EquiTV.cz

Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Martinice - skoky finále ČSP 28. 9. - 2. 10. |Královice - finále Aden KJL skoky 30. 9. - 1. 10.|Brno - paravoltiž MČR 1. - 2. 10.|Královice - skoky 2. 10.|Chuchle Arena Praha - skoky 7. - 9. 10.|Olomouc - skoky 7. - 9. 10.|Gabrielka - XV. Pražské skokové derby 8. 10.|Hradištko - skoky 14. - 16. 10.|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner

Jezdecký magazín EquiTV: Skoky, voltiž, drezura i dostihové plány

reklama
04.04.2019  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Opravdu pestré je první vydání dubnového Jezdeckého magazínu EquiTV. Zavede nás na skokovou Velkou cenu, která se jela v rámci Jezdeckého festivalu v Královicích. Připomeneme si i festivalovou drezuru a voltiž a nahlédneme do dostihové sezony.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner

Jarní sezona ve všech jezdeckých disciplínách se naplno rozjíždí. V dnešním Jezdeckém magazínu se ještě jednou ohlédneme za vrcholem koňařské zimy, Jezdeckým festivalem v Královicích u Slaného.

Ukážeme vám mimo jiné nejtěžší parkurovou soutěž Grand Prix Czech Equestrian Team a blíže se zaměříme na drezuru a voltiž. Začíná také dostihová sezona. V neděli otevře své brány závodiště Velká Chuchle, a tak nás zajímalo, na jaké novinky se dostihoví příznivci můžou těšit. To vše uvidíte v příštích patnácti minutách.

Šestý ročník Jezdeckého festivalu se konal ve dnech 22. až 24. března. Jeho dějištěm byl premiérově areál v Královicích u Slaného, kam se vrchol zimní sezony přestěhoval z Lysé nad Labem. Program nabídl širokou škálu soutěží ve čtyřech různých disciplínách. Nejvyšší úroveň obtížnosti v parkurovém skákání měla páteční soutěž Grand Prix Czech Eqestrian Team. Na účastníky čekaly překážky s výškou do 135 cm. Desítka nejúspěšnějších dvojic postupovala ze základního kola do finále.

Darina Hochmanová s devítiletou klisnou Chiqitou LS nastupovala do druhé jízdy zatížená jednou chybou. A smůla jí provázela i nadále. Ke čtyřem trestným bodům postupně přidala dalších jedenáct a výsledkovou listinu finalistů uzavřela. Velmi nadějně vypadalo po bezchybné základní části účinkování Ondřeje Pospíšila se Zandirem. Jenže ve druhé jízdě nasbíral třináct trestných bodů, což stačilo až na deváté místo. Ani Terezu Veselou, které se po celou zimní sezonu dařilo na výbornou, nezastihla Velká cena v nejlepší formě. Jeden trestný bod si dovezla z prvního kola, ve finále pak shodila jednu překážku. Společně s holandským valachem Easy Jetem tak obsadila osmou příčku. 

Rudolf Doležal zvolil pro hlavní páteční parkur desetiletou holandskou klisnu Electric Lady. Po vydařeném úvodu ve finále však jednou chyboval a dojel sedmý. Jan Štětina patřil k jezdcům, kteří postoupili do rozhodující části s dvěma různými svěřenci. V sedle Celana inkasoval celkem čtyři trestné body za shození v druhé jízdě. To pro něj znamenalo šesté místo. Stejný průběh mělo také vystoupení Veroniky Turečkové na hřebci Einsteinovi. Pozdější vítězka Velké túry si zapsala nulu v první části a jednu chybu ve finále. Lepší finálový čas jí vynesl pátou příčku. Dva koně měl v elitní desítce i Miloslav Příhoda. S Casallym na překážkách nechyboval, pouze v základním kole inkasoval trestný bod za překročení stanoveného času. Ve výsledkové listině figuruje na čtvrté příčce.

Nejlepší trojici spojoval společný jmenovatel. Tím je čisté konto po obou jízdách. O jejich pořadí tak musel rozhodnout finálový čas. Jakub Štěrba s plemeníkem Waressem projel cílem v čase 50,43 sekundy, což mu vyneslo pomyslný bronz. O téměř pět sekund méně potřeboval ke zdolání kurzu Miloslav Příhoda s druhým ze svých svěřenců běloušem Clear Jolie a dojel tak druhý. Nejrychlejší a bezchybný zůstal Jan Štětina se zkušeným hřebcem Benitem S. Stal se tak vítězem letošní Grand Prix Czech Equestrian Team. Kompletní video záznam nejen této soutěže, ale také dalších klání v rámci Jezdeckého festivalu, najdete na našem webu www.equitv.cz.

Jezdecký festival v Královicích nabídl vedle parkurového skákání a soutěží spřežení také voltižní a drezurní klání. Ta se konala v neděli 24. března, která byla vyhrazena právě estetickým disciplínám. Voltižní sestavy předvedlo návštěvníkům Královického dvora jednadvacet účastníků. Mezi juniorkami kategorie A vybojovala třetí místo Veronika Cábová s Laudatiem. Dvojice pod vedením Ondřeje Svobody dostala známku 6,176. O tři desetiny více a druhé místo získala Michaela Milatová, která cvičila s Aladinem. Lonžérem byl opět Ondřej Svoboda. S těsným rozdílem jediné desetiny se vítězkou této kategorie stala Barbora Kyselá. I té pomohl svým výkonem valach Aladin.

V soutěži juniorek kategorie B si pro promyslný bronz dojela Zuzana Černá. Valacha Frühlinga vedla Vendula Kutheilová a jejich známka přesahovala 5 a půl bodu. Druhé místo patřilo Viktorii Svobodové, která spolu s Laudatiem a lonžérem Ondřejem Svobodou překonala Zuzanu Černou o necelou desetinu bodu. Nejlepší sestavu v této soutěži předvedla Klára Kyselá s Laudatiem. Získala za ni téměř 6 a půl bodu. 

Jedinou startující seniorkou byla Nela Stříbná z albertovského klubu. Tu cvičila s Aramisem, jeho lonžoval Ladislav Menšík a za svůj výkon dostala 5,563 bodu. Soutěž pro juniorské skupiny přilákala na start pět družstev. Třetí místo brala skupina Jezdeckého klubu Albertovec, jež závodila na vypůjčeném koni Condorovi pod vedením Libuše Hablovičové. Condor nesl rovněž skupinu Tělovýchovné jednoty Tlumačov, která si dojela pro druhé místo. Vítězná sestava byla oceněna vysokou známkou v hodnotě 7,015 bodu. Dosáhli na ni voltižéři z Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát s hnědákem Aladinem.

Příznivci drezury viděli v Královicích dvě úlohy. Ve volné juniorské sestavě účinkovalo pět dvojic, které podávaly poměrně vysoko hodnocené výkony. Páté místo připadlo Andree Bauerové v sedle vestfálského valacha Sira Silvana. Za své vystoupení dostala od rozhodčích 58,5 procenta. O téměř sedm procent více si vysloužila Karolína Šimáčková na čtrnáctiletém valachovi Legionovi 1. To jí stačilo na čtvrtou příčku. Pomyslný bronz vybojovala s nevelkým náskokem dvojice Aneta Kölblová a Handiness. Od čtvrté Karoliny Šimáčkové ji dělilo čtvrt procenta. Velmi těsný byl také souboj o nejvyšší příčku. Markéta Brychtová na Francisovi se nakonec musela spokojit s druhým místem. Hodnocena byla známkou 68,118 procenta. Vítězkou se stala Tina Pospíšilová v sedle klisny Fiorelly TC. Rozdíl mezi její známkou a známkou druhé dvojice v pořadí byl pouhých sedm setin procenta.

Před hlavní soutěží se divákům v Královicích u Slaného představila také jediná česká paralmypiončika v jezdectví – Anastasja Vištalová. Ta v letošním roce bude opět bodovat o body do paralympijského žebříčku. Nejen na tento cíl jsme se jí zeptali při krátkém rozhovoru. 

Nejobtížnějším kláním, které mohli diváci sledovat, byla úloha označená jako Intermediate 1 Freestyle. Tu dokončily čtyři dvojice. Výsledkovou listinu uzavřela Hana Pecková se slovenským valachem Rolákem, která dostala od sboru rozhodčích známky mírně převyšující 54 a půl procenta. Na téměř 60 % dosáhla juniorka Sarah Ennie Krušinová v sedle Jolly Jokera a obsadila třetí místo. Dva jezdci dokázali soupeřům odskočit až téměř k sedmdesáti procentům. Filip Minařík s šestnáctiletým valachem Stormem získal bez devíti tisícin 68 %. Vybojoval tak druhou příčku. Pro vítězství si dojela Hana Vojáčková se zkušeným hanoverským valachem Don Airem, která si svou jízdou vysloužila vysoké hodnocení 69,775 %. Nezkrácený záznam všech soutěží Jezdeckého festivalu najdete na internetové adrese www.equitv.cz.

V neděli 7. dubna se na závodišti Velká Chuchle rozběhne dostihová sezona. Jako vrcholy úvodního dne se odběhnou sprinterský Gomba handicap a Velká dubnová cena. Pro český turf to bude výjimečný rok. Na konci března uplynulo 180 let od vzniku prvního dostihového spolku na českém území a rovných 100 let od založení Československého Jockey Clubu. Jubilejní sezona obsahuje 56 dostihových dnů na jedenácti závodištích, na dotacích se vyplatí přes 46 milionů korun. 

Hlavní rovinové závodiště Velká Chuchle připravuje 14 mítinků. Vrcholy pražské sezony budou v sobotu 22. června České derby, jehož dotace se letos snížila na 2 miliony korun, a nejbohatší mítink regionu Evropský pohár žokejů, plánovaný na 28. září. V chuchelském areálu, kam se po půlstoletí vrátí i parkurové závody, pokračuje rozsáhlá výstavba a renovace. Budují se parkurová kolbiště a také krytá jezdecká hala, která během sportovních akcí poskytne ustájení pro 80 koní. Některé novinky uvidí diváci už v rámci první dostihové neděle.

Velkou změnou je přesun Jarní ceny klisen z Prahy do Mostu, kde se první klasický dostih sezony poběží 5. května. Spolu s ním se na sever Čech stěhuje i tradiční předzkouška Memoriál Rudolfa Deyla. Překážková metropole Pardubice plánuje 9 dostihových dnů. 129. Velká pardubická se poběží v neděli 13. října a její dotace zůstává na úrovni 5 milionů korun, ujistil pořádající Dostihový spolek Pardubice.

Internetová televize EquiTV pro vás i v roce 2019 připravuje streamy ze všech dostihových dnů ve Velké Chuchli. Ten první se chystá už na tuto neděli 7. dubna od 13:30 hodin. 

SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.

Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.
Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Příznivci jezdectví a dostihů mají v příštích dnech napilno. Od čtvrtka 4. dubna do neděle 7. dubna probíhá ve veletržním areálu PVA EXPO Praha v Letňanech 2. veletrh potřeb pro koně, chovatele a milovníky koní For Horse. Vedle novinek na trhu v oblasti krmiv, veterinárních pomůcek a veškerého vybavení pro jezdce a koně bude k vidění celá řada ukázek jezdeckých disciplín, přehlídka různých plemen a také večerní For Horse Show.

V neděli 7. dubna začíná v pražské Velké Chuchli dostihová sezona s dvojicí kvalitně obsazených hlavních dostihů. Internetová televize EquiTV vysílá z celého odpoledne stream a k průběhu Gomba handicapu i Velké dubnové ceny se samozřejmě vrátíme i v příštím Jezdeckém magazínu.
A schyluje se také k další zastávce prestižní parkurové série Global Champions, kde bude o další body do celkového pořadí usilovat tým Prague Lions v čele s Annou Kellnerovou. Příští kolo v Mexiko City startuje už ve čtvrtek 11. dubna a Jezdecký magazín bude samozřejmě při tom. Brzy nashledanou!

 

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
 
 
​• 01. 10. klusáci Chuchle Arena Praha
 
​• 01. 10. kombinované soutěže chladnokrevných koní MČR Kolesa 
 
 
​• 02. 10. kombinované soutěže chladnokrevných koní MČR Kolesa 
 
​• 02. 10. paravoltiž MČR Brno
 
​• 02. 10. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 08. 10. skoky Praha Gabrielka (derby)
 
​• 09. 10. skoky Chuchle Arena Praha
 
​• 09. 10. skoky ESC Olomouc
 
​• 15. 10. dostihy Most
 
​• 23. 10. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 29. 10. klusáci Chuchle Arena Praha
 
​• 29. 10. dostihy Most
 
​• 05. 11. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 06. 11. dostihy Kolesa
 
​• 17. 11. klusáci Chuchle Arena Praha
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE