EquiTV.cz

reklama 21C
banner
banner
banner
banner

Equinews: Finálové závody Českých pohárů hostily Zduchovice a Olomouc

reklama

Ve Zduchovicích a v Olomouci se konaly finálové mítinky Českého poháru v drezuře a v parkurovém skákání dětí na pony. Nové drezurní šampiony má i Kritérium mladých koní. – Podzimní všestrannost v Přeštěnicích ovládl Dušan Průcha.

27.09.2023 08:45  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22C
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který najdete také například na Stream.cz nebo v programu televize A11. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Drezurní vrchol domácí sezony: Zduchovice hostily finále KMK a ČP ČJF

Zduchovice u Kamýku nad Vltavou hostily ve dnech 22. až 24. září jeden z vrcholů drezurní sezony. O tituly šampionů se tam závodilo ve finále Kritéria mladých koní a vyvrcholil také Český pohár České jezdecké federace.
 
O vítězích seriálu pro mladé koně se na zduchovickém obdélníku rozhodovalo už v sobotu. V soutěži čtyřletých hřebců a valachů byl v průměru ze dvou kol nejlépe hodnocen oldenburský valach Fagio po hřebci Secretovi z matky po Wyntonovi. Koně z chovu a v majetku Jezdeckého klubu Nico Gela sedlal Vladimír Bláha a dvojice zapsala v druhém kole nejvyšší známku celého finále v hodnotě 88,800. 
 
Tentýž chovatel uspěl také v kategorii pětiletých klisen. Jeho oldenburská ryzka Fantasy po otci jménem Don Delux, která ovládla finále, má stejnou matku jako Fagio a v jejím sedle byl rovněž Vladimír Bláha.
 
Mezi klisnami ročníku 2019 zvítězila Consuela s jezdcem Pavlem Liškou. Klisna českého teplokrevníka má v původu hřebce Casuala a ze strany matky je dědem Cassilius. Pochází z chovu Petra Kříže a její majitelkou je Daniela Skalická.  
 
V kategorii pětiletých hřebců a valachů vyhrál holandský teplokrevník Nohayo po plemeníkovi Hotline z matky po Chin Chanovi K. Je importovaný z Nizozemska a jeho majitelkou je Hana Macková. Ve Zduchovicích ho předvedla Daniela Kryspínová.
 
Oldenburský hřebec Varadero se stal šampionem v kategorii šestiletých koní, která byla sloučená pro hřebce, valachy i klisny. Otcem Varadera je Vitalis, matka má v původu plemeníka Bordeaux. Kůň je z chovu Ilony Heyrovské a majitelem je Michal Košťál, který ho předvedl rozhodčím.
 
V úloze ST pro sedmileté koně startovala pouze holandská hnědka Laomi W po hřebci Connect z matky po plemeníkovi jménem Pythagoras. Klisna, která je dovezená z Nizozemska, je v majetku Petry Charvátové. Ta ji také předvedla ve zduchovickém finále. 
 
O den později vyvrcholil Český pohár České jezdecké federace. Nejvyšší obtížnost čekala na účastníky Malé a Velké rundy. V rámci Malé rundy předvedly úlohy na úrovni ST až T. Zdařilé výkony ve třech kolech předvedla Michaela Habásková s holandským teplokrevníkem El Diegem. S průměrným hodnocením lehce přes 69 procent obsadila třetí místo.
 
Hranici sedmdesáti procent atakovala Simona Holá na bavorském teplokrevníkovi Larssonovi, což stačilo na konečnou druhou příčku. Vítězkou se stala Aneta Havlíčková se svou dlouholetou partnerkou holandskou klisnou Fieneke. Jejich výkon ocenili rozhodčí průměrnou známkou 70,570 procenta.
 
Účastnici Velké rundy závodili na úrovni TT. Přes 70 procent se přehoupla v rámci třech kol Petra Miki Civišová na holandském valachovi Europe-M a výsledek jí stačil na třetí místo.
 
Druhá dojela dvojice Hana Vášáryová a Santos Dumont. Do výsledkové listiny zapsala celkovou známku 72,563 procenta. Z vítězství se radovala Ema Kopuletá, která v sedle hanoverského hnědáka Forresta Gumpa předvedla výkony hodnocené ještě o čtyři desetiny výše. 
 

Vokounová s Bleskem vyhrála Český pohár pony díky bleskurychlé jízdě

Od pátku 22. do neděle 24. září se v Equine Sport Center Olomouc uskutečnilo finále Českého poháru ČJF v parkurovém skákání dětí na pony. Vypsáno bylo celkem pět kategorií od Benjamin Tour, přes Bronze, Silver a Gold Tour až po takzvané Masters.
 
Do základní části soutěže Masters Tour nastoupilo celkem jedenáct dvojic, a tak se do finále kvalifikovalo všech devět dvojic, které ji dokončily.
 
Nikola Fojtíková s klisnou Debi Live Element si nesla z úvodu 16 trestných bodů a k nim přidala další čtyři. Nakonec se umístila osmá před Davidou Kodadovou, jelikož ta v sedle Nobli druhý parkur nedokončila. 
 
Zátěž čtyřmi trestnými body měly na startu velkého finále dvě jezdkyně. Viktorie Pospíšilová na klisně Orchid´s Azalea napodruhé předvedla čistou jízdu v čase 33,56 sekundy a v konečných součtech obsadila pátý řádek výsledkové listiny. Za ní se zařadila Anežka Novotná na valachovi Kinamara Kinnitty Rebel. Také ona již žádnou penalizaci nepřidala, ale čas měla o 33 setin pomalejší. 
 
Naopak Karolína Nováková ve dvojici s valachem Mino vstupovala ke druhému startu s čistým štítem, jenže následná jedna chyba v kombinaci s časem 43,43 vteřiny pro ni znamenala propad na konečné sedmé místo. 
 
První, komu se podařilo zajet obě kola s nulou, byla Naila Younis s klisnou Bellou. Čas měla 37,73 a jen kvůli tomu zůstala těsně pod stupni vítězů. Zbývajícím třem dvojicím se totiž taktéž podařilo předvést precizní jízdy a pokaždé vylepšily hodnotu, kterou ukazovala časomíra. Vanessa Hájková byla na hřebci Obi DMC třetí díky času 32,37 sekundy, jelikož druhá umístěná Sofie Urbanová s valachem Kalypso R van Het Juxschot protnula cílovou čáru o 23 setin rychleji. 
 
Poslední vstupovala do kolbiště Viktorie Vokounová na valachovi Blesk 30, jenž dělal čest svému jménu a předváděl bleskurychlé jízdy. Už základní parkur překonal bezkonkurenčně nejrychleji. Nejinak tomu bylo ve finále, v němž se přiblížil k půlminutové hranici. Scházela mu k ní jen necelá polovina vteřiny. 
 

Průcha vyhrál v Přeštěnicích CNC2*. V jedné hvězdě uspěla Kačírková

V Přeštěnicích se uplynulý víkend konaly podzimní závody ve všestrannosti, při kterých se z vítězství v nejvyšší soutěži CNC2* radoval Dušan Průcha na valachovi Fortis 1, který předstihl Adélu Císařovou s Fleur de Noir i Pavla Vaňka na klisně Nota 6.
 
Průcha přitom byl po drezuře až třetí za druhou Císařovou a vedoucím Vaňkem, ten ale při sobotním parkuru chyboval čtyřikrát. Císařová zapisovala osm trestných bodů, zatímco Průcha jen čtyři, a tak se ujal vedení, které udržel i do konce nedělní terénní zkoušky. 
 
CNC1* suverénně vyhrála Kristýna Kačírková v sedle valacha Diadém 2, jež se ujala vedení hned po drezuře. Pavel Vaněk se dočkal vítězství s klisnou Coca Colou 1 v soutěži ZL, v níž skončila druhá Denisa Vegrichtová na klisně Remember Me Insprav a opět tak dokázala, že i když se specializuje převážně na parkury, je velmi všestrannou jezdkyní. 
 
Vaněk současně zvítězil ve speciální soutěži nazvané „Prostata Cup“ pro jezdce nad 50 let. Takzvaný „Přechod Cup“ pro jezdkyně nad 45 let ovládla Vlasta Štvánová s Caledonem 3.
 
 
Foto: Václav Vokál

reklama 23D
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
SO⏳03.08.  ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
SO⏳03.08. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳03.08. ⏰00:00 chov (Shagya) Hradištko  
NE⏳04.08. ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
NE⏳04.08. ⏰00:00 skoky (MČR) Zduchovice  
NE⏳04.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
PO⏳05.08. ⏰00:00 výstava koní Svržno  
ÚT⏳06.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳11.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 dostihy Netolice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 skoky (ČSP) Jítrava  
ÚT⏳13.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Písek  
SO⏳17.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky Chuchle  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Opava  
NE⏳18.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
SO⏳24.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Ptýrov  
SO⏳24.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
SO⏳24.08. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳25.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
PÁ⏳30.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 přehlídka ČT  Písek  
NE⏳01.09. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (AJT) Hradištko  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (ČSP) Hořovice  
NE⏳01.09. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE