Petra Miki Civišová uspěla při Českém poháru v drezuře i ve finále KMK

Po dvou kvalifikačních kolech se ve dnech 23. až 25. září konalo ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou finále drezurního seriálu Kritérium mladých koní. Souběžně probíhalo také finále Českého poháru České jezdecké federace v této disciplíně.

29.09.2022 18:30  |  Pořad: Drezura  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Čtyř, pěti a šestileté koně hodnotili tři rozhodčí, mezi nimiž byla i Dánka Kirsten Soegaard. V pátek absolvovali koně první kolo, v sobotu je čekala druhá úloha a závěrečné dekorování. Kromě dekorování jednotlivých kategorií byl vždy vyhlášen i šampion ročníku ze všech klisen, hřebců a valachů.

Mezi čtyřletými klisnami zvítězila Clarissa, kterou předvedla Blanka Nováková. Její výsledný součet známek byl 77,300 %. Clarissa je po hřebci Beu Dream z matky po Vivaldi. O sedm desetin procenta méně získala svěřenkyně Vladimíra Bláhy, klisna Fantasy. Ta je po Don Deluxe z matky po Wynton. Třetí místo obsadila Tina De Luxe s Petrou Charvátovou s výsledkem 71,400 %. Tato pony klisna je po FS Champion de Luxe z matky po Patrons Lucky Son-33 HOX.

V soutěži pro čtyřleté hřebce a valachy se hned dvě dvojice dostaly přes 80 %. Vítěz Elliot 134 Realauto byl ohodnocen 82,300 %. Tohoto hřebce po Erdinger z matky po Sandro Hit sedlala Aneta Langrová. Druhou příčku obsadil Tedos Secret předváděný Janou Hauskovou, ti získali 80,900 %. Na třetí místo si z páté pozice po prvním kole polepšil Apache Junior po Beu Dream z matky po Apache předváděný Blankou Novákovou. Jejich konečné hodnocení bylo 74,250 %. Čtvrté místo obsadila Alena Zeusová a Don Jadore, pátá skončila Daniela Kryspínová v sedla Giuliana.

Nejpočetněji zastoupená byla kategorie pětiletých klisen, kde se utkalo sedm dvojic. S náskokem více než šesti procent zvítězila klisna Mademoisele Madeleine s Miroslavem Denešem. Jejich konečná známka byla 84,200 %. Tato klisna je po hřebci Fürst Romancie z matky po Jazz. Druhé místo vybojovala Mona Lisa v sedle s Eliškou Bodnárovou. Mona Lisa po Monaco z matky po Fürst Wilhelm získala 77,600 %. O dvě procenta méně měla Mystery Jackpot po Martinez z matky po Christ, kterou předvedla Petra Miki Civišová. Čtvrtou příčku obsadila Mon Amie s Lucií Zavadilovou a elitní pětku uzavřela Kristýna Suchelová s Carie de Lux.

Tři koně se utkali v soutěži pro pětileté hřebce a valachy. Vítězem se stal Rich Boy van de Steenpaal po Feinrich z matky po Jazz. Ten společně se svou jezdkyní Petrou Miki Civišovou získal 81,800 %. Druhé místo obsadil hřebec Caranoso s Denisou Vegrichtovou. Caranoso je po hřebci Canoso z matky po Catango Z a od rozhodčích byl ohodnocen 74,500 %. Třetí příčku vybojoval Magnolia Double Diamond v sedle s Annou Balcarovou se ziskem 70,600 %. Tento valach je po Zaval V.H.Enkershof z matky po Menai Stan Beyond.

Petra Miki Civišová přivezla do Zduchovic dvě nejlepší šestileté klisny. S Famosou obdržela i nejvyšší bodový součet ze všech kategorií, a to 84,300 %. Famosa je po hřebci Fürsten-Look z matky po Florencio. S výslednou známkou 77,500 % skončila druhá Amore Millefiori po Millennium z matky po Quaterback. Třetí místo obsadila po zisku 76,450 % klisna Laomi W v sedle s Petrou Charvátovou. Laomi W je po hřebci Connect z matky po Pythagoras. Čtvrtá skončila Calamity Sunny-Flower s Dziyanou Dziubou a páté místo obsadila svěřenkyně Denisy Vegrichtové Remember Me Insprav.

Tři šestiletí valaši se utkali v poslední kategorii drezurního Kritéria mladých koní. Vítězem se stal Vihar po Millennium z matky po Wynton, kterého sedlal Vladimír Bláha. Jejich výkon byl ohodnocen 78,150 %. Druhé místo obsadil Well Done s Karolínou Šimáčkovou, kteří získali 77,500 %. Valach Well Done je po Homburg z matky po Silvio II. Třetí skončil svěřenec Andrey Dohnalové Sound of Silence po Sir Donnerhall z matky po Bordeaux. Jejich výsledek byl 69,100 %.

V nejobtížnější soutěži Českého poháru ČJF v drezuře zvítězila Petra Miki Civišová s Europe-M. Druhé místo ve Velké rundě obsadila vedoucí jezdkyně po prvním kole Ema Kopuletá s valachem Forrest Gump. V obou kolech byly výsledky velmi těsné a v konečném součtu ztrácela Ema Kopuletá na vítězku necelé čtyři setiny procenta. Výsledek Petry Miki Civišové byl 69,240 %. Třetí místo vybojovala Adéla Neumannová s Heiderugem a čtvrtou příčku obsadila Alena Zeusová v sedle Lockeho.

Malá runda měla početnější startovní pole, utkalo se v ní celkem sedm jezdců. Jednoznačnou vítězkou s nejlepším hodnocením v obou kolech se stala Eva Jančaříková s Verdim. Jejich konečná známka byla 69,002 %. Druhé místo obsadila Markéta Vášová s Leontýnkou, třetí skončil Jan Zamec s valachem Dr. House. Do elitní pětky se probojovali i Hana Vašáryová a Fabrizio Sigismondi.

Vítězkou kategorie pro jezdce do dvaceti pěti let se stala Johana Vašáryová s plemenným hřebcem Firestonem se ziskem 70,902 %. Vítězství jí zajistila sobotní úloha, kde získala náskok více než jedno procento nad druhou Anetou Havlíčkovou. Ta sice s Feineke zajela lepší volnou sestavu, na prvenství to však nakonec nestačilo. Třetí místo vybojovala Nikola Feherová a Gallileus van de Berkenhoeve. Čtvrtá skončila Eliška Skřivanová, elitní pětku uzavřel Robert Čapek.

Mezi juniory se nejvíce dařilo Alžbětě Blažkové s Fidalgem. Jejich procentuální zisk byl 67,406 %. Druhé místo obsadila Kristýna Hájková s Conellym, třetí příčku vybojovala Rinata Děnikejeva v sedle klisny Hannah Montana. Mezi juniory se umístila ještě Kateřina Sekaninová a Sára Dusílková.

V dětské kategorii suverénně zvítězila s náskokem více jak dvou procent Anna Šestáková s Avelange před Dalitou Opatrnou v sedle valacha Messi Kinský. Bronzovou příčku obsadila Veronika Sedláčková s Delgadem. Čtvrté místo vybojovala Barbora Černá s Karotkou a pátá skončila Christinne Lenomarová.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️