EquiTV.cz

reklama 21A
banner
banner
banner
banner

Equinews: Leram Million vyhrál Shahbandar. Drásov vládne paravoltiži

reklama

Tříletý Shahbandar pod žokejem Tomášem Lukáškem vyhrál v Chuchli nejbohatší český sprint Leram Million. – Reprezentanti TJJ Lucky Drásov vybojovali při mistrovství České republiky v paravoltiži celkem šest zlatých medailí.

26.09.2023 15:07  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22B
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který najdete také například na Stream.cz nebo v programu televize A11. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Tříletí ukázali třídu. Shahbandar a Magic Merlin zastínili starší koně

Jeden z nejzajímavějších mítinků letošní sezony hostila v sobotu 23. září Chuchle Arena Praha. Na programu byly hned tři jedničkové dostihy, kromě Renomia Velké ceny českého turfu a Arqana Gerschova memoriálu ještě výborně obsazený Leram Million.
 
Nejbohatší český sprint, který býval až do sezony 2021 hlavním dostihem populárního Evropského poháru žokejů, se vrátil do termínové listiny po roční pauze a opět nabídl velkou podívanou. Na distanci 1400 metrů se utkalo kvalitní pole, v němž nechyběli letos třikrát vítězný Gallanticus nebo v Česku debutující Matt Machine.
 
Po startu se ze startovního čísla jedna vyvezl na špici právě čtyřletý Gallanticus s žokejem Davidem Liškou a nastavil rychlé tempo. Svěřenec trenéra Jaroslava Jelena zavedl pole do cílové roviny a ještě 200 metrů před cílem odolával náporu soupeřů. Pak se ale ve vnitřní stopě objevil tříletý Shahbandar pod žokejem Tomášem Lukáškem a těsně před cílem favorita udolal. Vraník stáje Statek Blata Český Ráj, kterého v Lysé nad Labem připravuje Ingrid Janáčková Koplíková, zvítězil v novém časovém rekordu 1 minuta 23 sekund a 22 setin. Druhý Gallanticus ztrácel tři čtvrtě délky, na dalších příčkách proběhli cílem Caucasian, Devil In Pink a Matt Machine.
 
S velkým zájmem byla očekávaná i Renomia Velká cena českého turfu, tradiční srovnávací dostih tříletých koní se staršími na 2400 metrů. Na startu se sešli loňský Kůň roku Gasparini, francouzský specialista Ideal King nebo třídový veterán Carlo Biraghi, ale jako sázkový favorit nakonec odskakoval tříletý Magic Merlin. Ryzák stáje Lokotrans teprve před třemi týdny ovládl klasický St. Leger a trenér Luboš Urbánek do jeho sedla angažoval španělského šampiona Václava Janáčka. Ten po startu svého hřebce uklidil na chvost pole a nechal ho v poklidu odpočívat.
 
Na předních pozicích se mezitím střídali Alzir a Norton, sledovaní Vignettou. Gasparini cválal na blízké čtvrté pozici. V cílové rovině se právě svěřenec Jana Demeleho posunul do vedení a zlomil odpor srdnatě bojujícího Alzira. Za distančním mezníkem však nasadil k útoku Magic Merlin s Janáčkem a v posledních desítkách metrů se dostal o krk dopředu. Magic Merlin si připsal cenné vítězství pro letošní klasický ročník, za ním se seřadili Gasparini, Alzir a další tříletek Norton.
 
Žokeji Janáčkovi a stáji Lokotrans se v sobotu na chuchelské dráze dařilo. Kromě Velké ceny českého turfu se překvapivě radovali i v Arqana Gerschově memoriálu pro dvouleté koně. Tam se Janáček vyhoupl na bělouše San Sebastiana. Vlastní odchovanec majitele Karla Jalového nastupoval ke svému prvnímu startu, a proto mu sázející nevěnovali větší pozornost – s kurzem 22:1 byl největším outsiderem v poli. V samotném dostihu to však vůbec nebylo znát. Když se v cílové rovině Janáčkovi otevřel prostor k útoku podél bariéry, San Sebastian ukázal explozivní zrychlení a během pár okamžiků utekl soupeřům. Hned na první pokus se tak zařadil mezi jedničkové vítěze a zároveň se stal 1400. rovinovým vítězem Janáčkovy bohaté kariéry. Druhá Nuda Veritas už mohla pouze korigovat svůj odstup na 1 1/4 délky, třetí skončila Dantawi.
 
Nečekaný doběh měla i Cena Stigmy K-K Metal a.s., dvojkový handicap na 1612 metrů. Ve finiši už sahal po vítězství favorit Charpentier, ale nejsilnější závěr měl nakonec šestiletý valach Eat The Dust s Alenou Plimlovou. Svěřenec chuchelského trenéra Vladislava Fedorowicze beze zbytku využil nízké nesené hmotnosti 51 kilogramů a triumfoval jistě o 1 1/4 délky před Charpentierem, který měl o devět a půl kilogramu větší zátěž. O další krk zpět doběhla na třetím místě klisna Comming Pulse. 
 
V Ceně portálu Fitmin a Turf Magazín pro dvouleté české odchovance na 1400 metrů proměnil svůj dostihový debut ve vítězství hřebec Crescendu z vlastního chovu stáje DAR horse. Syn někdejší špičkové mílařky Corcovady měl v sedle slovenského žáka Tomáše Romana, pro něhož to bylo jubilejní dvacáté vítězství. Druhá skončila Dara před Fantasy Love Story a stájovým kolegou vítěze Aaronem, vedeným někdejším českým a německým šampiónem Bajuržanem Murzabajevem.
 

Drásovští jezdci kralovali paravoltižním mistrovství ČR v Praze

Ve dnech 23. a 24. září se v areálu Tělovýchovné jednoty Orion Praha uskutečnilo mistrovství České republiky v paravoltiži. Nejúspěšnějším oddílem při tomto šampionátu handicapovaných jezdců byla TJJ Lucky Drásov, kam putovalo šest zlatých medailí.
 
Tu první získala hned v úvodní přátelské soutěži na barelu Kateřina Dudková. V kategorii sportovců se základním omezení se nejvíce dařilo Zuzaně Přikrylové na Merlině lonžované Jitkou Francovou. Její celková výsledná známka přesáhla o tři setiny osm bodů. Další dva mistrovské tituly putovaly do Drásova zásluhou Lucie Putnové a Marcely Mikelové v kategoriích jezdců s tělesným postižením. Obě startovaly na klisně Valiska de la Vaulx pod vedením Simony Kličníkové. 
 
V soutěžích určených pro sportovce s mentálním postižením se dařilo jezdcům startujícím na klisně Besině s lonžérkou Vandou Caskovou. V kategorii MP1 triumfovala Zuzana Filoušová reprezentující Jezdecký klub Fany Hostěnice, v MP2 nenašla přemožitele Tereza Huynhová z brněnské Epony. 
 
V soutěži jezdců s lehkým postižením tělesným podala nejlepší výkony Tereza Roušová z TJJ Lucky Drásov. Stejně jako její stájoví kolegové cvičila na hřbetu klisny Valisky. Pro prvenství v kategorii cvičenců s lehkým postižením psychickým si dojela Adéla Hradečná ze Stáje Bonanza Trojanovice, jež předváděla sportovní výkony na klisně Merlině lonžované Jitkou Francovou. 
 
Jak v soutěži dvojic, tak skupin opět dovedla ke zlatu své jezdce klisna Valiska se Simonou Kličníkovou. Dvojice Lucie Puntová a Dorota Kusá získala od rozhodčích výslednou známku 8,34, drásovská skupina měla bodové skóre 8,15. V Tělovýchovné jezdecké jednotě Lucky Drásov tak měli důvod k velké oslavě.
 
Foto: Libor Štros

reklama 23C
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
NE⏳21.07. ⏰13:30 dostihy Karlovy Vary ▶️
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
SO⏳03.08.  ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
SO⏳03.08. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳03.08. ⏰00:00 chov (Shagya) Hradištko  
NE⏳04.08. ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
NE⏳04.08. ⏰00:00 skoky (MČR) Zduchovice  
NE⏳04.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
PO⏳05.08. ⏰00:00 výstava koní Svržno  
ÚT⏳06.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳11.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 dostihy Netolice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 skoky (ČSP) Jítrava  
ÚT⏳13.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Písek  
SO⏳17.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky Chuchle  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Opava  
NE⏳18.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
SO⏳24.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Ptýrov  
SO⏳24.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
SO⏳24.08. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳25.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
PÁ⏳30.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 přehlídka ČT  Písek  
NE⏳01.09. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (AJT) Hradištko  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (ČSP) Hořovice  
NE⏳01.09. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE