EquiTV.cz

Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky KMK 10. 8.|Brno Panská lícha - MČR drezura a paradrezura 11. - 14. 8.|Královice - skoky 13. - 14. 8.|Písek - skoky KMK 16. 8.|Zduchovice - MČR pony skoky a drezura 17. - 21. 8.|Humpolec - všestrannost finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Humpolec - spřežení finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Velká cena Ptýrova, MČR pony i Zlatá podkova. To je Jezdecký magazín

reklama
29.08.2019  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Jezdecký magazín EquiTV s datem 29. srpna je opět nabitý reportážemi. Podíváme se do Ptýrova, kde se jelo další kolo Českého skokového poháru, shrneme si finále Zlaté podkovy i MČR pony, které hostily Zduchovice. A dojde i na klusácké dostihy.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner

I dnešní vydání Jezdeckého magazínu bude bohaté na různé disciplíny. Jedním ze sportovních vrcholů minulého víkendu bylo deváté kolo Českého skokového poháru v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se utkala domácí špička v unikátní Noční Velké ceně.

Podíváme se také na populární Zlatou podkovu ve všestrannosti a spřežení, která se konala v Humpolci už po čtyřiapadesáté.
Naše kamery nechyběly ani na republikovém šampionátu dětí na ponících ve středočeských Zduchovicích a těšit se můžete i na shrnutí dalšího klusáckého mítinku v Bravanticích u Ostravy. To všechno uvidíte v příštích patnácti minutách. 


Již podeváté závodili účastníci Českého skokového poháru o body do seriálového žebříčku. Zatím poslední kolo proběhlo v sobotu 24. srpna v Ptýrově a nabídlo jedinečnou podívanou v podobě Noční e-LED Velké ceny.

Než se však budeme věnovat domácí parkurové elitě v záři reflektorů, podívejme se v krátkosti, kdo uspěl v dalších túrách seriálu. V dílčím finále pro juniory s překážkami do 125 centimetrů muselo po řadě bezchybných výkonů rozhodnout o konečném pořadí rozeskakování. To vyšlo nejlépe Tině Laryšové, která s hanoverským valachem Simfym dovezla nulu v čase 34,06 setiny sekundy. O více než sekundu pomalejší byla další čistá dvojice Julie Maršíková a Mystic VD Wellington a brala druhé místo. Na stupně vítězů dosáhla s těsným rozdílem pouhé jedné setiny sekundy i Johana Laura Šebestová s desetiletým Marcantem 1. Vítězka ptýrovského kola Tina Laryšová je zároveň v čele bodování Czech Junior Cupu se 79 body. O šestnáct bodů méně mají na sdíleném druhém místě Natálie Kovářová a Nikola Egrová.

Pro jezdce ve věkové kategorii do 25 let byl připravený parkur stupně ST s jednou hvězdou. Jeho překážky tak dosahovaly výšky do 135 centimetrů. Soutěž ovládla Natálie Soukupová, která po rozeskakování obsadila první i druhou příčku. Vítězství slavila v sedle Hamiltona, druhá byla s Lordem Legacy. Na třetím místě pak skončila Kateřina Málková na klisně Dedijtje. Lídrem bodování túry U25 je nadále s obrovským náskokem Natálie Ulčová. Ta má na svém kontě 130 bodů. O padesát bodů méně si zatím připsala druhá Miroslava Škanderová a o jediný bod za ní pak zůstává Nina Kaločová.

Vrcholem mítinku byla hlavní soutěž Českého skokového poháru, tedy Velká cena s překážkami do 145 centimetrů. Jako první z deseti finálových dvojic nastupovali do kolbiště Jan Chýle a klisna Lara. Ze základního kola si přinášeli jednu chybu, k níž se jim v druhé jízdě už žádné trestné body nepočítaly. Přemysl Adam s desetiletým valachem Casmem předvedl čistou základní jízdu. Rozhodující část Velké ceny mu ale už tak dobře nevyšla. Chyboval hned dvakrát. Naopak velmi dobře si vedl člen pořádajícího klubu Daniel Voksa, který po chybě v první části ve finále už nezaváhal. Čas měl také velmi dobrý, a tak se dostal na vedoucí pozici před Jana Chýleho. Dlouho se však na první příčce neohřál. Hned další finalistka Lucie Strnadlová ho dokázala překonat. V sedle valacha Fall River Blue dojela v součtu také se čtyřmi trestnými body, byla ovšem o více než sekundu a půl rychlejší.

Prvním účastníkem, který dokázal oba parkury překonat bez zaváhání, byl Ondřej Pospíšil na Einfachovi. Soutěž měla během chvíle už třetího vedoucího jezdce. Nic na tom nezměnil ani výkon Jiřího Papouška na Stakatě. Ten ve finále jednou chyboval a celkem si připsal čtyři trestné body. Jednu chybu v součtu si zapsal také Jan Chýle se svým druhým svěřencem Abdulahem, navíc nepatřil k nejrychlejším. Na stupně vítězů pomýšlet nemohl. Napodruhé se nevedlo ani Přemyslovi Adamovi v tandemu s hřebcem Cachasem. Ten po bezchybném základním kole inkasoval osm trestných bodů, což ho odsunulo téměř na konec finálové výsledkové listiny. Naopak na výbornou vyšly obě jízdy vítězi letošní úvodní Velké ceny Sergeji Motyginovi. Se svým nejzkušenějších koněm Dylanem předvedl dva čisté výkony a s časem 52,43 setin sekundy se dostal do vedení.

Všechno měl v rukou už jen jediný finalista, a to lídr pohárového žebříčku Jan Štětina. Pro Ptýrov vybral bělouše Gylorda-S a zvolil dobře. Po bezchybném základním kole nezaváhal ani ve finále, navíc Sergeje Motygina předjel o více než tři sekundy. Jan Štětina tak přidal k Velké ceně Prahy a Litomyšle třetí vítězství a upevnil si tak pozici na prvním místě bodování Českého skokového poháru. Na jeho kontě je 90 bodů. Druhé místo patří Rudolfovi Doležalovi s 63 body a na sdíleném třetím místě jsou Jan Chýle a Ondřej Pospíšil. Nezkrácený záznam devátého kola Českého skokového poháru v Ptýrově si můžete pustit na adrese www.equitv.cz.

Nejstarší jezdecký seriál, který spojuje soutěže všestrannosti a spřežení - to je Zlatá podkova. Humpolecké závodiště zažilo ve dnech 23. až 25. srpna finále 54. ročníku.

Vítězem nejobtížnější soutěže všestrannosti CNC s třemi hvězdami se stal Radim Toman s devítiletým valachem Easy Jumpem. Na první příčku se vyšvihl až v samotném závěru, kdy zajel čistý parkur. Kurz naopak vůbec nesedl dosavadnímu lídrovi Jiřímu Maxerovi, který klesl na páté místo. Druhé místo vybojoval Jakub Hlávka s klisnou Farhou-K. Dvojice se do nejvyšších pater výsledkové listiny dostala díky velmi dobrému výkonu v krosu. Bezchybná jízda v nedělní skokové zkoušce pak zajistila třetí příčku Michaele Balounové v sedle klisny Empatie. O jednu hvězdu nižší soutěž Stříbrné podkovy ovládla od samého začátku Alžběta Vyštajnová na Elzarovi. Vedení se ujala už v drezuře a nic na tom nezměnily ani další dvě disciplíny - kros a parkur.

V soutěži jednospřeží se dařilo Karlu Nývltovi. Po vítězné drezuře a nejlepší maratonské jízdě si v nedělních jízdách mezi kužely svou pozici jen pohlídal. Mistrem opratí v kategorii párů se stal Josef Drábek. V sobotní terénní jízdě odsunul lídra a loňského obhájce Václava Coufalíka a nejlepším výkonem v parkuru už vítězství pouze pojistil. V královské kategorii čtyřspřeží si pro první místo dojel zkušený Zdeněk Jirásek. Ten po vlažném vstupu do soutěže ovládl sobotní část finále a poslední den už na tom nic nezměnil. Do příštího vydání Jezdeckého magazínu, který odvysíláme ve čtvrtek 5. září, pro vás připravujeme podrobnou reportáž. 


Už řadu let jsou tradičním dějištěm mistrovství České republiky pro děti na ponících středočeské Zduchovice. A letošní sezona nebyla výjimkou. Většina vypsaných kategorií jak v drezuře, tak parkurovém skákání, vyvrcholila v neděli 25. srpna a my si průběh těchto soutěží připomeneme.

Tři kola čekala na účastníky drezurního šampionátu pro děti od 14 do 16 let. Victorii Schopper na Coco Chanel úvod závodů příliš nevyšel, její zahajovací úlohu hodnotili rozhodčí až jako sedmou nejlepší. Pak však přišly dva výborné výkony, které jí pomohly k zisku bronzové medaile. Jen o tři desetiny procenta lepší průměrnou známku měla Sára Kotisová, která se tak v sedle valacha Nispucka radovala z titulu vicemistryně. S přehledem zvládla náročný program akce Tereza Matoušková s poníkem Coelenhage´s Las Vegas, jež se ujala vedení už v zahajovací úloze a svou pozici uhájila do samého závěru. 

Pro širokou věkovou skupinu od 11 do 16 let na ponících s kohoutkovou výškou do 148 centimetrů byla vypsaná kategorie Master. Té dominovala trojice českých reprezentantek, která do Zduchovic dorazila s čerstvými zkušenostmi z nedávného mistrovství Evropy v Polsku. Bronz získala Zuzana Hradilová, jež si s desetiletým valachem Arturem Martini vyjela průměrné hodnocení 67.508 tisícin procenta. Těsný rozdíl pouhých 20 setin procenta pomohl ke stříbru Nikole Feherové. Ta na šampionátu sedlala svou stájovou jedničku klisnu Kimberly. Tři nejlepší úlohy a známka dosahující bezmála hodnoty 73 %, to byla bilance novopečené mistryně České republiky v kategorii Master. Stala se jí Anna Procházková s koněm Nice Guy.

Neděle nabídla také vrcholy tří individuálních soutěží v parkurovém skákání. Mezi jezdci od 11 do 13 let na ponících s výškou do 135 centimetrů přineslo třetí nedělní kolo napínavé rozuzlení. Právě až v třetí jízdě dovezla Nikola Simandlová s klisnou Veris Ponysport jediný trestný bod za překročení stanoveného času a zavřela si tak cestu do bojů o medaile. Do rozeskakování se probojovaly tři dvojice. Kateřina Kašparová na hnědce Elišce ve zkrácené jízdě chybovala jednou a byl z toho bronz. S nulou dojela do cíle Agáta Lagronová v sedle Mezennests Ramony a její čas měl hodnotu 35,17 setin sekundy. Poslední jezdkyně v rozeskakování Magdalena Held s klisnou Roxanne předjela svou soupeřku o čtyři sekundy a s čistým kontem vybojovala zlato. Agáta Lagronová brala stříbro a třetí místo obsadila Kateřina Kašparová.

Další z kategorií, jejíž vyvrcholení se odehrálo v rámci nedělního programu, byly skoky pro jezdce od 11 do 13 let na ponících mezi 136 a 148 centimetry. Také zde muselo o titulech pro rok 2019 rozhodnout rozeskakování, které tři účastnice zvládly bez trestných bodů. Na třetí místo dosáhla díky času 38,28 setin sekundy Kateřina Benešová s klisnou Extreme Lucky. O více než tři sekundy rychleji projela kurzem Sarah Dajbychová, která sedlala zkušeného poníka Top Deja Vue. A mohla se tak těšit z titulu vicemistryně. Když projela cílem Anna Marie Vítek s běloušem Mateem di Belle, časomíra se zastavila na neuvěřitelných 30 sekundách a 70 setinách a o nové mistryni republiky bylo rozhodnuto.

Nejstarší děti od 14 do 16 let s poníky do 148 centimetrů absolvovaly rovněž tři kola. I v jejich případě se závěr mistrovství neobešel bez rozeskakování. Vstupenka do něj unikla o jediný trestný bod Leticii Safari, která s poníkem Constantinem S obsadila čtvrté místo. Pro bronz si dojela Klára Smékalová s dvanáctiletou klisnou Majou. Ve zkráceném parkuru jednou chybovala. Čistě dokončila rozeskakování Gabriela Kopřivová na ryzákovi Pepsi SG. Její čas 34,99 sekundy však na nejvyšší příčku nestačil. Zlato získala zkušená dvojice Jana Táboříková a Kara, která procválala cílem s nulou v čase o téměř pět sekund lepším. Záznam z mistrovství České republiky pro děti na ponících ve Zduchovicích najdete na našem webu www.equitv.cz.

 

Před jednou z největších diváckých návštěv letošní sezony se v sobotu 24. srpna běžely další klusácké dostihy v Bravanticích u Ostravy. Na programu byla tradiční Středoevropská cena Moravskoslezského kraje a také poslední generálka před Českým klusáckým derby.

V Přípravné Derby-ceně na 2140 metrů se sešlo devět čtyřletých klusáků. Na tempo od začátku tlačil Inaccessible Grou v sulce se svým trenérem Jaromírem Kotáskem. Na druhé místo vedle něj nasměřoval Roman Chrastina letos dvakrát vítězného Sakko Teč. Z velkého souboje ale nakonec nic nebylo. Sakko Teč v posledním okruhu zeslábl a nakonec se propadl až na osmé místo. Naopak svéhlavý Inaccessible Grou tentokrát neudělal žádnou chybu a v závěru lehce odskočil o 3 1/4 délky. Zástupce stáje OR-FEA vyklusal špičkový kilometrový čas 1:14,145 a důrazně si řekl o roli favorita Českého klusáckého derby. Na druhém místě doběhl ryzák Fighter Pilot před domácím odchovancem Lucky Blue. 

Druhým vrcholem bravantického odpoledne byla výborně obsazená Středoevropská cena Moravskoslezského kraje, která se běžela jako prémiový heat s dvěma rozjížďkami na 1640 metrů. V první rozjížďce bylo znát, že v dostihu bude tlačenice. Ještě půl okruhu před cílem byla ve hře o přední příčky velká část osmičlenného pole. V závěru si však jisté vítězství o 4 1/4 délky pohlídal favorizovaný Tipsport Boy. Šestiletý hnědák, kterého v Ratíškovicích připravuje Jaromír Kotásek pro rakouskou stáj Guli Kora, měl v sulce Martina Redla. Na dalších místech doběhli Nordic Illusion, Boccaccio a lídr Zlatého okruhu Un Nuage d’Osmoz.

Vážného soupeře nenašel Tipsport Boy ani ve druhé rozjížďce. Tam Martin Redl kontroloval vítězství o 2 1/4 délky před Starboyem BN a Paris Turfem. Odchovanec Alice Paškrtové se tak po zásluze stal celkovým vítězem Středoevropské ceny. Záznamy všech dostihů z klusáckého mítinku v Bravanticích si můžete pustit na webu www.equitv.cz.


SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.

Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

 

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Poslední prázdninový víkend bude ve znamení dvou velkých akcí. Od pátku 30. srpna do neděle 1. září se v Písečném nad Dyjí pojedou mezinárodní vozatajské závody, které pro vás budeme vysílat živě na www.equitv.cz. V neděli 1. září připravujeme další přímý přenos z pražského závodiště, tentokrát z parkurové Letní ceny Velké Chuchle.

A v předstihu vás zveme také na vrcholy nabitého víkendu 7. a 8. září, kdy bude pokračovat Český skokový pohár ve Frenštátu pod Radhoštěm, konají se závody ve working equitation v Královicích a Kozlovice budou hostit mistrovství republiky v reiningu. Ve Velké Chuchli se poběží v sobotu klusácké a v neděli cvalové dostihy.
Druhý zářijový týden pokračuje také prestižní parkurová série Global Champions v Římě. Brzy na shledanou! 

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33D
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

• 10. 08. skoky KMK Zduchovice
 
• 13. 08. drezura MČR Brno
 
• 13. 08. chov Svržno (výstava hříbat)
 
• 13. 08. pólo Chuchle Arena Praha
 
• 14. 08. drezura MČR Brno
 
• 14. 08. klusáci Chuchle Arena Praha
 
• 14. 08. dostihy Netolice
 
• 16. 08. skoky KMK Písek
 
• 20. 08. všestrannost a spřežení ZP Humpolec
 
• 20. 08. pony skoky a drezura MČR Zduchovice
 
• 21. 08. všestrannost a spřežení ZP Humpolec
 
• 21. 08. pony skoky a drezura MČR Zduchovice
 
• 21. 08. dostihy Karlovy Vary
 
• 27. 08. dostihy Most
 
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE