EquiTV.cz

EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
EquiRadio.cz: poslouchejte o koních KAŽDÝ DEN!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
bannerreklama

Jezdecký magazín EquiTV: Start GC v Dauhá, spřežení v Brně i Snow Polo

reklama
07.03.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

První březnový Jezdecký magazín přinese tři reportáže. Podíváme se do Dauhá na zahájení letošní série Global Champions, připomeneme si další vozatajské kolo ZJP, které se jelo v Brně a zavítáme na Snow Polo do Pardubic.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner

Vítejte při sledování dalšího Jezdeckého magazínu. Dnes vám ukážeme reportáže hned ze tří různých jezdeckých disciplín. V katarském Dauhá začala nová sezona prestižní parkurové série Global Champions a v akci se ukázalo i nové složení týmu Prague Lions v čele s Annou Kellnerovou.

Mimořádně zajímavé bylo třetí kolo Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace spřežení, který se konalo v hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.
A na závěr pro vás máme skutečný bonbónek, reportáž z mezinárodního turnaje Taxis Snow Polo na závodišti v Pardubicích. Na nezvyklém povrchu se utkaly čtyři týmy a ten český si vůbec nevedl špatně. To všechno vás čeká v příštích patnácti minutách.

Série závodů Global Champions se letos rozrostla o tři nové destinace. Fanoušci špičkového parkuru budou moci sledovat soutěže nově také ve Stockholmu, Montrealu a New Yorku.
Vysoký počet mítinků donutil pořadatele odstartovat seriál už na přelomu února a března. První kolo hostilo katarské Dauhá, kde se v minulosti okruh pravidelně uzavíral.

Zahajovací parkur týmové Global Champions League vyrostl na stadionu Al Shaqab ve čtvrtek 28. února. Připravil ho Ital Uliano Vezzani, který je s tímto projektem neodmyslitelně spojený. Pro začátek zvolil mírnější obtížnost v dané úrovni, čemuž odpovídal vysoký počet čistých jízd. Sobotní druhé kolo s překážkami do 160 centimetrů však už bylo postavené na maximální obtížnosti, a to nakonec významně promluvilo do konečného pořadí. 

Za Pražské lvy nastoupil k první jízdě nováček, Belgičan Wilm Vermeir, jenž v sedle hnědáka Iq van het Steentje udělal jednu chybu. Jedno shození v úvodu zaznamenal i jeho krajan Niels Bruynseels, který sedlal desetiletého valacha Deluxe van T & L. S ním absolvoval i sobotní jízdu, v níž nechyboval a vedle výborného výsledku pro tým si zajistil i start ve večerní Grand Prix.
Vermeira vystřídala v druhém kole Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can. Přestože o den dříve zajela tato dvojice velmi dobře v rámcové stopětapadesátce, v tomto případě se jí nevedlo. Inkasovala patnáct trestných bodů a celek Prague Lions skončil v celkovém hodnocení na patnáctém místě. Wilm Vermeir v tandemu s hnědákem DM Jacqmotte absolvoval druhé kolo ligy jako jednotlivec, a ačkoliv zaznamenal dvě chyby, stačilo to na postup do Grand Prix.

Druhé kolo ligy potrápilo dvojici Marlon Modolo Zanotelli a Jos Verlooy, startující za Monaco Aces. Ti přicházeli do sobotní soutěže s dvěma nulami jako lídři katarské soutěže. Jenže Brazilec Zanotelli s ryzákem VDL Edgarem M nasbíral v sobotní jízdě dvanáct trestných bodů. Jos Verlooy v sedle Igora k tomu přidal jedno shození a tým Monaco Aces klesl celkovým pořadím až na desátou příčku. Bronz získali v konečném součtu jezdci New York Empire. Brit Scott Brash startoval dvakrát s holandským valachem Hello Senatorem a ani jednou nechyboval. Němec Hans Dieter Dreher byl napoprvé čistý v sedle Berlindy, v sobotu pak přesedlal na Prinze a shodil jednu překážku. 

Na mládí vsadil trenér družstva Valkenswaard United a vyplatilo se mu to. Třiadvacetiletý Ir Bertram Allen zaznamenal s běloušem Harleym vd Bisschop dvě nuly. Nizozemský jezdec Frank Schuttert, patřící rovněž do věkové kategorie U25, sedlal hřebce Chianti's Championa a chyboval pouze jednou v druhém kole. Irsko-holandské duo mělo o necelé tři sekundy lepší součet časů než třetí New York Empire, a tak obsadilo druhé místo. Zahájení ligy patřilo dvojici v barvách Shanghai Swans. Němec Daniel Deusser na koni Callisto Blue dovezl do cíle v obou kolech nulu. Konto týmu nezatížil trestnými body ani švýcarský reprezentant Pius Schwizer, který se v Dauhá předvedl se svým momentálně nejúspěšnějším svěřencem, valachem s ženským jménem Cortney Cox. Šanghajské labutě si tedy v Dauhá připsaly nejvyšší bodový příděl do pořadí Global Champions League. 

V sobotu 2. března uzavírala program celého mítinku Grand Prix Dauhá, bodovaná do seriálu jednotlivců. Pražský lev Wilm Vermeir na koni DM Jacqmotte zaznamenal osm trestných bodů, což stačilo na dvaadvacáté místo. Lépe si vedl další zástupce Prague Lions Niels Bruynseels, který po lehké chybě v dvojskoku inkasoval čtyři trestné body a tento výsledek mu vynesl osmou příčku. Pětice startujících se po bezchybných jízdách probojovala do rozeskakování. Ital Alberto Zorzi s Contangou v rozhodující části jednou chyboval a s časem 43,51 sekundy skončil pátý.

Chyba potkala po riskantním obratu na kolmém skoku také Franka Schutterta s Chianti's Championem. Čas byl o poznání lepší, než v případě Zorziho, a tak z toho bylo čtvrté místo. Na stupně vítězů dosáhl Belgičan Nicola Philippaerts. Spolu s holštýnským hřebcem Chilli Willi projel kurzem bez zaváhání v čase 43,43 sekundy. O tři sekundy rychlejší a rovněž čistý byl britský reprezentant Ben Maher. Grand Prix absolvoval s ryzákem Explosion W, s nímž zářil během vítězné loňské sezony. Forma této dvojice se zdá být konstantní, v Dauhá brala druhou příčku. 
Nejrychleji procválal parkurem Francouz Jullien Epaillard na valachovi Usual Suspect d'Auge. Navíc na překážkách nechyboval, a tak se jako vítěz Velké ceny stal prvním účastníkem soutěže Super Grand Prix. Tu stejně jako loni bude v závěru série hostit pražská O2 arena.

Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace se přehoupl do své druhé poloviny. Vozataje čekalo už třetí kolo, které se konalo v sobotu 2. března v hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Nejpočetnější startovní pole, čítající třináct kočárů, se sešlo v soutěži jednospřeží. Michaela Lesáková, která nenašla přemožitele v prvních dvou závodech letošní sezony, si v Brně vybrala slabší chvilku. Obě její jízdy nepatřily k nejrychlejším, a navíc inkasovala trestné sekundy za dvě chyby, což nakonec stačilo až na osmé místo. Svůj den neměl ani třetí muž průběžného pořadí Dominik Brumovský. Dvakrát shodil míček u kuželu a dojel nakonec sedmý. Takzvaně na jistotu překonala v obou kolech vytyčenou trasu Adéla Lesáková. Zvolila pomalé tempo, které však vyvážila čistou jízdou a dosáhla na šesté místo. Milan Domes v soutěží zapřahal dvakrát. Tady ho sledujeme s klisnou Zojou, s níž předvedl bezchybné výkony. Dosažený čas stačil na pátou příčku. Dvě shození a dvakrát dílčí čtvrté místo si připsal Jan Minarčík. Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončil i v celkových výsledcích. Dvě vyrovnaná kola zajel Ota Bareš. Ani jednou neinkasoval za chyby, a součet časů mu vynesl třetí místo. Kurz soutěže dokonale seděl Kláře Juráňové. V prvním kole měla sice až pátý čas, ale nechybovala a trasu si dobře přečetla. V druhé jízdě už nechala soupeře za zády a v součtu brala druhé místo. Vítězem v kategorii singlů se stal Milan Domes se svým druhým spřežením, taženým zkušeným lipicánem Plutem XIV-1. Milan Domes se díky plnému počtu bodů do žebříčku vyšvihl na první místo průběžného pořadí. Na svém kontě má osmapadesát bodů. Na druhé místo klesla Michaela Lesáková, která ztrácí na lídra pět bodů. Zároveň se o svou pozici dělí s Klárou Juráňovou. 

Devět spřežení figurovalo na startovní listině párů. Petr Vlašic zapřahal dvě z nich a seřadil se s nimi na čtvrté a páté příčce. Lépe si vedl s Donaldem a Bolide. Rozdíl mezi oběma jeho výkony ale činil pouhé čtyři desetiny sekundy. Třetí místo obsadil Milan Domes, který stejně jako v předchozích kolech prošel všemi třemi kategoriemi. Mezi kužely projel velmi rychle - bez chyb by jeho výkon stačil suverénně na vítězství. Jenže shodil hned tři míčky. Výborně zahájil Milan Komárek, který vyhrál první kolo. V druhém kole však jednou chyboval, a tak se nakonec musel spokojit se stříbrem. Pro nejvyšší počet pohárových bodů si v Brně dojel Petr Myslík. Je to jeho druhé vítězství v letošním ročníku, takže mu patří i vedoucí pozice na žebříčku, němž má pětapadesát bodů. O šest bodů méně mají Petr Vlašic a Milan Domes na sdíleném druhém místě. 

Milan Domes se v Brně předvedl i v soutěži čtyřspřeží, byl však jediným účastníkem. Kategorie čtyřek tak nesplnila statut oficiální soutěže a výsledek nemůže být hodnocen do pohárové tabulky. V čele žebříčku čtyřspřeží zůstává Josef Hrouda před Petrem Vlašicem a Milanem Domesem. Nezkrácený videozáznam vozatajských soutěží v Brně najdete na našem webu www.equitv.cz.

Závodiště Pardubice zažilo první březnový víkend velkou premiéru. Poprvé ve své dlouhé historii hostilo mezinárodní turnaj v pólu na sněhu. Na Taxis Snow Polo se sjely čtyři týmy.
Vedle domácích a slovenských hráčů nechyběl silný tým Maďarska a do soutěže zasáhl také výběr Evropské unie. Zvláštní hvězdou byl britský profesionální rozhodčí Brad Rainford-Blackett.
Hlavní zápasy se odehrály na mobilním ledovém kluzišti, na které kamiony navezly sníh z Nového Města na Moravě. Vzhledem k vyšším jarním teplotám museli pořadatelé lehce zamíchat ininerářem a první den turnaje přesunuli na nedaleké pískové kolbiště. Ve finálový den ale byla sněhová plocha před hlavní tribunou připravena. Poslední vrstvu organizátoři položili několik hodin před finálovým zápasem.

Do finále se vedle favorizovaných Maďarů probojoval tým Slovenska vedený nejstarším hráčem turnaje Ladislavem “Sheriffem” Agárdim. Ve žlutých dresech hrající Maďaři ale dostáli pozici favorita a od začátku si udržovali pohodlné vedení. Slováci sice několikrát dokázali vstřelit kontaktní gól, ale nakonec slavilo Maďarsko jasné vítězství 11:6. O třetí místo se utkalo Česko s Evropskou unií a diváci na tající hrací ploše zažili velkou přestřelku, při níž padlo plných 26 gólů.

Český tým vedený Markem Polanem a disponující výborně hrající Jitkou Šváchovou Fuksovou byl při chuti a prosadil se v poměru 18:8. Na Taxis Snow Polo se přišlo podívat několik stovek diváků. Do konce sezony se v Pardubicích odehrají ještě dva turnaje, Taxis Polo Open Cup začátkem června a “pískový” Taxis Polo Beach v polovině srpna. Pokud se chcete podívat na nezkrácený videozáznam finálových zápasů turnaje Taxis Snow Polo, nalistujte naše stránky s adresou www.equitv.cz.

SOUTĚŽ

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu. 

Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Jezdecký areál v Královicích u Slaného bude v neděli 10. března další zastávkou Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Své třetí kolo tady mají na programu parkuroví jezdci.
Už o týden později se Zimní jezdecký pohár přesune do Tlumačova, kde se budou v sobotu skákat parkury a v neděli proběhne soutěž spřežení. 
Celý seriál pak vyvrcholí ve dnech 22. až 24. 3. velkým Jezdeckým festivalem, který se premiérově koná v Královicích. Souhrn všeho důležitého dění samozřejmě naleznete v dalších vydáních Jezdeckého magazínu. Na shledanou!

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.


• 29. 01. spřežení, Zimní jezdecký pohár Hradištko u Sadské
• 05. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 12. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Slatiňany
• 19. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 19. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 20. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 26. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 27. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 05. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 10. 03. předvýběr plemenných hřebců PK CS, Martinice

• 12. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár Brno
• 19. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného
• 20. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE