EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Nové frenštátské kolbiště zažilo desáté kolo ČSP

21.09.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Frenštát pod Radhoštěm se stal ve dnech 14. – 16. září dějištěm desátého kola Českého skokového poháru. Internetová televize EquiTV pro vás připravila reportáž, ve které si připomeneme dílčí finále CJC, U25 a zejména Velkou cenu Frenštátu.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Předposlední kolo Českého skokového poháru hostil během třetího zářijového víkendu Frenštát pod Radhoštěm. Seriál se do areálu tamní tělovýchovné jednoty vrátil po dvou letech. Loňská Velká cena se z důvodu rekonstrukce kolbiště odehrála v Olomouci a účastníci se tak letos mohli těšit na zbrusu nový travnatý povrch. 

Juniory čekalo v neděli 16. září dílčí finále Czech Junior Cupu s překážkami do 120 respektive do 125 centimetrů. O vítězi muselo rozhodnout rozeskakování. To zvládla nejrychleji Chantal Nová v sedle klisny Green´s Rio Mamore, jenže jednou chybovala, a tak skončila těsně pod stupni vítězů. Pro třetí místo si dojela bezchybná Eliška Machlová s Cancellarou, která na zdolání kurzu potřebovala bezmála 42 sekund. Kristýna Pokorná s klisnou Aristou projela cílem s nulou v čase 39,53 sekundy, což stačilo na druhou příčku. Ještě o půl sekundy rychleji zdolala rozhodující zkrácený parkur polská dvojice Olga Skrobacz a Quincy a to jí vyneslo příčku nejvyšší.

V seriálovém žebříčku vede před posledním kolem Natálie Kovářová v kategorii mladších juniorů a mezi staršími juniory je na prvním místě Lucie Kumarová. Soutěž U25 určená jezdcům ve věku do 25 let byla postavená na překážkách do 135 centimetrů. Také v ní došlo na rozeskakování čtyř jezdců. Lucie Krampotová na valachovi Valentinovi C rozhodující jízdu nedokončila. Byla vyloučena pro skok mimo pořadí a obsadila čtvrtou příčku. Pro pomyslný bronz si dojela Lucie Šrámková s Magic Manem, která v rozeskakování inkasovala osm trestných bodů. Bez zaváhání docválal do cíle Ladislav Vachutka v sedle Vanilly. Dosáhl času 39,27 sekundy, který mu vynesl druhé místo. Nejrychleji si s kurzem poradila bezchybná Valentýna Poláchová, která sedlala třináctiletého valacha Stuntmana. Zvítězila a zapsala si tak nejvyšší počet bodů do seriálového žebříčku. V seriálu vede po desátém kole Miroslava Škanderová s 89 body, o 8 bodů méně má druhá Nina Kaločová a na třetí příčce je s odstupem dalších 8 bodů Kateřina Málková.

Vrcholem mítinku byla Eurobit Velká cena Frenštátu, jejíž překážky dosahovaly výšky do 145 centimetrů. Desítka nejlepších dvojic ze základní části postupovala tradičně do finále. Jen těsně, konkrétně o tři desetiny sekundy, unikla účast Markovi Hentšelovi s Censorem. Jako první z deseti finalistů nastoupil k rozhodující jízdě Jiří Hruška s Oridou a ke čtyřem trestným bodům z první části přidal dalších osm. Matěj Kotalík si se Sir Sidem přinášel jednu chybu. Také napodruhé shodil jednu překážku a ujal se průběžného vedení. Dlouho se na čele pořadí neohřál, odsunul jej František Stružinský s Bob Sain Clarem. Bodový výsledek měl sice stejný jako Matěj Kotalík, pomohl mu však lepší finálový čas. Jan Chýle v sedle bělouše Cool Paradise projel cílem finále bez chyb a v součtu se základním kolem si započítal čtyři trestné body.

Jan Štětina přicházel s hnědákem Benitem-S do finále s chybou. Jeho kurz zvládl bez shození. Dosažený čas ho však zařadil na druhé místo za Jana Chýleho. Dvě chyby zaznamenala v součtu Tina Šalková v sedle klisny Frascati Van Ter Hulst. S finálovým časem 45,54 sekundy byla na průběžném třetím místě. Jiří Hruška sedlal ve finále ještě druhého svěřence, dvanáctiletou hnědku Acoradii MX i2M. Ze základní části měl čtyři trestné body, stejný výsledek si pak zapsal i v druhé jízdě. Čas dosažený ve finále jej zařadil za Tinu Šalkovou. 

S čistým kontem nastupoval do rozhodující části Vladimír Tretera na valachovi Gangsterovi, jenže ve finále přišly dvě chyby a dvojice se propadla až na devátou příčku. S nulou překonala základní parkur Lucie Strnadlová s Feminou, která následně ve finále zaváhala jednou.  Díky výbornému času se s čtyřmi trestnými body dostala do vedení. Jediným jezdcem, který jí mohl o prvenství připravit, byl slovenský reprezentant Igor Šulek s valachem Wavo Aramisem. Ten nezaváhal ani ve finále a dojel si s čistým kontem pro vítězství. Konečné druhé místo brala Lucie Strnadlová a třetí příčku obsadil Jan Chýle, který si tak před posledním kolem upevnil pozici ve vedení žebříčku Českého skokového poháru. Na kontě má 77 bodů. O čtrnáct bodů méně má druhý Marek Klus. Na třetím místě je Jan Štětina s 54 body a o pátou příčku se s odstupem pouhého bodu dělí Matěj Kotalík s Ondřejem Pospíšilem.  

 

POŘAD: Skoky

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 12. 07. cca od 07:45 hodin: skoky Olomouc

• 17. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 18. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Martinice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 23. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 24. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 25. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Chuchle

• 26. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE