EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 3. 6. od 08:45 hod.: ZZV hřebců ČT v Tlumačově
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

První vítězství v ČSP 2014 pro Opatrného a Zandira

02.05.2014  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Ve dnech 24. – 27. 4. 2014 hostilo martinické kolbiště úvodní mítink 13. ročníku Českého skokového poháru. Na sluncem zalité kolbiště našly během 4 závodních dní cestu stovky dvojic. Ve video reportáži vám přiblížíme dění v rámci finálové neděle.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

Po páteční a sobotní kvalifikaci se na start nedělního finále juniorského seriálu Czech Junior Cup postavilo 20 soutěžících. Stejně jako v páteční kvalifikaci, byla i pro nedělní ranní finále vypsána soutěž s handicapem na výškách překážek 120 a 125 centimetrů.

Základní kolo bez chyby dokončily tři jezdkyně a probojovaly se tak do rozeskakování. Do zkráceného parkuru na zvýšených překážkách jako první odstartovala Markéta Miková s Pay Day reprezentující JK Mělník. S nástrahami parkuru z dílny Zdeňka Krpely se dvojice prala velmi srdnatě, ale bohužel po velmi riskantním nájezdu na poslední překážku jezdkyně spadla a dvojice tak byla vyloučena.

Do arény vstoupila jako další opřetická dvojice Nikola Grünthalová a Niagara la Just. Zvolené tempo předpovídalo velmi dobrý výsledek, jenže po ataku několika bariér na skocích si dvojice z kolbiště odnesla 8 trestných bodů, byť ve výborném čase.

Poslední z trojice bezchybných v základním parkuru byla Kateřina de Jagerová s valachem Cassio 17. Jezdkyně vsadila při své jízdě na jistotu a svůj náskok dvou chyb se snažila klidnou jízdou udržet až do cíle. To se úplně nepovedlo. Po jedné chybě si připsala na konto 4 trestné body, ale i tento výsledek jim stačil na celkové prvenství.

Krátce po polední patřilo pohárové kolbiště v Martinicích účastníkům finále Equservis Amateur Tour. Po dvou kvalifikacích se jich na start finálového parkuru s výškou překážek 110 cm postavila dvacítka a polovina startovního pole dokončila základní parkur bez chyby, čímž si zajistila účast v rozeskakování.

První dvojicí, která ho dokončila bez penalizace a v čase pod hranicí čtyřiceti vteřin byla Karolína Javorská a Singapore z Czech Equestrian Teamu. Její výkon stačil na třetí místo v cíli. Druhé místo vybojovala Kateřina Bučková a Julius 1, kterou od Karolíny Javorské dělily téměř dvě a půl vteřiny. Z celkového prvenství se při svém premiérovém startu v rámci amatérské série radovala dvojice Kristýna Pajtlová a Forest 8. Velmi rychlou a do jisté míry i riskantní jízdou si získala i přítomné diváky.

Nyní se však již pojďme věnovat samotné Velké ceně, a to rovnou finálové části, do níž postoupilo 10 nejlepších ze základního kola. Šest jezdců a koní si neslo do finále nulu na bodovém kontě. Dvě dvojice byly zatíženy jedním trestným bodem a zbývající měly po jedné chybě 4 trestné body.

První zopakoval velmi pěkný výkon bez shození jediné překážky Ludvík Jandourek s Vigem 1. O to více ho ovšem musel mrzet jeden jediný trestný bod za čas, který vyfasoval v zahajovacím parkuru. Hned po něm se podařilo projet bez chyby Jakubovi Novotnému s Perrym 1, a jelikož na rozdíl od Jadnourka ani jednou nepřekročil čas, ujal se vedoucí pozice. Naopak Jana Studničku s Datasys Artani sportovní štěstí opustilo a na finálovém parkuru nasbírali 12 trestných bodů. Bez chyby nebyl ani vítěz velkého finále Českého skokového poháru v roce 2012 Martin Matějka s TRM Kar Karem. Ten si připsal 4 trestné body za jedno finálové shození. Po něm již nastoupila jezdecká hvězda Aleš Opatrný se Zandirem. Právě s tímto koněm vyhrál nedávno finále Světového poháru centrální evropské ligy a své kvality potvrdil i v Martinicích dvojitým čistým výkonem a prozatím i nejlepším časem. Změnit se na tom nic nepodařilo Denise Bittnerové s Vanessou 5, ani slovenskému nadějnému jezdci Markovi Halovi s koněm Chicago. Oba dva totiž jednou inkasovali 4 trestné body za shození, a tím své šance na výhru promarnili. 

POŘAD: Skoky

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 11. 6. cca od 7:45 hod.: skoky Chuchle Arena Praha

• 12. 6. cca od 7:45 hod.: skoky Chuchle Arena Praha

• 12. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Most (bude upřesněno)

• 13. 6. cca od 7:45 hod.: skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. cca od 7:45 hod.: skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE