Marek Klus vítězem ČSP Velké ceny Frenštátu 2014

Páté kolo ČSP 2014 se konalo ve dnech 25. – 27. července v podhůří Beskyd, a to konkrétně v areálu TJ Slovan Frenštát. Vypsány byly vedle 10 rámcových i tradiční tři seriálové soutěže – Equiservis Amateur Tour, Czech Junior Cup a Český skokový pohár.

01.08.2014 13:07  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Startovní listina dílčího finále Equiservis Amateur Tour vypsaná jako soutěž úrovně ZL čítala jedenáct dvojic. Celkem šest bezchybných postupovalo po základním kole do rozeskakování. V něm jedna chyba zřejmě velmi mrzela jezdkyni Danielu Potyszovou v sedle koně Sokrates 2. Její čas rozeskakování byl jediný ze všech pod hranicí 40 vteřin, a tak jí zmíněné shození připravilo o vítězství. Jana Gračková se Sympatikou zajela rozeskakování v čase 40,70 vteřiny, zato s čistým bodovým kontem. Obsadila tak druhou příčku právě před nejrychlejší Danielou Potyszovou. Taktéž čistou jízdu předvedla dvojice Dana Pinkavová a Lassy 2. Dokončila rozeskakování bez trestných bodů v čase 40,61 a rozdíl pouhých 9 setin vteřiny ji vynesl na konečné první místo dílčího finále Equiservis Amateur Tour.

Čtrnáct dvojic se postavilo na start finále Czech Junior Cupu vypsaného jako handicap pro mladší a starší juniory na úrovni L** respektive S*. Sedm bezchybných dvojic zajistilo rozeskakování i v této soutěži. Hned pět soutěžících ovšem zatížilo své konto v rozeskakování jednou chybou. Opět se opakoval podobný scénář jako v Equiservis Amateur Tour. Lucie Kumarová s Ramonou 1 zajela nejrychlejší čas 33,55 vteřiny, ale chyba zmařila její naději na první i druhé místo. Čistou jízdu v čase 35,99 předvedl Matouš Kořínek s Victory 3, obsadil tak ve frenštátském kole Czech Junior Cupu druhý řádek výsledkové listiny. Vítězkou se stala Vanda Tmějová ve dvojici s Žane Mag Centrum. Cenné body do seriálu si zajistila čistým rozeskakováním v čase 35,54 a s velmi těsným rozdílem v čase porazila druhého Matouše Kořínka.

Vrcholem závodů byla pochopitelně Eurobit Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm na úrovni stupně T*. Patnáct dvojic změřilo síly v základním kole a následně jich do finále postoupilo deset. Bez bodového zatížení vstupovaly do finále tři soutěžící. Jiří Hruška s Carethagem Z zaznamenal skutečně smolnou chybu na poslední překážce finále. Ta kdyby nepřišla, mohl se Jiří Hruška radovat z vítězství, které by mu čas 49,09 zajistil. Takto se musel spokojit se čtvrtou příčkou. Naopak čistou finálovou jízdu předvedli Marek Hentšel a Sauron Fitmin. Časomíra se ve finále zastavila na bezkonkurenčně nejrychlejším čase 47,27. Přesto to kvůli chybě ze základního kola stačilo „pouze“ na třetí místo.

Jedním ze dvou jezdců, kterým se podařilo zopakovat bezchybnou jízdu ze základního kola také ve finále, byl Jiří Malý na Carigo Z. Jel ale spíše takzvaně na jistotu a finále dokončil v čase 54,19, což stačilo na druhou příčku. Marek Klus s Al Camberem byl druhým jezdcem, který si jak v základním kole tak ve finále nepřipsal žádné trestné body a jelikož závěrečný parkur absolvoval ve velmi dobrém čase 50,77 vteřiny, mohl se radovat z celkového prvenství. Průběžné pořadí Českého skokového poháru po 5 kolech vypadá velmi zajímavě. Ve vedení jsou totiž hned tři jezdci, kteří mají 35 bodů. Jsou to Jiří Skřivan, Jiří Hruška a Denisa Bittnerová. Čtvrtým finalistou by byl aktuálně Josef Pařenica s 22 body.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️