EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 20. a 21.8. pony MČR, finále ZP, dostihy Karlovy Vary
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Zduchovice - MČR pony skoky a drezura 17. - 21. 8.|Humpolec - všestrannost finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Humpolec - spřežení finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Hradištko - drezurní KMK 23. 8.|Martinice - skoky 24. 8.|Chuchle Arena Praha - skoky 25. - 28. 8.|Olomouc - skoky 26. - 28. 8.|Královice - drezura a paradrezura 27. 8.|Královice - skoky 28. 8.|Písek - skoky finále KMK 1. - 3. 9. |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Špičkové parkury, reining, klusáci i St. Leger. To je Jezdecký magazín

reklama
12.09.2019  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Jezdecký magazín EquiTV 12. září nabízí reportáže ze čtyř různých disciplín. Pražští lvi vyhráli GC v Římě, odehrálo se další kolo ČSP ve Frenštátě. Podíváme se na MČR v reiningu a prostor zůstane i pro rovinové a klusácké dostihy.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner

Vítejte při sledování Jezdeckého magazínu, ve kterém se podíváme na čtyři různé disciplíny. Shrneme nejnovější vývoj v parkurové sérii Global Champions, v níž Prague Lions slavili velký úspěch na italské půdě.

Z domácích akcí nemůžeme opomenout desáté kolo Českého skokového poháru ve Frenštátu pod Radhoštěm a potěšíme také dostihové příznivce. S naší kamerou jsme se podívali také do Velké Chuchle na poslední klasický dostih sezony St. Leger a na České klusácké derby.

A máme pro vás také obrázky z mistrovství České republiky v reiningu, které opět hostily Kozlovice. To všechno uvidíte v příštích patnácti minutách.

 

Po čtyřtýdenní přestávce se světová parkurová špička vrátila na okruh Global Champions. Ve dnech 6. až 8. září se konalo šestnácté kolo, které hostil Řím. 

Sobotní program nabídl rozuzlení soutěže týmů Global Champions League. Dvojice Hamburg Giants přicházela do rozhodujícího parkuru s čistým kontem. Francouzský jezdec Simon Delestre a jeho ryzák Hermes Ryan v druhé jízdě jednou chybovali a zapsali týmu čtyři trestné body. Stejně tak jeho kolega Bart Bles z Nizozemí, který sedlal klisnu Israel v/d Dennehoeve, shodil také jednu překážku, a družstvo tak obsadilo třetí místo.

Stejný scénář mělo i účinkování dvojice Madrid in Motion. Páteční úvodní parkur zvládli bez chyb, následně však Ir Mark McAuley jednou chyboval s koněm Valentino Tuiliere. Čtyři trestné body za jedno zaváhání přidal Španěl Eduardo Álvarez Aznar s hnědákem Rokfellerem de Pleville Bois Margot. V součtu měl Madrid stejné skóre jako třetí Hamburg Giants, k druhé příčce mu pomohl příznivější součet dosažených časů.

Pražské lvy reprezentovali v Římě Němec Marco Kutscher a Nizozemec Gerco Schöder.  Ten zapsal v pátečním úvodu jediný trestný bod a o den později s hnědákem Davinem Q předvedl čistý výkon. Německý jezdec sedlal v obou kolech hřebce Boeckmanns Lord Pezi Junior. Napoprvé s ním dovezl nulu, podruhé shodil jednu překážku. Celkem Prague Lions inkasovali ve dvou kolech pět trestných bodů, které jim stačily na první letošní vítězství v soutěži Global Champions League. V žebříčku družstev se Pražští lvi posunuli na průběžné deváté místo. V čele jsou London Knights s 288 body, o jediný bod za nimi zaostávají St. Tropez Pirates. Třetí místo patří členům Shanghai Swans.

Druhým vrcholem italského mítinku byla Grand Prix bodovaná do tabulky jednotlivců. Po vydařené týmové soutěži se do ní kvalifikovali i oba zástupci Prague Lions. Marco Kutscher s Castelanem svou jízdu nedokončil. Gerco Schröder na Davinovi Q nasbíral dvanáct trestných bodů, což znamenalo pětadvacáté místo. Přes kurz s výškou do 160 centimetrů přešly bez chyb čtyři dvojice, které se rozeskakovaly o celkové vítězství. Domácí reprezentant Luca Marziani inkasoval s hřebcem Tokyo du Soleil dvanáct trestných bodů a skončil těsně pod stupni vítězů.
Bez zaváhání překonal zkrácený parkur německý jezdec Ludger Beerbaum na koni Cool Feeling. Zapsal si čas 39,39 desetin sekundy a získal třetí příčku. O devatenáct setin sekundy rychlejší a rovněž bezchybný byl Brazilec Marlon Módolo Zanotelli s VDL Edgarem M a dojel si pro druhé místo. Pod 38 sekund dokázal stlačit dosažený čas britský reprezentant Ben Maher a se svou stájovou jedničkou Explosionem W si dojel pro druhé vítězství v Grand Prix v Global Champions Tour v sezoně 2019. Vítěz Velké ceny získává místo na startovní listině do Super Grand Prix, která se bude konat koncem listopadu v Praze. Ben Maher má svou pozici již jistou, jeho vstupenku tak dostal Brazilec Zanotelli.

 

Desáté kolo Českého skokového poháru proběhlo ve dnech 6. až 8. září ve Frenštátu pod Radhoštěm. Nedělní program, který přinesl vrcholy tří seriálových túr, poznamenaly vydatné deště. Přesto se všechny klíčové soutěže uskutečnily.

Junioři závodili na parkuru s překážkami do 125 centimetrů, a protože se devíti jezdcům podařilo překonat základní část bez chyb, přišlo ke slovu rozeskakování. Další čistý výkon v něm předvedl Daniel Pospěch na Non Stop Novaequi a díky času v hodnotě 38,60 sekundy dojel třetí. S nulou a o více než dvě sekundy rychleji procválala cílem Kateřina Matušková s Carristou, a její výkon stačil na druhé místo. Nejvyšší bodový příděl si za vítězství připsala Tina Laryšová. Ta s Armanim nechybovala a čas dokázala stlačit pod 36 sekund. Tina Laryšová suverénně vede žebříček Czech Junior Cupu se 104 body. Dvacet jedna bodů na ni ztrácí druhá Kateřina Matušková a třetí je s odstupem dalších tří bodů Natálie Očenášková.

Také účastníci túry U25 s překážkami do 135 centimetrů se ve Frenštátě rozeskakovali. Pro třetí místo si dojela Valentýna Poláchová na Stuntmanovi, která po čistém základním kole jednou chybovala. Dvě nuly si zapsala Kateřina Kubrická s klisnou Lentilkou. Cílem projela v čase 46,95 sekundy, což pro ni znamenalo druhou příčku. Vítězná dvojice Linda Portychová a Juliett zvládla nejen bezchybný výkon, ale i zajela kurs o neuvěřitelných šest sekund rychleji. Žebříček po předposledním kole ovládá Natálie Ulčová se 130 body. Druhý je Jiří Tměj, který má o 33 bodů méně, na třetím místě se drží Lucie Kumarová. 

Hlavním bodem nedělního sportovního programu byla Eurobit Velká cena Frenštátu na výšce do 145 centimetrů. Stejně jako během předešlých kol, jela se tato vrcholná soutěž s finále, do něhož postoupila desítka nejlepších ze základního kola. Pro nepřízeň počasí a s ohledem na povrch kolbiště se hned dva finalisté rozhodli do druhé jízdy nenastoupit. Finále neabsolvoval Jiří Hruška ani lídr bodování Jan Štětina.

Junior Daniel Pospěch svou příležitost v nejvyšší soutěži mítinku pustit nechtěl. Finále ovšem s koněm Crown Boy Novaequi nedokončil a spolu se zmiňovanými nestartujícími jezdci obsadil sdílené sedmé místo. To samé pak platilo pro Lindu Portychovou v sedle Daviny M, která do cíle své finálové jízdy rovněž nedojela. Natálie Ulčová postoupila s Demontem do rozhodující části s dvěma chybami. Následně shodila jen jednu překážku a inkasovala celkem dvanáct trestných bodů. V konečném pořadí jí patřilo páté místo. Vzhledem k tomu, že jezdkyně patří do věkové kategorie do 21 let, je toto umístění velkým úspěchem. Mezi mladé jezdce patří také další finalistka Michaela Fojtová, která nastoupila k druhé jízdě hned vzápětí. K pěti trestným bodům přidala s Langarem dalších dvanáct a skončila šestá.

S nulou vstupoval do kolbiště Jan Chýle s klisnou Larou. Dvojici se podařilo čistý výkon zopakovat i ve finále a ujala se vedení. To však netrvalo dlouho, na průběžné druhé místo Chýleho odsunul hned další účastník Vladimír Tretera s hnědákem Gangsterem VD Noddevelt. Předposledním startujícím byl Rudolf Doležal s valachem Quattrem Centem. Ten lídra neohrozil, ve finále chyboval a v součtu si zapsal čtyři trestné body. Poslední dvojicí, která mohla promluvit do pořadí na nejvyšších příčkách, byla Lucie Strnadlová s Carinou. Zkušené klisně rozmočený povrch travnatého kolbiště nedělal žádné problémy. Se svou jezdkyní projela cílem s druhou nulou a v čase o tři desetiny lepším, než měl Vladimír Tretera.

Vítězkou Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm se tak stala Lucie Strnadlová a díky maximálnímu bodovému přídělu navýšenému o speciální bonus za kolo konané na trávě se posunula do TOP čtyřky. S 63 body patří Lucii Strnadlové čtvrté místo. Ve vedení je Jan Štětina, druhé místo patří Rudolfovi Doležalovi a třetí příčku drží Jan Chýle. Nezkrácený záznam z desátého kola Českého skokového poháru ve Frenštátě pod Radhoštěm si můžete pustit na našem webu www.equitv.cz.

 

Podzimní část cvalové sezony na závodišti Velká Chuchle otevřely hned dva prestižní vrcholy tuzemského kalendáře. Kromě klasického St. Legeru se běžela Velká cena Prahy a oba dostihy nabídly velkou podívanou.

Jako favorit J&T  Banka St. Legeru, posledního z pěti klasických dostihů sezony, nastupoval druhý z Českého derby Angkor Wat. Hned v úvodu 2800 metrů dlouhé tratě se postaral o svižné tempo Dalandi. Angkor Wata usadil žokej Jaromír Šafář na druhé pozici a blízko za nimi cválal další ze skloňovaných koní Ramssio. Dalandi chvílemi odskočil poli o tři délky, ale když koně zatočili do cílové roviny, favoriti byli připraveni. S rozhodujícím útokem přišel ve vnější stopě hnědák Ramssio ze stáje Hrubý. Žokej Jan Verner ho jezdil pouze rukama a s udivující lehkostí odešel od soupeřů. 

V cíli měl svěřenec trenéra Václava Luky k dobru neuvěřitelných deset délek na druhého Svensona, který startoval teprve počtvrté v životě. Překvapením dostihu byla třetí Ile Jones, Angkor Wat doběhl čtvrtý. Ramssio triumfoval ve čtvrtém nejrychlejším čase historie St. Legeru 2:56,77.

Síla letošního tříletého ročníku byla znát také ve Velké ceně Prahy CK Martin Tour na 1600 metrů. Na startu se sešla celá řada starších hvězd v čele se šampionem mílařů Wirelessem, ale z vítězství se nakonec radoval jeden ze dvou nejmladších koní v poli. Bělouš Torque Power pod Radkem Koplíkem absolvoval první polovinu dostihu na chvostu pole, ale v cílové rovině přišel s drtivou koncovkou a jistě o 3/4 délky zvítězil. Vlastnímu odchovanci ruského majitele Valentina Buchtojarova kladl v závěru odpor jen čtyřletý Sagar. Třetí doběhl Father Frost, který o nos porazil pozdě útočícího Wirelesse. Dalším cílem Torque Powera je Evropský pohár žokejů, který se ve Velké Chuchli poběží 28. září. Na stejný mítink je přihlášen i druhý suverén uplynulé neděle Ramssio. Záznamy všech dostihů z Velké Chuchle najdete na odkazu www.equitv.cz.


Jeden z nejzajímavějších ročníků Českého klusáckého derby za poslední léta sliboval bohatě obsazený mítink 7. září ve Velké Chuchli. 

Na startu Derby hlavního města Prahy na 2180 metrů, dotovaného částkou 300 000 korun, se sešlo devět čtyřletých klusáků včetně nejlepších z Přípravné ceny Inaccessible Grou a Fighter Pilota. Dvojice favoritů zvolila rozdílné taktiky. Zatímco Jaromír Kotásek usadil vítěze bravantické předzkoušky Inaccessible Grou na páté místo uprostřed pole, Mykola Volf v sulce Fighter Pilota byl od prvních okamžiků aktivní.

Ryzák ve vnitřní stopě zpočátku vedl a teprve po pár stovkách metrů přenechal iniciativu hnědce Quuenie s Jiřím Svobodou. Klisna zavedla pole do rozhodujícího okruhu, kde si vzal Fighter Pilot vedení zpět a snažil se dostat do trháku. Kotásek a Inaccessible Grou však byli připraveni. Zrychlení svého nejlepšího soupeře zachytili a do posledního oblouku točili druzí. V cílové rovině si Inaccessible Grou se srdnatě bojujícím Fighter Pilotem poradil a zvítězil jistě o 2 3/4 délky. Třetí místo získala Blue Light Venus. Inaccessible Grou vyklusal kilometrový čas 1:15,9. Pro Jaromíra Kotáska, který hnědáka připravuje v Ratíškovicích pro stáj OR-FEA, to bylo deváté jezdecké a desáté trenérské vítězství v Českém klusáckém derby. Záznamy všech klusáckých dostihů z Velké Chuchle si můžete pustit na adrese www.equitv.cz.

 

Severomoravské Kozlovice jsou už řadu let dějištěm mistrovství České republiky v reiningu. Ani letošní sezona nebyla výjimkou. 8. září se tady rozhodovalo o letošních medailistech v jediné westernové disciplíně zastoupené v klasickém jezdectví. 

V kategorii Amatér zvítězil s náskokem sedmi bodů po dvou kolech Karel Paláček, který sedlal koně BMS Texas Star. Mistryní České republiky mezi mládeží se stala Klára Řeháčková. Ta si s hřebcem BR Sparky Hollywood zapsala celkem 422 bodů a zlato získala rozdílem pouhého jednoho bodu na druhé místo. Soutěž Futurity je určená pro tříleté koně, a tak nemůže být započítávána jako mistrovská. Z pohledu disciplíny jde nicméně o významnou kategorii, kterou nemůžeme v souhrnu vynechat. Nejlépe si v ní vedla dvojice Pavel Orel a Smartcruiningchic se 417 body.

Mladí koně závodili také v kategorii Junior. Nejlepší dvě kola zajela klisna SK Cash To Gun v sedle s Jonášem Bujnochem. Stejný jezdec zaznamenal nejlepší výkon v hlavní soutěži pro seniory. V tandemu se zkušeným hřebcem Mercedes Roosterem vybojoval své druhé zlato. Rozhodčí ho ve dvou kolech ohodnotili známkou 432,5 bodu. O pět a půl bodu méně si pak zapsala stříbrná medailistka Markéta Šteyerová na Smart Shine Witch. Třetí místo vybojovala Klára Šalková z pořadatelské stáje. Ta sedlala osmiletou klisnu SK Chic N Shine. Záznam z mistrovství republiky v reiningu najdete na našem webu www.equitv.cz.


SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.

Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

 

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Také v příštích dnech se příznivci jezdectví můžou těšit na několik zajímavých akcí. Od čtvrtka 12. do soboty 14. září probíhá další kolo prestižní parkurové série Global Champions. Mezinárodní parkurová elita se přesouvá do francouzského letoviska St. Tropez. Na domácí scéně vás zveme na finále Kritéria mladých koní, které se koná v sobotu 14. a neděli 15. září v areálu Zemského hřebčince Písek. A v neděli 15. září pokračuje dostihová sezona na závodišti Velká Chuchle. Hlavním bodem programu bude Zlatý pohár EŽ přes proutěné překážky. Brzy na shledanou!

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
 
 
 
 
 
• 27. 08. dostihy Most
 
• 02. 09. skoky KMK Písek
 
• 03. 09. skoky KMK Písek
 
• 03. 09. working equitation Královice
 
• 03. 09. klusáci Chuchle Arena Praha
 
​• 04. 09. working equitation Královice
 
​• 04. 09. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 10. 09. všestrannost CCI a MČR Borová
 
​• 11. 09. všestrannost CCI a MČR Borová
 
​• 11. 09. skoky Zduchovice
 
​• 11. 09. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 18. 09. skoky Chuchle Arena Praha
 
​• 18. 09. voltiž MČR Frenštát pod Radhoštěm
 
​• 18. 09. dostihy Karlovy Vary
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE