Petra Miki Civišová je mistrem ČR v drezuře 2022. Vyhrála velkou rundu

V Brně na Panské líše se konalo druhý srpnový týden mistrovství České republiky v drezuře. První mistrovské tituly se rozdávaly již v sobotu, kdy vrcholily soutěže dětí a mladších juniorů, ale také handicapovaných jezdců v paradrezuře.

19.08.2022 10:30  |  Pořad: Drezura  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Poslední třetí kolo soutěže dětí vyšlo výborně stejně jako to druhé Anně Marii Křížové s Diamantinou, a zaslouženě se tak stala mistryní České republiky, když její výsledné skóre bylo 72,115 %. Jednoznačné prvenství ukořistila v šampionátu mladších juniorů Johana Vášáryová s Firestonem 1. Vyhrála všechna tři kola s průměrným hodnocením 72,490 %. Na trůn mezi handicapovanými jezdci se vrátila Anastasja Vištalová s Dominique 1. Kategorii nezařazených ovládla Dana Kilianová na valachovi Quaestorovi.

Nedělní program zahájili starší junioři. Eliška Šteflová s valachem Espressem 1 sice stejně jako v sobotu byla až druhá, ale průměrné hodnocení 69,371 % jí na celkové prvenství stačilo. Anna Procházková na Roncevallovi OLD měla nejlepší volnou sestavu, konečných 67,589 % pro ni však znamenalo bronz. Stříbro brala Tereza Matoušková s valachem Paolem Il Bello. Nedělní kür byl hodnocen jako třetí nejlepší, průměr za tři kola byl 68,298 %.

Zcela suverénní byla během drezurního šampionátu jezdců do 25 let Aneta Havlíčková. S klisnou Fieneke vyhrála všechny tři části a její výsledné skóre bylo 69,246 %. Třikrát druhá byla Nikola Feherová na valachovi Gallileus van de Berkenhoeve. Ta měla známku přes 67 %, podobně jako třetí Eliška Skřivanová na Farewellovi.

Po dvou letech se mohla radovat z vítězství v malé rundě mistrovství seniorů Kamila Kotyzová. V Brně soutěžila na klisně Lilit 1 a ani jednou nebyla překonána. Finálový výsledek měla 72,397 %. Vyrovnané výkony ohodnocené více jak 70 % předváděla i Eva Jančaříková ve dvojici s Verdim 7. V neděli sice skončila s těsným rozdílem třetí, ale konečné druhé místo si udržela. V dílčí soutěži s hudebním doprovodem byla o něco lepší Hana Vášáryová s valachem Santos Dumontem.

Pod hodně velkým tlakem jela ve velké rundě Petra Miki Civišová. V sedle valacha Europe-M totiž útočila na svůj první mistrovský titul. Ve čtyřiatřiceti letech se ho konečně dočkala, i když v küru jí výkonem ohodnoceným 69,970 % těsně předjela Ema Kopuletá na Forrest Gumpovi 1. Konečným pořadím to ovšem nijak nezahýbalo a brala stříbro.

Velmi těsný byl také boj o bronz, za který byla nakonec hodně ráda Barbora Linhartová na hřebci Duque d´Atela. V sobotu i v neděli byla přitom až čtvrtá za Terezou Hábovou s Jamesem Bondem. Po třech kolech mezi těmito jezdkyněmi byl rozdíl pouhých 44 tisícin procenta, a tak na Hábové při slavnostním dekorování bylo vidět určité zklamání, jelikož medaile byla doslova na dosah.

ČT⏳18.04. ⏰09:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️