EquiTV.cz

Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Velká cena Ptýrova ČSP 2014 pod světly reflektorů

reklama
22.08.2014  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Na 15. až 17. srpna bylo naplánováno již sedmé kolo Českého skokového poháru 2014. Podruhé v letošní sezoně se o seriálové body bojovalo na kolbišti v Ptýrově u Mnichova Hradiště, tentokrát to však bylo jiné – při umělém osvětlení!...

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Na rozdíl od květnové Velké ceny Kolína konané tradičně v neděli odpoledne byla tentokrát vrcholem celých závodů noční Velká cena Ptýrova, která odstartovala v sobotu od 21 hodin pod světly reflektorů. 

Celkem 31 dvojic změřilo síly v základním kole s překážkami na výškách 145 centimetrů. Deset z nich pak pokračovalo do finále, jehož start byl stanoven na 23. hodinu. V úvodu závěrečného klání však došlo ke kuriózní situaci, jelikož přesně ve 23 hodin sepnulo automatické zavlažování kolbiště a způsobilo drobné potíže s osvětlením nad arénou, což si vyžádalo krátké zdržení. Dále již vše probíhalo podle plánů pořadatele – s cílem, aby soutěžní program skončil těsně před půlnocí. 

Jako první vstoupil do kolbiště belgický jezdec Mike Le Pieme na koni jménem Ponti Boy. Ze základního kola si přinášeli 8 trestných bodů. Dvojice chybovala na druhé překážce dvojkombinace a celkem si k výsledku ze základního kola přičetla ještě 4 trestné body. Další dvojicí, která postoupila do finále noční Velké ceny, byli Jiří Papoušek a Lissa. Základní kolo absolvovali s jednou chybou. Finále jim ale vyšlo skvěle, velmi pěknou jízdu dokončili s čistým kontem a ve skvělém čase 54,39 vteřin. Pro Jiřího Papouška však závod tímto neskončil, neboť jej čekal ještě jeden start s Cornadou-K. Josef Pařenica, který se letos prezentuje ve velmi dobré formě, byl dalším jezdcem, který postoupil do finále hned se dvěma koňmi. První z nich byla klisna Sarah Sun, s níž dokončil základní kolo bez chyb. Stejně tak finále se této dvojici podařilo zajet čistě a díky času 59,85 se ujali průběžného vedení.

Jediná žena v ptýrovském finále Denisa Bittnerová sedlala svoji stájovou jedničku klisnu Vanessu 5, byť původně dala větší důvěru pro bodování do pohárového žebříčku Adéle-S, s níž chybovala v základním kole dvakrát. S Vanessou přicházela ze základního kola zatížená 4 trestnými body. Hned v úvodu parkuru bohužel přišla smolná chyba na překážce číslo 1 a celkově to tedy pro Denisu Bittnerovou v sedle Vanessy znamenalo 8 trestných bodů. Smůla se nevyhnula ani Tomášovi Lomskému v sedle New Dancera, který ze základního kola postupoval s čistým kontem. Tentokrát však již chyboval v samotném závěru parkuru na poslední překážce. Navíc inkasoval 1 trestný bod za překročení stanoveného času a konečný výsledek byl tedy 5 trestných bodů. 

Reprezentační dvojice Zdeněk Hruška a Calata byli další čistí ze základního kola. Chyba ve dvojskoku, stejně jako u belgického jezdce na oxeru s číslem 5B, znamenala 4 trestné body a nakonec 6. místo. Také Vladimír Tretera a Quentin 6 v základním kole nechybovali. A nechybovali ani ve finále. S čistým bodovým kontem a s časem 62,38 se zařadili na průběžné druhé místo za stále vedoucího Josefa Pařenicu, který se v tu chvíli připravoval na druhý start s Calledou. Ještě před ním ovšem byly na startovní listině další dvě bezchybné dvojice ze základní části soutěže. Aleš Opatrný v sedle Zandira ve finále ukázal, jak jezdí ti nejlepší z nejlepších. Čistá jízda v bezkonkurenčním čase 50,88 vteřiny vynesla Aleše Opatrného rázem na první místo průběžného pořadí a bylo jasné, že takový výsledek se bude jen velmi těžko dohánět.

Jiří Papoušek s klisnou Cornadou-K chyboval až na posledním skoku, ale i kdyby nepřišla, na vítězství by to nestačilo. Na Opatrného se Zandirem totiž ztrácel 8 sekund. Posledním, kdo mohl ovlivnit konečné pořadí a odsunout Aleše Opatrného z vedoucí pozice, byl zmiňovaný Josef Pařenica s Calledou. Nicméně hned po absolvování první překážky bylo o vítězi rozhodnuto. Právě na tomto skoku přišla první a zároveň poslední chyba uvedené dvojice. Se 4 trestnými body v čase 55,01 se s Calledou zařadil na pátý řádek výsledkové listiny a se Sarah Sun skončil druhý. I to je však pro něj historicky nejlepší výkon v Českém skokovém poháru, v němž doposud na stupních vítězů vždy chyběl. Pro Aleše Opatrného již třetí letošní pohárové vítězství se Zandirem znamenalo díky nasbíraným 42 bodům posun na vedoucí místo v průběžném pořadí celého seriálu. S tříbodovou ztrátou je druhá Denisa Bittnerová a na dalších dvou příčkách jsou shodně s 35 body Jiří Skřivan a Jiří Hruška. 

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE