EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Jezdecký magazín EquiTV: Rekordní Královice a jako bonus rozhovor

reklama
14.03.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Zajímavý rozhovor s Josefem Malinovským o blížícím se Jezdeckém festivalu v Královicích nabídne Jezdecký magazín s datem 14. března. Úvodní reportáž je věnovaná rekordnímu parkurovému kolu Zimního jezdeckého poháru, jež hostily rovněž Královice.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Zimní jezdecký pohár pomalu, ale jistě míří ke svému vrcholu. V dnešním Jezdeckém magazínu EquiTV vám nabídneme reportáž z třetího parkurového mítinku tohoto seriálu, který se konal v Královicích u Slaného. Na stejném místě proběhne již za několik málo dnů finálové klání v rámci velkého Jezdeckého festivalu, a právě o jeho přípravách jsme si povídali s organizátorem této akce – Josefem Malinovským.

O rozhovor jsme v katarském Dauhá požádali také přední českou parkurovou jezdkyni Annu Kellnerovou. – To vše uvidíte v následujících patnácti minutách! Královice u Slaného se staly již podruhé dějištěm Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. Parkuroví jezdci se tam v neděli 10. března sjeli k třetímu kolu tohoto halového seriálu. Zájem o účast byl obrovský. Za jeden den se uskutečnilo více než tři sta startů. Do parkuru stupně L v rámci túry pro jezdce na pony nastoupilo šestadvacet dvojic a více než polovina z nich překonala základní část bez zaváhání. O vítězi tak rozhodovalo rozeskakování.

Do TOP5 se dostala díky čisté jízdě Kateřina Bubáková. Čas, kterého dosáhla ve dvojici s Quintenem 1, měl hodnotu 24,38 sekundy. Čtvrtou příčku obsadil David Štefánský na osmileté velšské klisně Lídě 1. Překážky zdolali bez zaváhání v čase o dvě desetiny sekundy lepším, než předchozí jezdkyně. Kdo chtěl pomýšlet na pozici na stupních vítězů, musel zdolat rozhodující jízdu nejen bez chyb, ale i s časem nižším než 23 sekund. Třetí místo obsadila Klára Smékalová, která v sedle klisny Mají 1 procválala cílem v čase 22,56 sekundy. O dvě desetiny sekundy rychlejší byla Jana Táboříková. Ta pro královickou soutěž zvolila zkušenou klisnu Karu 261. Vítězství vybojovala Anna Abtová. S devítiletým valachem Luckym 31 si tak vyjela plný počet dvaceti bodů do pohárového žebříčku. Anna Abtová se díky královické výhře vyšvihla na nejvyšší příčku pony žebříčku. Aktuálně má 55 bodů. Druhé místo průběžného pořadí drží Karolína Prušáková, a to s odstupem 14 bodů. Třetí je s 38 body Klára Hlaváčková.

Přesně padesát dvojic bylo zapsáno na startovní listině jednohvězdového eL, započítávaného do bodování Malé túry. Bezmála polovina překonala parkur s překážkami do 115 cm bez zaváhání, a protože se jednalo o soutěž bez rozeskakování, rozhodoval o pořadí čas. Kdo chtěl pomýšlet na pozici v nejvyšší pětici, musel projet kurzem stavitele Zdeňka Krpely v čase kratším než 47 sekund. To se podařilo Danielu Pospěchovi, který v sedle belgického valacha Non Stop zaznamenal čas 46,26 sekundy a dojel si pro páté místo. O pouhých devět setin sekundy rychlejší byl Miloslav Příhoda. V Malé túře tentokrát sedlal hned tři koně a čtvrtou příčku obsadil s klisnou Lyrcasou. Tereza Veselá, které se v letošní pohárové sezoně daří, dokončila parkur s klisnou Histannií HDH na třetím místě. Stačilo jí k tomu nechybovat a zdolat kurz za 45,29 sekundy. Rozdíl pouhých čtrnácti setin sekundy od ní dělil druhou dvojici konečného pořadí Emmu Sophii Španko a Elis 4. Pro nejvyšší bodový příděl si dojel Miloslav Příhoda s dalším ze svých svěřenců, které v královickém L osedlal. Tím byla Quibcona a Příhoda na ní absolvoval parkur s čistým kontem v nejlepším čase 44,15 sekundy.

Vítězství, za které bral Miloslav Příhoda do pohárové tabulky plný počet dvaceti bodů, nicméně nijak neotřáslo pozicí dosavadního lídra. Tím je Tereza Veselá, která se po přičtení bodů za třetí místo stále drží v čele žebříčku. Na kontě má 57 bodů. Miloslav Příhoda je nadále druhý, stejně jako tomu bylo v polovině série. Na první příčku ztrácí osmnáct bodů. Na třetím místě se udržel Ondřej Pospíšil, který v Královicích bral jen šest bodů. Jeho odstup na vedoucí jezdkyni činí už 27 bodů.

Vrcholem závodního maratonu byl parkur bodovaný do Velké túry. Jeho obtížnost byla na úrovni S s jednou hvězdou, překážky tedy dosahovaly 125 centimetrů. Soutěž, která začala až ve večerních hodinách, přinesla tradičně finále pro deset nejlepších dvojic ze základního kola. Jako první vstoupil do haly Robert Pokorný, který se do finále probojoval s dvěma koňmi. Úvodní jízdy absolvoval v sedle Campobassa a hned z toho byla nula. Na překonání kurzu mu stačilo 48,67 sekundy. Výrazně rychlejší, o více než 7 sekund, byla Tereza Veselá s holandským valachem Handsome DD HDH. Bohužel jednou chybovala. Natálie Soukupová dovezla ve dvojici s třináctiletým valachem Laququ jedenáct trestných bodů. Její výsledek poznamenala neposlušnost hned na začátku parkuru. Bezchybný výkon předvedl Ondřej Pospíšil s Reou. Navíc zvolil velmi rychlé tempo a s časem 45,22 sekundy se dostal do vedení v soutěži. To však netrvalo dlouho. Do haly vstoupila Darina Hochmanová na klisně Chiquitě LS a čistou a rychlou jízdou překonala jeho výkon o více než 5 sekund. Veronika Turečková byla na startovní listině finále jako šestá v pořadí. V sedle Einsteina rychle cválala a volila krátké obraty. 

Už se zdálo, že překoná výsledek Dariny Hochmanové, ale v závěru přišla chyba. Čas by přitom na průběžné vedení stačil. Měl hodnotu 38,73 sekundy. Přesně v okamžiku, kdy soutěž nabírala na obrátkách, a do arény měli vstoupit podruhé jezdci, kteří měli ve finále dva koně, došlo k přerušení kvůli výpadku proudu. Příčinou byl silný vítr, který v neděli řádil v celé České republice a v Královicích způsobil lokální blackout. Dodávku elektrického proudu se nepodařilo obnovit, a tak byl pořadatel nucen soutěž ukončit. Po poradě s jezdci a rozhodčími byly výsledky vyhodnoceny takzvaně ex aequo, což znamená, že všichni finalisté obsadili shodně první příčku. Do pohárové tabulky se tak deseti jezdcům započítalo dvacet bodů. Vedle šesti jezdců, které jsme viděli při jejich finálových jízdách, to byl ještě Miloslav Příhoda. Tomu zajel s Lyrcasou dokonce vůbec nejlepší základní kolo.

Pořadí žebříčku Velké túry se po královickém třetím kole nezměnilo. Ve vedení je Tereza Veselá s 59 body. Druhý Miloslav Příhoda má 54 bodů a s devítibodovým odstupem za ním se drží Ondřej Pospíšil. Nezkrácený videozáznam všech seriálových soutěží v Královicích najdete na našem webu www.equitv.cz.

Série Global Champions má za sebou první kolo v katarském Dauhá, dalších devatenáct zastávek ji teprve čeká. Na žádné z nich nebudou chybět zástupci týmu Prague Lions, jehož členkou je vedle dalších pěti jezdců také Anna Kellnerová. Požádali jsme ji nejen o krátké zhodnocení zahajovacího závodu. Zeptali jsme se také na cíle a plány pro letošní ročník.

SOUTĚŽ

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.

Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY ZA KOŇMI 

Ve dnech 16. a 17. března se v areálu Zemského hřebčince Tlumačov konají poslední kvalifikační závody Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. V sobotu proběhnou parkurové soutěže, v neděli pak přijdou na řadu vozatajové. Průběh závodů budete moci sledovat nejen přímo z ochozů jezdecké haly v Tlumačově na Zlínsku, ale také prostřednictvím našeho živého on-line přenosu na stránkách www.equitv.cz

Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace vyvrcholí v Královicích u Slaného v rámci velkého Jezdeckého festivalu. Ten proběhne ve dnech 22. až 24. března. V pátek jsou na programu otevřené parkurové soutěže až do středně těžké obtížnosti, na níž se pojede i podvečerní Velká cena. Po ní bude následovat ještě divácky atraktivní Mini-Maxi a show Jump and Drive. V sobotu proběhnou zmíněné finálové soutěže Zimního jezdeckého poháru. Nejprve diváci uvidí parkurové soutěže, od 15.00 hodin pak vozatajské klání. V mezičase se návštěvníci Královického dvora mohou těšit na show program. Ten uvidí i v neděli mezi voltižními a drezurními soutěžemi. Veškeré podrobnosti jsou na adrese www.jezdeckyfestival.cz.
Kamery EquiTV samozřejmě budou vše sledovat, a tak kromě živých přenosů vám v příštích dílech Jezdeckého magazínu nabídneme souhrn toho nejzajímavějšího. Takže brzy opět na shledanou!

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE