EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
bannerreklama

Světový pohár v Olomouci s obhájcem Grand Prix

08.06.2016  |  AUTOR

Mezinárodní parkurové závody J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016, které jsou součástí Světového poháru, se nezadržitelně blíží. Startují ve čtvrtek 23. června a diváci se mohou těšit na účast špičkových jezdců, vč. obhájce loňského vítězství v Grand Prix.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner
 
Třetí ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*W v Olomouci láká k účasti široké pole startujících. Organizátor má několik dní před uzávěrkou přihlášek maximální kapacitu 300 koní již zcela zaplněnou a na příp. uvolněná místa čeká dalších 80 potenciálních účastníků. Zastoupených států je aktuálně osmnáct! 
 
Diváci se navíc mohou těšit na výborné sportovní výkony v podání špičkových jezdců. V roce 2015 zvítězil v hlavní soutěži Grand Prix německý jezdec Maximilian Schmid, který se do Olomouce letos vrátí, aby se svůj triumf pokusil zopakovat. V cestě mu však bude stát silná konkurence. Dorazí hned osm jezdců z první desítky v Grand Prix Olomouc 2015! Kromě Maxe Schmida např. i druhý Roland Englbrecht, třetí Balász Horváth, stejně jako další umístění Gerfried Puck, Ben Talbot a Szándor Szás.
 
A co víc! Poprvé zavítá do Olomouce Schmidův krajan Felix Hassmann, který drží pozici ve světovém žebříčku v nejlepší stovce. Hassmann se pravidelně prezentuje na závodech nejvyšší úrovně. Z jeho čerstvých úspěchů lze zmínit např. první místo v nedávné Grad Prix při CSI3* Nörten-Hardenberg. Další ze známých německých jmen je Jörne Sprehe, která do Olomouce jezdí pravidelně. Představí se také čtyřnásobný olympionik – Novozélanďan Bruce Goodin. Kvalitní zastoupení bude mít v Olomouci sousední Polsko, dorazí totiž druhý muž finále Centrální evropské ligy 2015/2016 Michal Kazmierczak. Na maďarské přihlášce figuruje Mariann Hugyecz, která letos postoupila do finále Světového poháru.
 
Ve stínu jistě nezůstanou čeští jezdci. Účast přislíbil prakticky celý národní tým. Jediný Čech v elitní světové stovce – Aleš Opatrný – se po dvouleté pauze znovu objeví na olomouckém kolbišti. Přijede také Zuzana Zelinková, Ondřej Zvára nebo Anna Kellnerová, která byla nejúspěšnější členkou našeho reprezentačního týmu při premiérovém startu v 1. divizi Poháru národů. Tato teprve 19letá jezdkyně ve švýcarském St. Gallen dokázala v pátek 3. června překonat obě dvě kola extrémně náročné soutěže s výškou překážek do 160 centimetrů pouze s jednou chybou v každém z parkurů.
 
Čtyřdenní závody nabídnou celkem 18 soutěží, z nichž ta nejdůležitější – Grand Prix – odstartuje v neděli 26. června od 12.00 hodin. Další informace o programu závodů najdete na internetové adrese www.csiolomouc.cz.


reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE