EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Pražské skokové derby 2014 ovládl Jaroslav Abík

16.10.2014  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

8. ročník Pražského skokového derby uspořádali v sobotu 11. 10. zástupci PJK Gabrielka na svém kolbišti v Nebušicích. V této neobvyklé soutěži se každoročně objevuje řada jezdců, jejichž hlavní disciplínou je všestrannost a nejinak tomu bylo i letos.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner

Např. Pavel Březina, pravidelný účastník mezinárodních soutěží ve všestrannosti doma i v zahraničí, měl tentokrát smůlu. Na pražskou Gabrielku přivezl dva koně, ale s oběma soutěž nakonec po chybách vzdal. Filip Ludvík s klisnou Lyrou inkasovali celkově 39 trestných bodů, co je zařadilo na konečnou dvanáctou pozici. Každopádně i díky dřívějšímu datu narození jezdce tuto dvojici diváci odměnili bouřlivým potleskem za velmi odvážný výkon. Pro jedenácté místo si dojela Vladislava Ciprová s Růženkou. Její skóre činilo po projetí cílem 30 trestných bodů. Reprezentanty Jezdeckého klubu Pastviny bedlivě sledoval i Jiří Cipra, který se stal vítězem nultého ročníku Pražského skokového derby v roce 2006. O necelé dva roky později však prodělal při závodech v polské Strzegomi těžký pád z koně, který ho trvale připoutal k invalidnímu vozíku. Přesto ho elán neopustil a derby závody si s rodinou a blízkými náležitě užil. 

O jednu příčku lépe než Vladislava Ciprová s Růženkou dokončila Dagmar Becáničová s Controu. Na jejich kontě postupně skončilo celkem 24 trestných bodů. Dalším z účastníků derby, kteří se více zaměřují na všestrannost a mají za sebou také starty na mezinárodní úrovni, byl Martin Sokol. Startoval se dvěma koňmi. S Vendou 1 absolvoval soutěž s 16 trestnými body, což stačilo na osmé místo. Pouze o jednu pozici lépe se umístil se svým matadorem v soutěžích military – osmnáctiletým Leaderem. Devátá dvojice z letošního mistrovství České republiky Karolína Petrová a Kim-C zaznamenala jednu chybu, což stačilo na celkovou čtvrtou příčku. Obhájkyně loňského prvenství Klára Svobodová startovala v derby hned třikrát. Vítězství se jí ale obhájit nepodařilo. Nejlepší výsledek zaznamenala s klisnou Salinou 1. S tou dokončila soutěž s čistým kontem a obsadila druhé místo. S ostatními koňmi chybovala, s Jordánem jednou a s Czelzi hned třikrát. K pomyslnému stříbru tak přidala ceny za třetí a šestou pozici. Dalším jezdcem, který se na trať Pražského derby vydal třikrát, byl Jaroslav Abík. S koňmi Flirt 6 a Ata 1 se mu podařilo probojovat na 5. a 9. řádek výsledkové listiny. Největšího úspěchu však dosáhl v sedle Scarface. Soutěž dokončil stejně jako Svobodová se Salinou bez trestných bodů, ovšem v bezkonkurenčně nejrychlejším čase a mohl se tak radovat z vítězství.

POŘAD: Skoky

reklama 33D
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE