Pražské skokové derby 2014 objektivem EquiTV

11.10.2014  |  AUTOR

Napínavou podívanou nabídlo divákům Pražské skokové derby, které se konalo v sobotu 11. října na kolbišti PJK Gabrielka v Nebušicích. Pouze dvě dvojice dokázaly celý kurz dlouhý 1 kilometr překonat bez trestných bodů. Vítězem se stal Jaroslav Abík...

Jako první dokázala překonat všechny parkurové i terénní překážky bez penalizace loňská vítězka Klára Svobodová se Salinou 1. Jelikož startovala s touto klisnou jako třetí od konce, vypadalo to, že prvenství z roku 2013 obhájí. Jenže poslední startující Jaroslav Abík s koněm Scarface taktéž ani jednou nezaváhal a navíc Svobodovou předstihl o více jak 10 sekund. Cílovou čáru protnul v čase 131,84 sec.

Třetí příčku obsadila opět Klára Svobodová - tentokrát s Jordánem 2. Karolína Petrová s Kimem-C skončila čtvrtá a Jaroslav Abík s Atou 1 se umístil jako pátý. Svobodová se dobře umístila i se svým třetím koněm – Czelzi, a to na 6. pozici.

Pražskému skokovému derby přihlížel i jeho první vítěz – Jiří Cipra. Ten vyhrál v sedle Dar Chury v roce 2006, kdy se na Gabrielce konal nultý ročník.