EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
bannerreklama

J&T Banka CSIW Olomouc 2016 kvalifikací pro Evropu

29.01.2016  |  AUTOR

Závody J&T Banka CSI3*W Olomouc zařazené do Světového poháru v parkurovém skákání proběhnou letos již třetím rokem. Tentokrát bude jejich termín od 23. do 26. června 2016, což je oproti předešlým letům o něco později...

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner
 
Pořadatelé přitom počítali s tím, že své závody uspořádají o týden dříve. Nakonec se však rozhodli kvůli několika termínovým kolizím přistoupit na pozdější datum. „V Polsku a Rakousku se v polovině června konají také mezinárodní skokové závody. Hlavním důvodem termínového posunu však byla skutečnost, že 17. až 19. června bude v Brně probíhat Světový pohár v drezuře. Vzhledem k tomu, že v České republice probíhají během roku pouze tři Světové poháry v jezdeckých disciplínách – tou třetí je spřežení – rozhodli jsme se závody posunout, aby se netříštil zájem jezdeckých fanoušků během jednoho víkendu mezi dva významné závody konané jen 80 kilometrů od sebe,“ uvedla ředitelka závodů Klára Damborská.
 
Vloni bylo možné si při závodech J&T Banka CSI3*W Olomouc získat body pro olympijskou kvalifikaci. Ta bude uzavřena 6. března, a tak v době konání letošního ročníku bude o účastnících her v Riu definitivně rozhodnuto. Z českých jezdců je stále ve hře Aleš Opatrný, který bojuje o poslední kvalifikační místo v naší divizi s Turkem Omerem Karaevlim. Všichni čeští příznivci parkurů doufají, že se Opatrnému olympijský sen podaří splnit a samozřejmě by bylo příjemným zpestřením, pokud by si v rámci sportovní přípravy zvolil mj. i olomoucké závody. Nedělní Grand Prix v Olomouci navíc bude pro změnu kvalifikací pro mistrovství Evropy 2017, jenž proběhne zhruba rok po olympiádě ve švédském Göteborgu.
 
Evropský šampionát se pro mladší kategorie jezdců koná každoročně a kvalifikaci na ten letošní si budou moci splnit junioři v soutěžích CSIJ-A. Do irského Milstreetu se jistě budou chtít podívat i Češi, a tak nepochybně ti nejlepší v Olomouci nebudou chybět a využijí možnosti vyjet si kvalifikační limity na domácí půdě. 
 
Novinkou letošního J&T Banka CSI Olomouc budou soutěže zařazené do prestižní série pro mladé talentované jezdce European Youngster Cup. Ta je určena pro kategorii jezdců označovanou jako U25, tedy jezdce od 16 do 25 let. Uvedený seriál závodů se na území České republiky pojede poprvé v historii. Soutěžní túra U25 se pojede místo CSIY pro mladé jezdce do 21 let, což otevře možnost startu na Hané širšímu spektru jezdců patřících stále mezi ty mladší. V duchu sloganu „mládí vpřed“ olomoučtí pořadatelé nezapomněli ani na mladé talentované koně ve věku 6 a 7 let, pro něž budou taktéž vyhrazeny speciální soutěže. Další informace o připravovaném programu závodů najdete na www.csiolomouc.cz.


reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE