EquiTV.cz

Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
bannerreklama

Jezdecký magazín EquiTV: Dvakrát vrcholné parkury i kvalifikace na VP

reklama
15.08.2019  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Jezdecký magazín s datem 15. srpna nás zavede na další kolo ČSP do Opavy. Ohlédneme se také za Global Champions ve Valkenswaardu a krátce si připomeneme i srpnovou kvalifikaci do Velké pardubické a klusácké dostihy v Praze - Velké Chuchli.

reklama 32D
banner
banner

Český skokový pohár pokračoval v Opavě – Kateřinkách již osmým kolem a tři kola před koncem začíná být jasno, kdo má reálné šance probojovat se do velkého finále se střídáním koní. Parkurová série Global Champions má za sebou už patnáct kol a před pražskými PlayOffs proběhnou již také pouze tři mítinky. V Pardubicích se pro změnu konala třetí kvalifikace na Velkou pardubickou. Do města perníku vás zavedeme v dnešní třetí reportáži Jezdeckého magazínu. V jeho závěru se podíváme ještě do Velké Chuchle na klusácký mítink, jehož hlavním bodem byla Pražská srpnová cena.

 

Už osmé kolo zažil letošní ročník Českého skokového poháru. Konalo se ve dnech 9. až 11. srpna na kolbišti v Opavě – Kateřinkách a program nabídl všechny tradiční túry. Překážky do 125 centimetrů čekaly na juniory v dílčím finále Czech Junior Cupu, a protože se hned sedmi dvojicím podařilo překonat základní kolo bez chyb, přišlo ke slovu rozeskakování. Tina Laryšová v sedle koně Armani překonala jeho kurz bez trestných bodů a s časem 34,42 sekundy si dojela pro třetí místo. O sekundu rychlejší byla rovněž bezchybná Tereza Procházková, která tak v tandemu s klisnou Liberty obsadila druhou příčku. Vítězkou se stala Natálie Kovářová na Contendře S. V rozhodující jízdě nechybovala a cílem projela v čase ještě o osm desetin sekundy lepším než její nejbližší soupeřka. Natálie Kovářová se také drží na čele žebříčku juniorů, v kterém má 63 bodů. O tři body méně mají Kateřina Matušková a Tina Laryšová na sdílené druhé příčce. 

O deset centimetrů výše skákali účastníci túry vypsané pro jezdce ve věku do 25 let. S třetím nejlepším výsledek absolvoval rozeskakování Jiří Tměj se slovenským valachem Atilou. Bez chyb na překážkách pouze s dvěma trestnými body za překročení stanoveného času dojela do cíle Kateřina Tomanová na koni Catero Invest a brala druhé místo. Jedinou dvojicí, která absolvovala rozhodující parkur bez trestných bodů, byla Táňa Hatalová a Cateleya.  Jelikož je Táňa Hatalová slovenská reprezentantka, do tabulky bodovat nemůže, a tak si nejvyšší počet bodů připsala druhá Kateřina Tomanová. Nejvyšší příčku v bodování kategorie U25 zaujímá suverénně Natálie Ulčová se 130 body. Druhá je s odstupem padesáti bodů Miroslava Škanderová a třetí místo patří Nině Kaločové.

Vrcholem mítinku byla Kofola Velká cena Opavy s překážkami do 145 centimetrů s finále pro deset nejlepších dvojic základního kola. Domácí Jiří Hruška měl ve finále dva koně, a tak mu sbor rozhodčích přiřadil startovní pořadí číslo jedna. S klisnou Arven si přinášel ze základní části jednu chybu, k níž už ve finále žádnou penalizaci nepřidal. Slovenská jezdkyně Táňa Hatalová inkasovala v sedle Eldorada dvakrát osm trestných bodů a zařadila se za Jiřího Hrušku, který byl v průběžném vedení. Ani Kateřina Tomanová na valachovi Chacco Goldovi ho o jeho pozici nepřipravila. V součtu měla sice také jednu chybu, byla však pomalejší. Po chybě v každé části soutěže dovezla Jana Francová, které sedlala belgického valacha Quinza Z. S osmi trestnými body na nejvyšší příčky pomýšlet nemohla. V konečné výsledkové listině obsadila devátou příčku. Stejné skóre si zapsal také zkušený Marek Klus s běloušem Carebisem. Tentokrát jeho výkon stačil na šesté místo.

Do Opavy vážil cestu ze západu Čech i vedoucí jezdec průběžného bodování Jan Štětina. Sedlal Benita-S, s nímž zaznamenal také po chybě v každé části soutěže. Nakonec skončil sedmý. Druhým finálovým koněm Jiřího Hrušky byla klisna Orida M. Jezdec si s ní přinášel čtyři trestné body ze základního kola. Ve finále pak již nechyboval a překonal svůj vlastní čas s první klisnou Arven. Dostal se do vedení v soutěži. Na řadu teprve poté přicházely dvojice, které v první jízdě nechybovaly. Rudolf Doležal na Quattro Cento dokázal nulu zopakovat i ve finále a odsunul Jiřího Hrušku na průběžné druhé místo. Na vítězství pomýšlel i Marek Hentšel. Jenže tomu se rozhodující jízda s hřebcem Trend Delsendam nepovedla a shodil hned dvě překážky. Výsledkovou listinou se propadl až na osmou příčku.

Posledním jezdcem, který mohl pomýšlet na vítězství, byl Ondřej Pospíšil v sedle Einfacha. Také on předvedl i ve finále podruhé bezchybný výkon. Jeho čas byl však o více než sekundu pomalejší než čas Rudolfa Doležala. Vítězem Kofola Velké ceny Opavy se tak stal Rudolf Doležal s hnědákem Quattrem Centem. Ondřej Pospíšil na Eifnachovi obsadil druhé místo, třetí byl Jiří Hruška s Oridou. V čele žebříčku Českého skokového poháru je nadále Jan Štětina se 75 body. Na druhé příčce je Rudolf Doležal s odstupem čtrnácti bodů. V nejlepší čtveřici jsou také Jan Chýle a Ondřej Pospíšil. 


Poslední srpnový mítink Global Champions se odehrál od 9. do 11. srpna v nizozemském Valkenswaardu. Obě túry, jak ligová soutěž družstev, tak individuální série, vyvrcholily během sobotního odpoledne. V dvoukolovém klání Global Champions League se představili Prague Lions ve složení Niels Bruynseels a Marc Houtzager. Po skvělém prvním kole, které zvládli bez zaváhání, bohužel v druhých jízdách chybovali. Niels Bruynseels v sedle klisny Ilusionaty van't Meulenhof shodil hned tři překážky. Marc Houtzager na hnědákovi Sterrehof's Calimero přidal další čtyři trestné body a byla z toho třináctá příčka konečného pořadí. Ve skvělé formě se naopak předvedli členové týmu New York Empire. Izraelský reprezentant Daniel Bluman zaznamenal s Ladrianem Z dvě nuly. Čisté konto udržela i Američanka Georgina Bloomberg s Quibelle. Ta pro druhé kolo vystřídala rovněž bezchybného Spencera Smitha. New York Empire tak vyhráli patnácté kolo ligy. Ve vedení bodování se drží London Knights a Pražští lvi jsou na dvanáctém místě.

Sobotní program přinesl také Grand Prix hodnocenou do individuální túry. Osm dvojic zvládlo základní kurz s překážkami do 160 centimetrů bez zaváhání, a tak přišlo ke slovu rozeskakování. V něm byl opět bezchybný a zároveň nejrychlejší Nizozemec Maikel van der Vleuten v sedle klisny Dany Blue. V letošní sezoně si dojel už pro druhé vítězství, takže svojí zlatou vstupenku do pražské Super Grand Prix přenechal druhému jezdci v pořadí – Olivieru Philippaertsovi.

 

Cyklus kvalifikací na 129. Velkou pardubickou se v sobotu 10. srpna přehoupl do své druhé poloviny. Ve III. kvalifikaci, vypsané pod názvem Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice, se postavilo na start jen devět koní. 
O splnění kvalifikačních podmínek usilovali dva z nich včetně vítěze Velké pardubické z roku 2017 No Time To Lose. Svěřenec Josefa Váni vstupoval do letošní sezony a do jeho sedla se opět vyhoupl jeho stálý jezdec Jan Kratochvíl. Hned na druhé překážce, živém plotu s příkopem, došlo k jedinému pádu. Sedmiletý Player škobrtl na skoku a při dopadu ztratil svého jezdce Marcela Nováka. O svižný dostih se postaral tempař Bridgeur s žokejem Jaroslavem Myškou. Sedmý z dvou posledních ročníků Velké pardubické se chvílemi odpoutal o několik délek od soupeřů a některé překážky skákal osamocen.

Na druhém místě se střídalo několik koní včetně No Time To Lose, naopak další z koní Josefa Váni – favorit Ange Guardian – se velkou část dostihu držel na posledním místě. V posledním oblouku se zdálo, že vedoucí Bridgeur má stále dost sil, ale to už se posouvali blíž ke špici Stretton, No Time To Lose a také Ange Guardian, který točil do cílové roviny na třetím místě. Žádný velký souboj se ale nekonal. Ange Guardian s žokejem Lukášem Matuským lehce přešel přes Bridgeura a zvítězil o pět délek. Druhé místo získal finišem na vnější dráze No Time To Lose před Bridgeurem a Strettonem. Do cíle dorazilo osm startujících. Jedenáctiletý Ange Guardian ze stáje Anděl Strážný si i ve třetím startu udržel letošní neporazitelnost. Na jaře ovládl i druhou kvalifikaci a Úvodní cross-country Koroka, pokaždé s jinými jezdci.

Závodiště Velká Chuchle v sobotu 10. srpna hostila další, v pořadí už desátý, den klusácké sezony. Hlavním bodem programu byla Pražská srpnová cena, další díl série pro francouzské klusáky. V roli favorita šel na start čtyřletý Fairway ze stáje Viktoria. Svěřenec Petry Handschuhové letos vyhrál už pět dostihů včetně červnového úspěchu v Berlíně – Mariendorfu. Naposled ale zklamal své příznivce zacváláním v Bravanticích. Fairway byl jedním ze dvou koní odskakujících z poslední mety a jeho jezdec v první fázi 2180 metrů dlouhé tratě nikam nespěchal. Dostih tak s náskokem několika délek rozběhl šestiletý valach Diakene s amatérem Josefem Semerádem. Na druhém místě se při prvním probíhání cílovou rovinou pohyboval Elixir de Charnie a na třetí příčku už se posunul Fairway. Škobis zavelel k rozhodujícímu útoku na protilehlé rovině druhého okruhu. Fairway nabíral rychlost, a ještě před posledním obloukem se dostal po bok vedoucího Diakene.

Od té chvíle už tribuna viděla favoritovu exhibici. Do cílové roviny už točil na špici a lehce od Diakeneho odešel. V cíli měl Fairway k dobru bezmála čtyři délky, podobně suverénní byl i druhý Diakene. Třetí Cyrano du Jal ztrácel dalších patnáct délek. Fairway při svém šestém vítězství sezony vyklusal kilometrový čas 1 minuta 17,9. Ve Velké Chuchli se běžela i Cena EquiTV na 1670 metrů pro tříleté a starší klusáky. I tady byl k vidění suverénní vítěz. Tříletý tmavý hnědák New Flat Ov s Elenou Volf-Salkovič v sulce utekl konkurenci zadrženě o 12 délek. Na dalších místech proběhli cílem Gamelia Dub’s a Vox Ultra.

 

SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.
Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.


POZVÁNKY ZA KOŇMI

Ve Zduchovicích na Příbramsku se koná tento týden mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů. Nedělní vyvrcholení mistrovských soutěží vám nabídneme na stránkách EquiTV živě. 
Hned následující víkend se do Zduchovic vypravíme znovu, tentokrát na republikový šampionát dětí na pony ve skocích a v drezuře. Ve čtvrtém srpnovém týdnu budou naše kamery sledovat také finále Zlaté podkovy v Humpolci, klusácké dostihy v Bravanticích, Český skokový pohár na Ptýrově a mistrovství České republiky v disciplíně Working Equitation, jehož dějištěm se stane nově zrekonstruované kolbiště Zemského hřebčince Písek. 
Máme se tedy opravdu na co těšit. Takže, brzy opět na shledanou u dalšího dílu Jezdeckého magazínu!

Foto: Zenon Kisza

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
• 02. 07. Dostihy: Karlovy Vary
 
• 04. 07. Všestrannost: MČR Přeštěnice
 
• 05. 07. Všestrannost: MČR Přeštěnice
 
• 06. 07. Skoky: KMK Suchá
 
• 06. 07. Dostihy: Lysá
 
• 16. 07. Dostihy: Chuchle
 
• 20. 07. Skoky: KMK Hraištko
 
• 23. 07. Klusáci: Chuchle Arena Praha
 
• 24. 07. Dostihy: Karlovy Vary
 
• 29. 07. Skoky: MČR d,j Chuchle Arena Praha
 
• 30. 07. Skoky: MČR d,j Chuchle Arena Praha
 
• 30. 07. Spřežení: MČR Tlumačov
 
• 30. 07. Dostihy: Karlovy Vary
 
• 31. 07. Skoky: MČR d,j Chuchle Arena Praha
 
• 31. 07. Spřežení: MČR Tlumačov

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE