EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31A
banner
banner
banner
bannerreklama

Světový pohár v Olomouci čeká šest jezdeckých túr

24.03.2016  |  AUTOR

Mítink Světového poháru v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*W Olomouc, který hostí ve dnech 23. až 26. června areál ESC Olomouc, nabídne jezdcům i divákům hned šest různých soutěžních túr. Během čtyřdenního programu proběhne bezmála dvacet soutěží.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner
 
Závody zařazené Mezinárodní jezdeckou federací (FEI) do série Světového poháru přinesou túry pro různé věkové kategorie jezdců a koní. Nejmladšími jezdci, kteří se v Olomouci představí, budou junioři, tedy sportovci ve věku do 18 let. Pro ně jsou připraveny soutěže v rámci kategorie CSIJ, které jsou celkem tři. Juniorská Grand Prix plánovaná na neděli 26. června je zároveň uznanou kvalifikací FEI pro účast na letošním evropském šampionátu v irském Milstreetu.
 
Novinkou v programu mezinárodních závodů v Olomouci je kategorie jezdců ve věku do 25 let označená jako CSIU25. Účastníci této úrovně začnou závodit od čtvrtka 23. června a vrcholem túry bude Grand Prix U25, která odstartuje v sobotu kolem poledne.
 
Na své si přijdou jezdci, kteří se věnují přípravě mladých koní do vysokého sportu. Olomoucký pořadatel totiž tradičně vypisuje CSIYH pro šestileté a sedmileté koně, kteří pojedou dvě kvalifikační kola, a v sobotu v podvečer je čeká finále.
 
Zkratka CSI3* označuje hlavní kategorii celého mítinku. Je rozdělena do tří úrovní obtížnosti na Silver Tour, Gold Tour a Diamond Tour. První dvě kategorie zahájí hned v první den závodů, tedy ve čtvrtek 23. června. Dvojice přihlášené do „zlaté túry“ pojedou své finále v neděli ráno, zatímco finále Silver Tour celý program v Equine Sport Centru uzavře jako poslední soutěž během nedělního pozdního odpoledne.
 
Největší pozornost však bude přitahovat Diamond Tour. V pátek a v sobotu jsou na programu rámcové soutěže, které slouží jako kvalifikace pro vrchol závodů, kterým je Grand Prix J&T Banka bodovaná do série Světového poháru. Na její start se postaví kvalifikovaní jezdci v neděli 26. června. Zahajovací dvojice by měla vstoupit do kolbiště ve 12.00 hodin. Začátek Velké ceny byl oproti předešlým letům stanoven na dřívější čas kvůli plánovanému televiznímu přenosu. Další podrobnosti najdete na adrese www.csiolomouc.cz.


reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE