EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner
banner

Equinews: Kamil Papoušek ovládl finále Českého skokového poháru 2023

reklama

Chuchle Arena hostila poslední mítink 22. ročníku Českého skokového poháru. Velkou cenu vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Hořovicích Jiří Skřivan. Skvělou formu si přivezl do Prahy Kamil Papoušek, jenž nenašel přemožitele v Super Grand Prix.

03.10.2023 14:00  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22C
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který najdete také například na Stream.cz nebo v programu televize A11. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

O finalistech ČSP rozhodla Velká cena Prahy. Super GP vyhrál Papoušek

V pátek 29. září se odehrála na kolbišti Chuchle Areny Praha poslední letošní Velká cena zařazená do Českého skokového poháru. Rozhodovalo se tak o definitivní sestavě jezdců pro vrchol seriálu, takzvanou Super Grand Prix.
 
Soutěž s překážkami vysokými do 150 centimetrů se jela tradičně jako jednokolová s finále pro desítku nejlepších dvojic. Kamil Papoušek, kterému se do top 10 podařilo dostat hned s dvěma koňmi, otvíral finálové jízdy v sedle Officiera van de Achterhoek. Jednu chybu si přinášel ze základní části, druhý parkur už zvládl bez shození.
 
Se čtyřmi trestnými body přicházela také Tereza Svobodová s hnědákem I Will Be Famous. Napodruhé chybovala dvakrát, takže v průběžném vedení se nadále držel Kamil Papoušek. Jiří Tměj s holštýnským valachem Acem 1 sice kopíroval jeho výsledek, když po chybě v první jízdě ve finále nezaváhal, měl ale horší čas, takže ani on dosavadního lídra nevystřídal. Nepodařilo se to ani Lindě Portychové, která s Larou 13 rovněž zapsala celkem čtyři trestné body za jednu chybu v základní části. I její čas byl horší.
  
Změnu přinesl až výkon Jaroslava Jindry. Zkušený jezdec sedlal svou stájovou jedničku, bělouše jménem Cornet´s Ninja. Před finále měl pouze dva trestné body a v rozhodující části nezaváhal. Ujal se tak vedení a na průběžné druhé místo odsunul Kamila Papouška. 
 
Výhodu čistého konta nevyužil Jan Štětina s Jumagem. Ve finále shodil dvě překážky a propadl se hluboko do finálové výsledkové listiny. Zato vítězná dvojice z nedávné Velké ceny v Hořovicích, Jiří Skřivan a Holland TN, potvrdila formu a k nule z první jízdy přidala čistý výkon v rozhodující části. To pro ně znamenalo průběžné vedení před Jaroslavem Jindrou.
 
Poté už startovali pouze tři soupeři. Ani jednomu se nepodařilo tento výsledek pokořit. Vladimír Tretera s Gangsterem přicházel s nulou, ale ve finále jednou chyboval. Stejný průběh mělo účinkování Kamila Papouška s druhým koněm Vivanem Blue. A také Petr Dohnal s Tashitou dovezl celkem čtyři trestné body.
 
Vítězem Velké ceny Prahy se tak stal Jiří Skřivan, který zaznamenal druhý triumf v sezoně. Druhé místo obsadil Jaroslav Jindra a třetí dojel Kamil Papoušek, který byl s Vivanem Blue nejrychlejší z dvojic s jednou chybou. Kamil Papoušek získal díky tomuto umístění startovní pozici v Super Grand Prix. Vítěz Velké ceny i druhý jezdec v pořadí už měli totiž postup jistý.
 
Také nedělní CET Super Grand Prix měla kurz postavený na výšce 150 centimetrů. Postoupili do ní vítězové předešlých jedenácti Velkých cen a startovní listina byla doplněná dalšími devíti jmény z pohárového žebříčku. Šlo o dvoukolovou soutěž, přičemž druhé kolo bylo otevřené pro desítku nejlepších jezdců z kola prvního. 
 
Brány do top ten zůstaly zavřené pro několikanásobného vítěze Velkého finále Rudolf Doležala, který zapsal v základní jízdě čtrnáct trestných bodů. Tři a více chyb měli také Radek Šídlo, Ondřej Pospíšil a Petr Dohnal. Ani oni tak do dalších bojů o titul nepronikli.
 
S jedenácti trestními body skončila mimo závěrečnou část také Tereza Prášková. Dvě shození připravily o šance na prvenství vítěze z Noční Velké ceny Ptýrova Martina Bráta i zkušeného finalistu Jana Štětinu. Dvě překážky šly k zemi i Markovi Klusovi, Lindě Portychové a Petře Pařenicové, takže ani oni mezi deset nejlepších účastníků Super Grand Prix nepostoupili.
 
Prvním, kdo okusil kurz pro finálovou desítku byl Zdeněk Hruška v sedle desetileté oldenburské klisny Carthagy DK, který v úvodní jízdě zapsal pět trestných bodů. V druhém kole pak už nechyboval. Stejný scénář měly jízdy Jaroslava Jindry s běloušem Cornet´s Ninjou. Celkem v obou kolech inkasoval pět trestných bodů, v druhé části byl ovšem o tři sekundy pomalejší, takže ve vedení zůstal Zdeněk Hruška.
 
To se nezměnilo ani poté, co cílem druhého kola procválal Jiří Skřivan na Hollandovi TN. Zkušený jezdec zapsal také pět trestných bodů, ale do překonání času Zdeňka Hrušky mu chybělo šest setin sekundy. Martin Šoupal, který se do Super Grand Prix kvalifikoval při Velké ceně Hradištka, lídra také neohrozil. Spolu s belgickým běloušem Chique-K van´t Kattenheye Z shodil jednu překážku v prvním kole a následně přidal šest trestných bodů.
 
Po chybě z každého kola zaznamenal účastník olympijské všestrannosti v Tokiu Miloslav Příhoda. V Super Grand Prix se představil s desetiletým valachem Ibizou D, s nímž vyhrál letošní Velkou cenu Litomyšle. Zdeňka Hrušku v čele průběžného pořadí vystřídal až jeho jmenovec Jiří Hruška. Opavský jezdec v sedle ryzky Reiky totiž zapsal celkově pouze čtyři trestné body. Radost mu nevydržela dlouho. Hned další dvojice ho odsunula na průběžné druhé místo. Tereza Svobodová na hnědákovi I Will Be Famous sice chybovala v prvním kole, ale druhé dokončila s nulou a v čase lepším o devět desetin sekundy.
 
Po chybě z každého kola dovezla Natálie Ulčová s českým teplokrevníkem Demontem, na nejvyšší příčky tak pomýšlet nemohla. Po ní startující Mariana Michlíčková byla úspěchu o poznání blíž. Z první jízdy měla pouhý jeden trestný bod za překročení stanoveného času, druhé kolo překonala s Leeve Jungem bez zaváhání. 
 
Potom však do hry vstoupil Kamil Papoušek, který po celých pět dní mítinku předváděl neskutečnou formu. V Super Grand Prix sedlal oldenburského valacha Vivana Blue a jako jediný neměl z prvního kola ani jeden trestný bod. Když pak v cíli druhé části svítila na tabuli nula, bylo o šampionovi seriálu jasno.
 
Vítězem Super Grand Prix v rámci Českého skokového poháru 2023 se tedy stal Kamil Papoušek, druhou příčku obsadila Mariana Michlíčková a třetí místo patřilo Tereze Svobodové.
 
Foto: poskytla Asociace ČSP

reklama 23A
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
ÚT⏳23.07. ⏰08:45 skoky (KMK) Hradištko ▶️
NE⏳28.07. ⏰08:00 skoky (MČR) Martinice  
SO⏳03.08.  ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
SO⏳03.08. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳03.08. ⏰00:00 chov (Shagya) Hradištko  
NE⏳04.08. ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
NE⏳04.08. ⏰00:00 skoky (MČR) Zduchovice  
NE⏳04.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
ÚT⏳06.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳11.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 dostihy Netolice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 skoky (ČSP) Jítrava  
ÚT⏳13.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Písek  
SO⏳17.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky Chuchle  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Opava  
NE⏳18.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
SO⏳24.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Ptýrov  
SO⏳24.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
SO⏳24.08. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳25.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
PÁ⏳30.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 přehlídka ČT  Písek  
NE⏳01.09. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (AJT) Hradištko  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (ČSP) Hořovice  
NE⏳01.09. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE