EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc

Petra Miki Civišová uspěla při Českém poháru v drezuře i ve finále KMK

reklama
29.09.2022  |  AUTOR  | 
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |  

Po dvou kvalifikačních kolech se ve dnech 23. až 25. září konalo ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou finále drezurního seriálu Kritérium mladých koní. Souběžně probíhalo také finále Českého poháru České jezdecké federace v této disciplíně.

reklama 32A
banner
banner
banner


Čtyř, pěti a šestileté koně hodnotili tři rozhodčí, mezi nimiž byla i Dánka Kirsten Soegaard. V pátek absolvovali koně první kolo, v sobotu je čekala druhá úloha a závěrečné dekorování. Kromě dekorování jednotlivých kategorií byl vždy vyhlášen i šampion ročníku ze všech klisen, hřebců a valachů.
 
Mezi čtyřletými klisnami zvítězila Clarissa, kterou předvedla Blanka Nováková. Její výsledný součet známek byl 77,300 %. Clarissa je po hřebci Beu Dream z matky po Vivaldi. O sedm desetin procenta méně získala svěřenkyně Vladimíra Bláhy, klisna Fantasy. Ta je po Don Deluxe z matky po Wynton. Třetí místo obsadila Tina De Luxe s Petrou Charvátovou s výsledkem 71,400 %. Tato pony klisna je po FS Champion de Luxe z matky po Patrons Lucky Son-33 HOX. 

V soutěži pro čtyřleté hřebce a valachy se hned dvě dvojice dostaly přes 80 %. Vítěz Elliot 134 Realauto byl ohodnocen 82,300 %. Tohoto hřebce po Erdinger z matky po Sandro Hit sedlala Aneta Langrová. Druhou příčku obsadil Tedos Secret předváděný Janou Hauskovou, ti získali 80,900 %. Na třetí místo si z páté pozice po prvním kole polepšil Apache Junior po Beu Dream z matky po Apache předváděný Blankou Novákovou. Jejich konečné hodnocení bylo 74,250 %. Čtvrté místo obsadila Alena Zeusová a Don Jadore, pátá skončila Daniela Kryspínová v sedla Giuliana.
 
Nejpočetněji zastoupená byla kategorie pětiletých klisen, kde se utkalo sedm dvojic. S náskokem více než šesti procent zvítězila klisna Mademoisele Madeleine s Miroslavem Denešem. Jejich konečná známka byla 84,200 %. Tato klisna je po hřebci Fürst Romancie z matky po Jazz. Druhé místo vybojovala Mona Lisa v sedle s Eliškou Bodnárovou. Mona Lisa po Monaco z matky po Fürst Wilhelm získala 77,600 %. O dvě procenta méně měla Mystery Jackpot po Martinez z matky po Christ, kterou předvedla Petra Miki Civišová. Čtvrtou příčku obsadila Mon Amie s Lucií Zavadilovou a elitní pětku uzavřela Kristýna Suchelová s Carie de Lux.
 
Tři koně se utkali v soutěži pro pětileté hřebce a valachy. Vítězem se stal Rich Boy van de Steenpaal po Feinrich z matky po Jazz. Ten společně se svou jezdkyní Petrou Miki Civišovou získal 81,800 %. Druhé místo obsadil hřebec Caranoso s Denisou Vegrichtovou. Caranoso je po hřebci Canoso z matky po Catango Z a od rozhodčích byl ohodnocen 74,500 %. Třetí příčku vybojoval Magnolia Double Diamond v sedle s Annou Balcarovou se ziskem 70,600 %. Tento valach je po Zaval V.H.Enkershof z matky po Menai Stan Beyond.
 
Petra Miki Civišová přivezla do Zduchovic dvě nejlepší šestileté klisny. S Famosou obdržela i nejvyšší bodový součet ze všech kategorií, a to 84,300 %. Famosa je po hřebci Fürsten-Look z matky po Florencio. S výslednou známkou 77,500 % skončila druhá Amore Millefiori po Millennium z matky po Quaterback. Třetí místo obsadila po zisku 76,450 % klisna Laomi W v sedle s Petrou Charvátovou. Laomi W je po hřebci Connect z matky po Pythagoras. Čtvrtá skončila Calamity Sunny-Flower s Dziyanou Dziubou a páté místo obsadila svěřenkyně Denisy Vegrichtové Remember Me Insprav.
 
Tři šestiletí valaši se utkali v poslední kategorii drezurního Kritéria mladých koní. Vítězem se stal Vihar po Millennium z matky po Wynton, kterého sedlal Vladimír Bláha. Jejich výkon byl ohodnocen 78,150 %. Druhé místo obsadil Well Done s Karolínou Šimáčkovou, kteří získali 77,500 %. Valach Well Done je po Homburg z matky po Silvio II. Třetí skončil svěřenec Andrey Dohnalové Sound of Silence po Sir Donnerhall z matky po Bordeaux. Jejich výsledek byl 69,100 %.

V nejobtížnější soutěži Českého poháru ČJF v drezuře zvítězila Petra Miki Civišová s Europe-M. Druhé místo ve Velké rundě obsadila vedoucí jezdkyně po prvním kole Ema Kopuletá s valachem Forrest Gump. V obou kolech byly výsledky velmi těsné a v konečném součtu ztrácela Ema Kopuletá na vítězku necelé čtyři setiny procenta. Výsledek Petry Miki Civišové byl 69,240 %. Třetí místo vybojovala Adéla Neumannová s Heiderugem a čtvrtou příčku obsadila Alena Zeusová v sedle Lockeho.
 
Malá runda měla početnější startovní pole, utkalo se v ní celkem sedm jezdců. Jednoznačnou vítězkou s nejlepším hodnocením v obou kolech se stala Eva Jančaříková s Verdim. Jejich konečná známka byla 69,002 %. Druhé místo obsadila Markéta Vášová s Leontýnkou, třetí skončil Jan Zamec s valachem Dr. House. Do elitní pětky se probojovali i Hana Vašáryová a Fabrizio Sigismondi.
 
Vítězkou kategorie pro jezdce do dvaceti pěti let se stala Johana Vašáryová s plemenným hřebcem Firestonem se ziskem 70,902 %. Vítězství jí zajistila sobotní úloha, kde získala náskok více než jedno procento nad druhou Anetou Havlíčkovou. Ta sice s Feineke zajela lepší volnou sestavu, na prvenství to však nakonec nestačilo. Třetí místo vybojovala Nikola Feherová a Gallileus van de Berkenhoeve. Čtvrtá skončila Eliška Skřivanová, elitní pětku uzavřel Robert Čapek.
 
Mezi juniory se nejvíce dařilo Alžbětě Blažkové s Fidalgem. Jejich procentuální zisk byl 67,406 %. Druhé místo obsadila Kristýna Hájková s Conellym, třetí příčku vybojovala Rinata Děnikejeva v sedle klisny Hannah Montana. Mezi juniory se umístila ještě Kateřina Sekaninová a Sára Dusílková.
 
V dětské kategorii suverénně zvítězila s náskokem více jak dvou procent Anna Šestáková s Avelange před Dalitou Opatrnou v sedle valacha Messi Kinský. Bronzovou příčku obsadila Veronika Sedláčková s Delgadem. Čtvrté místo vybojovala Barbora Černá s Karotkou a pátá skončila Christinne Lenomarová.

Foto: Šárka Votavová

 

POŘAD: Drezura

reklama 33D
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
• 03. 12. (od 16:30 hodin) galavečer Pony ligy pod záštitou Jockey Clubu ČR
 
​• 16. 12. galavečer České jezdecké federace
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE