EquiTV.cz

reklama 21C
banner
banner
banner
banner

Jezdectví 2022: Drezurní MČR i Český pohár ovládla Petra Miki Civišová

reklama

Mezinárodní závody, mistrovství České republiky, Český pohár i Kritérium mladých koní, to byla tuzemská drezurní sezona s číslovkou 2022. V našem souhrnu se vrátíme k národním akcím, jejichž vrcholem byl republikový šampionát.

17.01.2023 11:00  |  Pořad: Drezura  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22B
banner
banner
banner

 
Drezurní mistrovství České republiky proběhlo v Brně na Panské líše během druhého srpnového víkendu. První mistrovské tituly se rozdávaly již v sobotu, kdy vrcholily soutěže dětí a mladších juniorů, ale také handicapovaných jezdců v paradrezuře.
 
Poslední třetí kolo soutěže dětí vyšlo výborně stejně jako to druhé Anně Marii Křížové s Diamantinou, a zaslouženě se tak stala mistryní České republiky, když její výsledné skóre bylo 72,115 %. Jednoznačné prvenství ukořistila v šampionátu mladších juniorů Johana Vášáryová s Firestonem 1. Vyhrála všechna tři kola s průměrným hodnocením 72,490 %. Na trůn mezi handicapovanými jezdci se vrátila Anastasja Vištalová s Dominique 1. Kategorii nezařazených ovládla Dana Kilianová na valachovi Quaestorovi.
 
Nedělní program zahájili starší junioři. Eliška Šteflová s valachem Espressem 1 sice stejně jako v sobotu byla až druhá, ale průměrné hodnocení 69,371 % jí na celkové prvenství stačilo. Anna Procházková na Roncevallovi OLD měla nejlepší volnou sestavu, konečných 67,589 % pro ni však znamenalo bronz. Stříbro brala Tereza Matoušková s valachem Paolem Il Bello. Nedělní kür byl hodnocen jako třetí nejlepší, průměr za tři kola byl 68,298 %.
 
Zcela suverénní byla během drezurního šampionátu jezdců do 25 let Aneta Havlíčková. S klisnou Fieneke vyhrála všechny tři části a její výsledné skóre bylo 69,246 %. Třikrát druhá byla Nikola Feherová na valachovi Gallileus van de Berkenhoeve. Ta měla známku přes 67 %, podobně jako třetí Eliška Skřivanová na Farewellovi. 
 
Po dvou letech se mohla radovat z vítězství v malé rundě mistrovství seniorů Kamila Kotyzová. V Brně soutěžila na klisně Lilit 1 a ani jednou nebyla překonána. Finálový výsledek měla 72,397 %. Vyrovnané výkony ohodnocené více jak 70 % předváděla i Eva Jančaříková ve dvojici s Verdim 7. V neděli sice skončila s těsným rozdílem třetí, ale konečné druhé místo si udržela. V dílčí soutěži s hudebním doprovodem byla o něco lepší Hana Vášáryová s valachem Santos Dumontem. 
 
Pod hodně velkým tlakem jela ve velké rundě Petra Miki Civišová. V sedle valacha Europe-M totiž útočila na svůj první mistrovský titul. Ve čtyřiatřiceti letech se ho konečně dočkala, i když v küru jí výkonem ohodnoceným 69,970 % těsně předjela Ema Kopuletá na Forrest Gumpovi 1. Konečným pořadím to ovšem nijak nezahýbalo a brala stříbro. 
 
Velmi těsný byl také boj o bronz, za který byla nakonec hodně ráda Barbora Linhartová na hřebci Duque d´Atela. V sobotu i v neděli byla přitom až čtvrtá za Terezou Hábovou s Jamesem Bondem. Po třech kolech mezi těmito jezdkyněmi byl rozdíl pouhých 44 tisícin procenta, a tak na Hábové při slavnostním dekorování bylo vidět určité zklamání, jelikož medaile byla doslova na dosah.
 
Týden po brněnském mistrovství jely o republikové tituly děti na ponících. Jejich šampionát se konal tradičně ve Zduchovicích. 
 
K vrcholům patřila volná úloha jezdců ve věku od 14 do 16 let na ponících do 148 centimetrů v kohoutku. Výkon oceněný známkou přes 71 a půl procenta předvedla dvojice Barbora Krejčířová a sedmiletý valach Altrido Olets Koss. Průměr jejich známek stačil s náskokem tří procent na zlato. Druhé místo obsadila Tereza Alžběta Rockwell s poníkem Alpinhorse Marshmallow a třetí dojela Lucie Kodytková v sedle ryzky Dresscode Baileys. 
 
Vysoké známky padaly i ve Freestylu v rámci kategorie Masters určené pro děti od 11 do 16 let. Na medailových pozicích se seřadily letošní úspěšné reprezentantky. Bronz převzala za své výkony účastnice nedávného mistrovství Evropy v Polsku Tereza Hučková, která sedlala Vivana. Alice Hubáčková si na Princovi dojela pro druhou příčku a titul vicemistryně republiky. V druhém kole i v závěrečném küru ji rozhodčí udělili známku v hodnotě přes 70 procent. Díky výbornému výkonu ve volné sestavě si zlato ze Zduchovic odvážela Zuzana Hradilová. S ryzákem Arturem Martini zapsala v poslední jízdě 72,617 procenta.
 
Dalším vrcholným mítinkem drezurní sezony 2022 bylo finále Českého poháru České jezdecké federace. To se konalo společně s finálovým kláním v rámci Kritéria mladých koní ve dnech 23. až 25. září ve středočeských Zduchovicích.
 
V Kritériu mladých koní hodnotili čtyř, pěti a šestileté koně celkem tři rozhodčí, mezi nimiž byla i Dánka Kirsten Soegaard. V pátek absolvovali účastníci první kolo, v sobotu je čekala druhá úloha a závěrečné dekorování. Kromě dekorování jednotlivých kategorií byl vždy vyhlášen i šampion ročníku ze všech klisen, hřebců a valachů.
 
Mezi čtyřletými klisnami zvítězila Clarissa, kterou předvedla Blanka Nováková. Její výsledný součet známek byl 77,300 %. Clarissa je po hřebci Beu Dream z matky po Vivaldi. O sedm desetin procenta méně získala svěřenkyně Vladimíra Bláhy, klisna Fantasy. Ta je po Don Deluxe z matky po Wynton. Třetí místo obsadila Tina De Luxe s Petrou Charvátovou s výsledkem 71,400 %. Tato pony klisna je po FS Champion de Luxe z matky po Patrons Lucky Son-33 HOX. 
 
V soutěži pro čtyřleté hřebce a valachy se hned dvě dvojice dostaly přes 80 %. Vítěz Elliot 134 Realauto byl ohodnocen 82,300 %. Tohoto hřebce po Erdinger z matky po Sandro Hit sedlala Aneta Langrová. Druhou příčku obsadil Tedos Secret předváděný Janou Hauskovou, ti získali 80,900 %. Na třetí místo si z páté pozice po prvním kole polepšil Apache Junior po Beu Dream z matky po Apache předváděný Blankou Novákovou. Jejich konečné hodnocení bylo 74,250 %. Čtvrté místo obsadila Alena Zeusová a Don Jadore, pátá skončila Daniela Kryspínová v sedla Giuliana.
 
Nejpočetněji zastoupená byla kategorie pětiletých klisen, kde se utkalo sedm dvojic. S náskokem více než šesti procent zvítězila klisna Mademoisele Madeleine s Miroslavem Denešem. Jejich konečná známka byla 84,200 %. Tato klisna je po hřebci Fürst Romancie z matky po Jazz. Druhé místo vybojovala Mona Lisa v sedle s Eliškou Bodnárovou. Mona Lisa po Monaco z matky po Fürst Wilhelm získala 77,600 %. O dvě procenta méně měla Mystery Jackpot po Martinez z matky po Christ, kterou předvedla Petra Miki Civišová. Čtvrtou příčku obsadila Mon Amie s Lucií Zavadilovou a elitní pětku uzavřela Kristýna Suchelová s Carie de Lux.
 
Tři koně se utkali v soutěži pro pětileté hřebce a valachy. Vítězem se stal Rich Boy van de Steenpaal po Feinrich z matky po Jazz. Ten společně se svou jezdkyní Petrou Miki Civišovou získal 81,800 %. Druhé místo obsadil hřebec Caranoso s Denisou Vegrichtovou. Caranoso je po hřebci Canoso z matky po Catango Z a od rozhodčích byl ohodnocen 74,500 %. Třetí příčku vybojoval Magnolia Double Diamond v sedle s Annou Balcarovou se ziskem 70,600 %. Tento valach je po Zaval V.H.Enkershof z matky po Menai Stan Beyond.
 
Petra Miki Civišová přivezla do Zduchovic dvě nejlepší šestileté klisny. S Famosou obdržela i nejvyšší bodový součet ze všech kategorií, a to 84,300 %. Famosa je po hřebci Fürsten-Look z matky po Florencio. S výslednou známkou 77,500 % skončila druhá Amore Millefiori po Millennium z matky po Quaterback. Třetí místo obsadila po zisku 76,450 % klisna Laomi W v sedle s Petrou Charvátovou. Laomi W je po hřebci Connect z matky po Pythagoras. Čtvrtá skončila Calamity Sunny-Flower s Dziyanou Dziubou a páté místo obsadila svěřenkyně Denisy Vegrichtové Remember Me Insprav.
 
Tři šestiletí valaši se utkali v poslední kategorii drezurního Kritéria mladých koní. Vítězem se stal Vihar po Millennium z matky po Wynton, kterého sedlal Vladimír Bláha. Jejich výkon byl ohodnocen 78,150 %. Druhé místo obsadil Well Done s Karolínou Šimáčkovou, kteří získali 77,500 %. Valach Well Done je po Homburg z matky po Silvio II. Třetí skončil svěřenec Andrey Dohnalové Sound of Silence po Sir Donnerhall z matky po Bordeaux. Jejich výsledek byl 69,100 %.
 
V nejobtížnější soutěži Českého poháru ČJF v drezuře zvítězila Petra Miki Civišová s Europe-M. Druhé místo ve Velké rundě obsadila vedoucí jezdkyně po prvním kole Ema Kopuletá s valachem Forrest Gump. V obou kolech byly výsledky velmi těsné a v konečném součtu ztrácela Ema Kopuletá na vítězku necelé čtyři setiny procenta. Výsledek Petry Miki Civišové byl 69,240 %. Třetí místo vybojovala Adéla Neumannová s Heiderugem a čtvrtou příčku obsadila Alena Zeusová v sedle Lockeho.
 
Malá runda měla početnější startovní pole, utkalo se v ní celkem sedm jezdců. Jednoznačnou vítězkou s nejlepším hodnocením v obou kolech se stala Eva Jančaříková s Verdim. Jejich konečná známka byla 69,002 %. Druhé místo obsadila Markéta Vášová s Leontýnkou, třetí skončil Jan Zamec s valachem Dr. House. Do elitní pětky se probojovali i Hana Vašáryová a Fabrizio Sigismondi.
 
Vítězkou kategorie pro jezdce do dvaceti pěti let se stala Johana Vašáryová s plemenným hřebcem Firestonem se ziskem 70,902 %. Vítězství jí zajistila sobotní úloha, kde získala náskok více než jedno procento nad druhou Anetou Havlíčkovou. Ta sice s Feineke zajela lepší volnou sestavu, na prvenství to však nakonec nestačilo. Třetí místo vybojovala Nikola Feherová a Gallileus van de Berkenhoeve. Čtvrtá skončila Eliška Skřivanová, elitní pětku uzavřel Robert Čapek.
 
Mezi juniory se nejvíce dařilo Alžbětě Blažkové s Fidalgem. Jejich procentuální zisk byl 67,406 %. Druhé místo obsadila Kristýna Hájková s Conellym, třetí příčku vybojovala Rinata Děnikejeva v sedle klisny Hannah Montana. Mezi juniory se umístila ještě Kateřina Sekaninová a Sára Dusílková.
 
V dětské kategorii suverénně zvítězila s náskokem více jak dvou procent Anna Šestáková s Avelange před Dalitou Opatrnou v sedle valacha Messi Kinský. Bronzovou příčku obsadila Veronika Sedláčková s Delgadem. Čtvrté místo vybojovala Barbora Černá s Karotkou a pátá skončila Christinne Lenomarová.
 
Foto: Stanislav Pitela

reklama 23C
banner
banner
banner
banner
banner
banner
 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
SO⏳15.06. ⏰08:30 voltiž (CAI) Frenštát ▶️
NE⏳16.06. ⏰09:00 voltiž (CAI) Frenštát ▶️
NE⏳16.06. ⏰13:30 dostihy K. Vary ▶️
ÚT⏳18.06. ⏰00:00 skoky (KMK) Suchá  
ČT⏳20.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
PÁ⏳21.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
SO⏳22.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
SO⏳22.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
NE⏳23.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
PÁ⏳28.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 voltiž (MČR) Frenštát  
NE⏳30.06. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳02.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Poděbrady  
SO⏳06.07. ⏰00:00 dostihy Lysá  
SO⏳06.07. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳07.07. ⏰00:00 skoky (ČSP) Olomouc  
ST⏳10.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Opava  
SO⏳13.07. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
NE⏳14.07. ⏰00:00 dostihy Kolesa  
NE⏳14.07. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE