bannerreklama

Deváté Pražské skokové derby na Gabrielce

17.10.2015  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Pražské skokové derby pořádané jezdeckým klubem na Gabrielce se konalo v sobotu 10. října již podeváté. Soutěž přilákala na start pětadvacet soutěžících, z nichž trať kombinující parkurové a terénní překážky překonalo šestnáct z nich...

Z uvedených šestnácti dvojic dokončily soutěž s jednociferným výsledkem jen čtyři. S dvěma chybami si s trasou derby poradila Adéla Císařová. Ta s klisnou Bárou dokončila na páté příčce. Jiří Mayer s Grandorem inkasoval pouze 4 trestné body, ale pomalé tempo jej zařadilo na čtvrtou pozici. Jeho čas byl 160,89 sekundy, což bylo více jak 20 sekund více, než měl další umístěný. Tím byl Jan Chýle s klisnou Vendetou 2, který projel celou trasu taktéž se 4 trestnými body, ale v jeho případě se časomíra zastavila na hodnotě 136,39 sekundy.

Druhou příčku vybojovala domácí jezdkyně Zdeňka Kunstová v sedle klisny Narwen, která předvedla jeden ze dvou bezchybných výkonů. Jejich čas byl 152,29 sekundy. Šlo vidět, že domácí prostředí zná velmi dobře a celá jejich jízda vypadala i nad terénními skoky velmi rutinovaně. Přesto Zdena Kunstová na vítězství nakonec nedosáhla, jelikož jedna dvojice byla o něco rychlejší. Jan Chýle s Adularem překonal kurz také bez zaváhání, ale v čase 140,48 sekundy a tím si dojel pro příčku nejvyšší.

POŘAD: Skoky