EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV.cz: 1. 8. MČR všestrannost Vrchovany, drezura Olomouc
NEPŘEHLÉDNĚTE! Olympijské jezdectví v Tokiu: Kdy a co sledovat? Přehledný program|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|28. 7. - 1. 8. Skoky - ČSP Velká cena Zduchovic|29. 7. - 1. 8. - Všestrannost MČR Vrchovany|29. 7. - 1. 8. Drezura - Olomouc|29. 7. - 1. 8. Spřežení - Tlumačov|4. - 5. 8. Skoky - Zduchovice|7. 8. Drezura - Královice|6. - 8. 8. Skoky - Zduchovice|8. 8. Skoky - Královice|8. 8. Skoky - Písek|12. 8. Skoky - KMK Písek|11. - 15. 8. Drezura a paradrezura - MČR Zduchovice|13. - 15. 8. Skoky - Hradištko|14. - 15. 8. Skoky - Tlumačov|14. 8. Drezura - Olomouc|18. - 22. 8. MČR pony ve skákání a drezuře Zduchovice|23. 8. Drezura - KMK Hradištko|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Jezdecký magazín EquiTV: Opatrný versus Klus v boji o mistrovské zlato

01.08.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

První srpnový magazín bude opět nabitý reportážemi z jezdeckých akcí. V první řadě se budeme věnovat mistrovství České republiky v parkurovém skákání, které se konalo v Martinicích. Zamíříme i na GCL do Berlína a podíváme se na klusáky.

reklama 32D
banner
banner
banner

Dnešní Jezdecký magazín bude nabitý velkými událostmi. Ve středočeských Martinicích se konalo parkurové mistrovství jednotlivců, žen a jezdců do 25 let. A bylo se na co dívat, nejsledovanější kategorie vrcholila rozeskakováním dvou nejlepších jezdců.

Ukážeme vám také záběry z další zastávky série Global Champions, tentokrát z Berlína, kde opět nechyběli ani zástupci týmu Prague Lions. A s naší kamerou jsme se ještě vypravili do Bravantic u Ostravy, kde dalším mítinkem pokračovala klusácká sezona a ani tady nebyla nouze o dramatické okamžiky a překvapení. To všechno vás čeká v příštích patnácti minutách.

Jednou z nejsledovanějších parkurových akcí celé sezony bylo mistrovství České republiky jednotlivců, žen a jezdců ve věku do 25 let. Po dvou letech ho přivítaly středočeské Martinice, a to ve dnech 25. až 28. července. Vrcholy všech individuálních tříkolových soutěží se konaly v rámci nedělního programu. 

Třetí kolo kategorie U25 nabídlo zajímavé rozuzlení. Tři dvojice do něj přicházely s čistým štítem, a tak se mohlo zdát, že právě mezi nimi se bude rozhodovat o medailích. Jenže v poslední jízdě přišla o naději Natálie Soukupová, která v sedle valacha Lord Legacy nasbírala devět trestných bodů a klesla ve výsledkové listině až na konečné šesté místo. Závěr nevyšel ani jedné z favoritek, Miroslavě Škanderové. S Delisou chybovala hned čtyřikrát a skončila desátá.

Parkur s překážkami do 140 centimetrů dokázala překonat bez zaváhání i do třetice pouze Linda Portychová s holandskou klisnou Falino. Stala se tak mistryní České republiky mezi jezdci do 25 let. Stříbro vybojovala Nicola Grünthalová. Ta měla ve dvojici s Carefulem Z pouze jednu chybu v druhém kole. V tom třetím dokázala udržet nervy na uzdě a po chybách výše postavených soupeřů se vyšplhala na druhé místo. O držiteli bronzu muselo rozhodnout rozeskakování. To vyšlo nejlépe loňské vítězce Kateřině Kučerové, která s Anabel van´t Kathof projela cílem s nulou v čase 37,15 desetin sekundy. Nechybovala ani Kateřina Tomanová na valachovi Chacco Gold. Jenže její čas byl o necelou sekundu pomalejší, a tak jí cenný kov z šampionátu těsně unikl.

Ženy absolvovaly rovněž tři kola, přičemž to nejvyšší, nedělní, dosahovalo výšky do 140 centimetrů. Také v této kategorii určilo bronzovou medailistku až rozeskakování, a to hned čtyř dvojic s osmi trestnými body. Miroslava Šťovíčková s holandským běloušem El Roccem v něm jednou chybovala a dosažený čas stačil až na šestou příčku. Pátá dojela Tereza Veselá v tandemu s klisnou F-Nijno HDH. Ani ona se nevyhnula jednomu zaváhání.

Bez trestných bodů projela zkráceným kurzem Eduarda Petroviče Šárka Pospíšilová s ryzkou Garistou a s časem 41,81 desetin sekundy skončila těsně pod stupni vítězů. Na ty dosáhla Alžběta Vojtková s valachem Zarthagem BR Z, která byla v rozeskakování bezchybná a zároveň nejrychlejší a mohla se tak radovat z třetí příčky. Titul vicemistryně si z Martinic odvážela Iva Eisermannová. Ta s Percym přicházela do poslední jízdy s jednou chybou, ke které přidala už jen trestný bod za překročení stanoveného času. Vítězkou se stala Vladislava Fenclová na Picobelle, která chybovala hned v pátečním prvním kole. Od té doby však až do konce šampionátu nezaváhala.

Kurzy nejvyšší obtížnosti byly připraveny pro účastníky soutěže jednotlivců, na které závěrečný den čekal parkur vysoký 150 centimetrů. Čtyři trestné body před třetí částí šampionátu měl mistr republiky z roku 2014 Jiří Hruška, což ho stále drželo ve hře o nejvyšší příčky. Tentokrát sedlal Oridu-M, která je potomkem jeho tehdejšího parťáka Arista Z. Jenže ve třetím kole přišla další chyba, a tak Hruškovi nezbývalo, než čekat, jak si povedou další účastníci. V závěrečné jízdě chyboval také František Stružinský, který do nejvyšší kategorie nastoupil i přes svůj mladý věk. V sedle Bob Saint Clara přidal ke čtyřem trestným bodům dalších šestnáct a klesl na konečné desáté místo. Přesto se jako junior v konkurenci zkušených matadorů neztratil. 

Velmi dobře vyšla třetí jízda Vladimíru Treterovi. Ten dovezl po chybě v pátečním úvodu už jen samé nuly a po projetí cílem posledního kurzu se držel v čele soutěže. Jan Chýle s běloušem Cool Paradise se po dojetí závěrečného kola zařadil za Jiřího Hrušku. V celkovém součtu měl osm trestných bodů za chybu v první části mistrovství a v jeho závěru. Bez chyb na překážkách, pouze s jedním trestným bodem za překročení stanoveného času, nastupoval do rozhodujícího kola Sergej Motygin s Dylanem. Jenže přišlo jedno shození a dvojice se s pěti trestnými body usadila na průběžném druhém místě za Vladimírem Treterou.

Rudolf Doležal s Quattrem Centem mohl s pouhým trestným bodem za čas rovněž pomýšlet na medailové pozice. Nešťastná chyba na posledním skoku mu však tyto plány překazila. V daný moment byl sice třetí, ale na startovní listině byli ještě dva jezdci, a to podle dosavadních výkonů největší favorité. Marek Klus s hřebcem Carebisem předvedl po dvou čistým výkonech bezchybnou jízdu i v nedělním vrcholu šampionátu a bylo jasné, že horší než stříbrný nebude. Na startu zbýval poslední jezdec. Zkušený reprezentant a několikanásobný mistr České republiky Aleš Opatrný. 

Ten prokázal svou třídu a v sedle Forewera projel i poslední kurz chorvatského stavitele bez zaváhání. Diváci se tedy mohli těšit na nejatraktivnější možný závěr - rozeskakování o zlato. Jako první vstoupil do kolbiště Marek Klus a po suverénním výkonu dostal soupeře pod tlak, když znovu nechyboval. Laťku nastavil v čase 39,69 sekundy. Aleš Opatrný ovšem rychlá rozeskakování umí a předvedl to i v Martinicích. V obratu na dvojskok si oproti soupeři výrazně zkrátil trať a bez chyb na překážkách si dojel pro osmý mistrovství titul. Stříbro bral Marek Klus a bronz Vladimír Tretera. Nezkrácený záznam z parkurového mistrovství republiky v Martinicích najdete na adrese www.equitv.cz.


Už potřinácté se letos představili fanouškům nejlepší parkuroví jezdci a koně světa. Další mítink seriálu Global Champions se odehrál během posledního červencového víkendu v areálu Sommergarten v centru Berlína. 
Sobota 27. července nabídla oba vrcholy závodů, tedy druhé kolo týmové soutěže Global Champions League a posléze také Velkou cenu Berlína. Za družstvo Pražských lvů tentokrát k ligovému klání nastoupil německý jezdec Marco Kutscher, který zajel v sedle Charca první kolo s chybou. A jedno shození zopakoval i v druhé jízdě s hřebcem Chades of Blue. Druhým želízkem Prague Lions byl Belgičan Niels Bruynseels na Delux van T&L, který vystřídal v prvním kole bezchybného Gerca Schrödera. Ani on nezaváhal a tým si tak v konečném součtu zapsal osm trestných bodů, které stačily na velmi solidní šestou příčku. 

Vítězství vybojovala dvojice z celku Hamburg Giants zastoupená Nizozemcem Bartem Blesem a méně známým mladým jezdcem Titouanem Schumacherem z Francie. Nizozemec v sedle hnědáka Israela v.d. Dennehoeve překonal oba parkury německého stavitele Franka Rothenbergera s nulou. Francouzský reprezentant na belgickém valachovi Atome Z dovezl v úvodu jednu chybu, napodruhé však už nezaváhal. V čele bodování družstev jsou Miami Celtics před druhými Shanghai Swans. Třetí místo patří členům London Knights. Prague Lions drží devátou příčku.

Grand Prix Berlína ovládla v rozeskakování izraelská jezdkyně Dani G. Waldmann na fenomenální Lizziemary. Izraelka ještě jako Danielle Goldstein vyhrála letos už v Šanghaji, a tak díky ní získal v Berlíně postup do pražské Super Grand Prix Ludger Beerbaum, jenž dojel s valachem Cool Feelingem druhý. 


V sobotu 27. července pokračovala klusácká sezona dalším dostihovým dnem na závodišti Bravantice u Ostravy. V popředí zájmu tentokrát stáli francouzští klusáci, kterým byl vyhrazen Evropský pohár Moravskoslezského kraje na vytrvalecké trati 2640 metrů. Vrchol odpoledne zdobila mezinárodní účast. Z Polska přijel šestiletý Daddy Cool Blue a v sulkách se představili jezdci z šesti různých zemí.

Hned po startu poslal Zdeněk Škobis dopředu horkého favorita Fairwaye. Jenže letos v pěti startech neporažený hřebec záhy zacválal a vypadl ze hry o přední příčky, později byl dokonce diskvalifikován. V prvním oblouku měl problémy s chodem také Azov, a protože dvojice třídových hřebců Un Nuage d’Osmoz a Boccaccio odskakovala až z poslední mety, na špici rázem osaměl polský host, valach Daddy Cool Blue s Tarasem Salivončikem ze Stajně Meinhart. Hnědák udal svižné tempo a chvílemi jeho náskok narostl na deset délek. V závěru mu však došly síly a Daddy Cool Blue se ukázkově zastavil. V posledním oblouku se přes něj lehce dostal jedenáctiletý Un Nuage d’Osmoz s Veronikou Poršovou a zadrženě o nesčetné délky v kilometrovém čase 1:16,2 zvítězil.

Na druhém místě doběhl vítězův tréninkový kolega Tonight Cem s Rusem Pavlem Morozovem a třetí příčku získal domácí Boccaccio s Rakušanem Martinem Redlem. Daddy Cool Blue se propadl na čtvrté místo. Bravantice hostily také předzkoušku klusáckého derby, Letní cenu čtyřletých na 2140 metrů. Velkou část dostihu odvodil favorit, hnědák Sakko Teč v sulce se svým trenérem Romanem Chrastinou. Letos neporažený zástupce stáje Tečovice točil jako první ještě do závěrečného oblouku, ale tam se na něj dotáhla hnědka Blue Light Venus s Mykolou Volfem a zvítězila jistě o bezmála čtyři délky. Klisna stáje Sochor vyklusala kilometrový čas 1:16,2. Druhý doběhl Sakko Teč před Jackem Murtie.

Záznamy všech dostihů z klusáckého mítinku v Bravanticích najdete na našem webu www.equitv.cz. 

SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.
Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.

Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Ani v příštích dnech nápor velkých jezdeckých akcí nepoleví. Od 1. do 4. srpna se v Borové koná mistrovství republiky ve všestrannosti. Stejný termín mají zaškrtnutý v kalendáři také příznivci spřežení, kteří se mohou těšit na mezinárodní závody CAI v Nebanicích, bodované do Světového poháru. Další částí pokračuje od 2. do 4. srpna také parkurová série Global Champions, tentokrát v Londýně. Průřez vším zajímavým vám přineseme v příštím Jezdeckém magazínu. Brzy na shledanou!

 

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 01. 08. drezura – Olomouc
• 01. 08. všestrannost – Vrchovany
• 07. 08. vytrvalost – Chlumec (vyhlášení)
• 01. 08. dostihy – Karlovy Vary (live+5)
• 12. 08. skoky – KMK Písek
• 15. 08. dostihy – Netolice (live+5)
• 15. 08. drezura – MČR Zduchovice
• 18. 08. skoky – KMK Nové Zámky
• 21. 08. skoky, drezura – MČR pony Zduchovice
• 21. 08. všestrannost, spřežení – finále ZP Humpolec
• 21. 08. klusáci – Chuchle
• 22. 08. skoky, drezura – MČR pony Zduchovice
• 22. 08. všestrannost, spřežení – finále ZP Humpolec
• 22. 08. dostihy – Karlovy Vary (live+5)
• 25. 08. skoky, chovatelský den – Martinice
• 28. 08. skoky – MČR D/J Chuchle
• 28. 08. dostihy – Most (live+5)
• 29. 08. skoky – MČR D/J Chuchle

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE