EquiTV.cz

Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Martinice - skoky finále ČSP 28. 9. - 2. 10. |Královice - finále Aden KJL skoky 30. 9. - 1. 10.|Brno - paravoltiž MČR 1. - 2. 10.|Královice - skoky 2. 10.|Chuchle Arena Praha - skoky 7. - 9. 10.|Olomouc - skoky 7. - 9. 10.|Gabrielka - XV. Pražské skokové derby 8. 10.|Hradištko - skoky 14. - 16. 10.|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner

Jezdecký magazín EquiTV: Gomba handicap i veletrh For Horse

reklama
11.04.2019  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Jezdecký magazín s datem 11. dubna nabízí podrobnou reportáž ze zahájení dostihové sezony v Praze Velké Chuchli. V neděli 7. dubna se běžel Gomba handicap. Podíváme se také do Letňan, kde se konal druhý ročník veletrhu For Horse.

reklama 32D
banner
banner
banner

První dubnový víkend se přihlásil ke slovu dostihový sport. Zatímco na jezdeckých kolbištích bylo tentokrát klidněji, na závodišti Velká Chuchle začala nová sezona. V dnešním Jezdeckém magazínu se ohlédneme za úvodní dostihovou nedělí, která nabídla hned dva významné dostihy - Gomba handicap a Velkou dubnovou cenu.

S kamerou jsme se vypravili také na druhý ročník veletrhu For Horse, který se minulý týden konal ve veletržním areálu v pražských Letňanech. To všechno včetně ohlasů přímých aktérů uvidíte v příštích patnácti minutách.

V neděli 7. dubna skončila zimní přestávka na českých dostihových závodištích. Jako první otevřela své brány pražská Velká Chuchle, která kromě tradičního sprinterského Gomba handicapu hostila ještě další jedničkový dostih v podobě Velké dubnové ceny. Jak už bývá na zahajovacích dostizích zvykem, divácká návštěva prvního mítinku sezony byla početná. Dostihy sledovala zaplněná tribuna. Pro návštěvníky byl připraven i bohatý rámcový program včetně novinek z občerstvení. Zavřená naopak zůstala sázková okénka. Provozovatel dostihových sázek Toto CZ stále čeká na vydání nové licence, ta předchozí vypršela na konci března. Na dobré dráze se běžely dostihy v rychlém tempu. V obou vrcholech dne byly stanoveny nové časové rekordy.
Jako první přišli na řadu sprinteři v Gomba handicapu na 1200 metrů, který se ve Velké Chuchli běhá od raných dvacátých let. Tradiční vrchol pojmenovaný po legendárním sprinterovi z dob Rakouska-Uherska Gombovi bývá vždy velkou loterií, neboť se po dlouhé zimní přestávce dá jen stěží odhadovat aktuální forma startujících. V roli favorita šel na start obhájce vítězství Master Of Gold. Osmiletý veterán stáje TVD usiloval o završení čistého hattricku, neboť poprvé se v tomto dostihu prosadil už v roce 2017. Vyhrát třikrát za sebou Gomba handicap se v historii podařilo jen dvěma koním - Luxorovi v 30. letech a všestrannému Blatci o tři desetiletí později.

Nejlepší startovní reakci měla pětiletá Mayda, ale záhy se přes ni dostal bělouš Facts And Figures v sedle s úřadujícím českým šampionem Davidem Liškou. Ten udal svižné tempo, které zdaleka neakceptovali všichni aktéři. Master Of Gold se držel dobře schovaný na třetí pozici. Naopak problémy od prvních metrů měl někdejší vítěz EJC Leram Million, ryzák Ultimate Fight, jehož žokeji Petru Foretovi vypadla v okamžiku startu noha ze třmenu a ztratil tak nad svým těžko ovladatelným svěřencem kontrolu.

Dvě stě metrů před cílem se dostala do vedení ryzka Benidiction s novým jezdcem na českých drahách Giusseppem Virdim, ale rozhodnutí přišlo až o sto metrů později. Na vnější straně dráhy rozhýbal Jaromír Šafář bravurně favorita a Master Of Gold přilétl svou klasickou koncovkou. V cíli byl Master Of Gold o krk první, druhá skončila dobře finišující Celine My Heart před Benidiction a veteránem Hello Hobbym. První tři koně dělily od sebe na cílové fotografii jen krky. Master Of Gold zaběhl rekordní čas 1:09,64 minuty a zařadil se po bok Luxora a Blatce v galerii trojnásobných vítězů Gomba handicapu.

Na pozadí Gomba handicapu se odehrálo ještě jedno drama. Žokej Petr Foret absolvoval na Ultimate Fightovi celý dostih bez třmenů. Při pádu za cílem si nešťastně zlomil klíční kost. O svého jezdce tak přišel horký favorit Velké dubnové ceny Black Canyon, kterého Petr Foret jezdí v tréninku i dostizích a velmi dobře si rozumějí. Trenér Čestmír Olehla musel na někdejšího vítěze Rakouského derby na poslední chvíli angažovat Adama Floriana. A třetí muž loňského šampionátu jeho důvěru nezklamal. Hvězdě DS Pegas připravil takřka ideální průběh dostihu přesně podle trenérových pokynů. 

Po startu se krátce ocitl na špici, ale záhy přepustil vedení chtivému Tropical Bondovi, který se na konci protilehlé roviny odpoutal o několik délek od zbytku pole. Ostatní soupeře vedl právě Black Canyon. Florian počkal s rozhodujícím nástupcem na zatočení do cílové roviny. 400 metrů před cílem už dorovnal vedoucího Tropical Bonda a razantně zrychlil. Na distanci už měl solidní náskok, a tak se s přehledem ubránil pozdnímu náporu dvojice Cape Freedom a Mormill na vnější straně dráhy. Black Canyon zvítězil jistě o 1 3/4 délky a také on pokořil rekord. Nejrychlejších 1800 metrů zaběhnutých na chuchelské dráze má od neděle hodnotu 1 minuty 48,89. Pro Adama Floriana to bylo první jedničkové vítězství kariéry.

V rámcovém programu chuchelské neděle se ukázala celá řada tříletých koní s přihláškami do klasických dostihů. Vítězně prosadit se dokázali dva z nich. Hnědka Gold Memory si po bojovném výkonu připsala úspěch v 1200 metrů dlouhé Ceně Derby Clubu Prague. Svěřenkyně šampionky trenérů Heleny Vocáskové v barvách nové stáje Gaudiumje přihlášená do Jarní ceny klisen.

Při svém letošním debutu bojovala až do posledních metrů s dalším zajímavým vrstevníkem, běloušem Politicum ze stáje Russian Racing Syndicate. Trenér Arslangirej Šavujev si spravil chuť v posledním dostihu dne, Ceně vážnice na 1600 metrů. Jednalo se sice jen o IV. kategorii, ale do Velké jarní ceny přihlášený bělouš Torque Power z vlastního chovu Valentina Buchtojarova předvedl výkon hodný zapamatování. V cílové rovině dokázal zlikvidovat ztrátu na vedoucího Amazing Gangstera a triumfoval jistě o 2 1/4 délky.

Záznamy všech dostihů chuchelské neděle i kompletní rozhovory s vítězi najdete na naší internetové stránce www.equitv.cz.

Výstaviště v Praze v Letňanech otevřelo ve čtvrtek 4. dubna své brány, aby přivítalo návštěvníky druhého ročníku veletrhu For Horse. Ten se konal v rámci akce For Family, které se zúčastnila více než stovka vystavovatelů, z toho přes třicet značek zaměřených výlučně na chov koní, jezdecký sport i rekreační ježdění.

Vystavena byla řada koní různých plemen. Nechyběli chladnokrevní koně, plemena pocházející z Ameriky, dále pony, Fríští koně, Pura Raza Espanola, ale také minihorse nebo různá plemena oslů. Během čtyř dní mohli diváci sledovat také bohatý doprovodný program, kterému byla vyčleněná samostatná hala.

V rámci čtvrtečního programu se dopoledne představili Haraldos Stunt Brothers při ukázce trickridingu a také při ukázce rytířských soubojů. Pestrý odpolední blok odstartovala jízda králů a návštěvníci se seznámili také s koňským pólem. Petra Zemanová předvedla s Diablem práci ve volnosti. Prostor dostala i Česká hiporehabilitační společnost, která si připravila předvedení paravoltiže, tedy voltiže pro hendikepované jezdce.

Zajímavým zpestřením byli oslíci a ukázka jejich pracovního využití, která měla u diváků dobrý ohlas. Na všech veletrzích a výstavách se pravidelně prezentuje český chov v podání Zemských hřebčinců v Písku a Tlumačově. Nejinak tomu bylo při For Horse, kde se hřebčince předvedly ve čtverylce, a později se tlumačovští chladnokrevníci objevili v zápřahu. Veronika Živnová ukázala takzvanou práci na ruce s reprezentantem plemene Pura Raza Espanola. Atraktivním bodem programu bylo seznámení návštěvníků s kolektivním sportem zvaným pushball v podání fjordských koní ze Staré Paky.

Western přiblížil divákům David Provazník. Šlo o ukázku rychlostních westernových soutěží. Novus Origo byl název představení manželů Novotných s frískými koňmi. V dlouhé řadě vystoupení nechyběla ani jízdní policie a jejich prezentace práce v terénu. Kompletní show programu ze čtvrtka 4. dubna můžete sledovat na internetové adrese www.equitv.cz

SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.

Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY ZA KOŇMI

V příštím vydání Jezdeckého magazínu shrneme události kolem další zastávky prestižní parkurové série Global Champions, která od čtvrtka probíhá v Mexico City. O další body do celkového pořadí zde usiluje tým Prague Lions s Annou Kellnerovou. Hvězdní koně a jezdci nebudou odpočívat dlouho, hned o velikonočním víkendu totiž pokračuje další díl série v Miami Beach. 
V sobotu 13. dubna se také rozjede česká klusácká sezona. Vrcholem prvního mítinku ve Velké Chuchli bude Zahajovací cena a přímý přenos vám nabídne internetová televize EquiTV. Hned další sobotu 20. dubna naváže první díl klusáckého Zlatého okruhu, Velká dubnová cena hlavního města Prahy.

Sváteční víkend v koňském světě bude rušný, na Velikonoční pondělí se poběží ve Velké Chuchli Memoriál profesora Michala pro tříleté hřebce. A prvním dílem v Hořovicích začíná prestižní Český skokový pohár. Brzy na shledanou!

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
 
 
​• 01. 10. klusáci Chuchle Arena Praha
 
​• 01. 10. kombinované soutěže chladnokrevných koní MČR Kolesa 
 
 
​• 02. 10. kombinované soutěže chladnokrevných koní MČR Kolesa 
 
​• 02. 10. paravoltiž MČR Brno
 
​• 02. 10. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 08. 10. skoky Praha Gabrielka (derby)
 
​• 09. 10. skoky Chuchle Arena Praha
 
​• 09. 10. skoky ESC Olomouc
 
​• 15. 10. dostihy Most
 
​• 23. 10. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 29. 10. klusáci Chuchle Arena Praha
 
​• 29. 10. dostihy Most
 
​• 05. 11. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 06. 11. dostihy Kolesa
 
​• 17. 11. klusáci Chuchle Arena Praha
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE