EquiTV.cz

Poslouchejte jezdecké rádio! Podcasty EquiTV nyní třikrát týdně!
Zimní jezdecký pohár 2021: od 30. ledna do 14. března|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|Český skokový pohár|Zlatá podkova|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc|Hořovice
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Druhý triumf Marka Kluse v ČSP objektivem EquiTV

19.07.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V neděli 15. července se v Olomouci jela sedmá Velká cena v rámci ČSP 2018. Vyhrál jí Marek Klus, který tak triumfoval letos už podruhé. Na jeho výkon i další průběh nedělního olomouckého programu se můžete podívat v reportáži EquiTV.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Sedmý mítink Českého skokového poháru se uskutečnil ve dnech 12. až 15. července v areálu Equine Sport Centra v Olomouci. Dílčí finále Czech Junior Cupu i túry pro jezdce do 25 let bylo na programu v neděli, stejně jako Velká cena Olomouce. 

Na juniory čekal parkur postavený jako hendikep s překážkami do 125 respektive 130 centimetrů podle věku jezdců. Výborně se dařilo Natálii Kovářové. S klisnou Quinarou sahala po vítězství, když dokončila rozeskakování v nejlepším čase. Jenže se dopustila jedné chyby, což znamenalo 3. místo. Přesto to byla právě Natálie Kovářová, jež si v Olomouci připsala nejvyšší počet bodů do juniorské túry. S dalším ze svých koní valachem Chacco-To totiž nezaváhala a projela cílem nejrychleji z čistých dvojic. Nesmíme zapomenout zmínit ještě druhou příčku, kterou brala v olomouckém Czech Junior Cupu po čisté jízdě Kateřina Svěráková v sedle klisny Arven. Bodování juniorské túry vede mezi mladšími jezdci ve věku od 12 do 15 let Natálie Kovářová, ve skupině juniorů od 16 do 18 let je v čele tabulky Anna Lani Novak.

Účastníci soutěže určené jezdcům do 25 let se museli popasovat s překážkami vysokými 135 centimetrů. Šesti dvojicím se to povedlo bez penalizace, takže o vítězi rozhodovalo rozeskakování. Michal Žilinský v sedle klisny Kairy dokončil rozhodující jízdu s nulou a čas v hodnotě 30,88 sekundy mu stačil na 3. místo. O bezmála tři sekundy rychlejší byla rovněž bezchybná dvojice Veronika Jelínková a Forever, která brala 2. příčku. Pro těsné vítězství si dojela bezchybná Tina Šalková, která sedlala Digera. Od druhé Veroniky Jelínkové jí dělilo pouhých šest setin sekundy. Nejvyšší pozici v průběžném žebříčku seriálu U25 má po sedmi kolech Kristýna Nechanická se 71 body, druhá je s rozdílem 5 bodů Miroslava Škanderová a třetí místo patří Kateřině Kubrické s 61 body.

Program čtyřdenních závodů uzavírala Creditas Velká cena Olomouce s překážkami do 145 centimetrů. Podle tradičního formátu postupovalo deset nejlepších dvojic ze základního kola do finále. Kdo pomýšlel na finálovou účast, nesměl na olomouckém kolbišti chybovat více než jednou. Brány tentokrát zůstaly zavřené vedle jiných také Janu Štětinovi, který nasbíral s Benitem-S 8 trestných bodů, což na TOP10 nestačilo. Do rozhodující části neprošla ani Lucie Strnaldová v sedle Cariny, když inkasovala za dvě shození stejný počet trestných bodů.

Jako první vstupoval do kolbiště k finálové jízdě Zdeněk Matýska, který si s hřebcem Bleu Diamond Van Herikhave přinášel 4 trestné body. Napodruhé opět jednou chyboval a dosažený čas nakonec stačil na 7. příčku. Stanislav Hošák a jedenáctiletý hřebec Glandro absolvovali druhou jízdu s dvěma chybami. Po přičtení k zaváhání v základním parkuru z toho bylo 9. místo. Stejný průběh měla soutěž také pro Tinu Šalkovou v sedle Dartaňana. Celkem dovezla 12 trestných bodů a skončila osmá. 

Dvojice Jiří Hruška a Buena Utopia absolvovala první část s chybou. Shození se pak zkušený český reprezentant nevyhnul ani ve finále. Díky výbornému času nakonec dosáhl na 5. místo. Po jedné chybě v každé jízdě zaznamenala také Barbora Vojtková, jež sedlala holštýnského valacha Quilaga. Byla však o více než sekundu pomalejší než Jiří Hruška, a tak skončila šestá. Dvě nuly má ve výsledkové listině zapsané Jan Chýle s Abdulahem B. Jezdec zvolil v rozhodující části rozvážnější tempo, kvůli němuž byl z čistých finalistů nejpomalejší. Bral tak nakonec 4. příčku. O dvě a půl sekundy rychleji než Jan Chýle projel kurzem finále Martin Šoupal s klisnou Takticou, a jelikož také ani jednou nezaváhal, dosáhl nakonec na pomyslný bronz.

Dalším z účastníků, kteří vstupovali do druhé části hlavní soutěže bez trestných bodů, byl Marek Hentšel v sedle Lokvence. Jenže v závěru finálové jízdy byl sborem rozhodčích vyloučen za omyl na parkuru a pořadí TOP10 tak uzavřel. Olomoucké kolbiště sedí Markovi Klusovi, který po čisté základní jízdě překonal s Al Camberem bez penalizace i druhý parkur v rámci Velké ceny. Cílem projel v čase 38,89 sekundy a ujal se tak vedení. Jediným, kdo měl šanci ho z nejvyšší pozice sesadit, byl Přemysl Adam s běloušem Cachasem, který předvedl nejvydařenější první kolo. Ve finále sice odvedl další precizní výkon, když opět nechyboval, byl však pomalejší o více než sekundu a půl. Obsadil tudíž 2. místo. Marek Klus se tedy mohl radovat již z druhého letošního vítězství v Českém skokovém poháru.

V čele bodování domácí parkurové extraligy je po sedmi závodech Jan Chýle. Na jeho kontě je 64 bodů. Druhý Marek Klus má o 7 bodů méně. Na pozici číslo tři je Jan Štětina s 36 body a TOP4 uzavírá Ondřej Pospíšil s odstupem dalších tří bodů. Chcete-li se podívat na nezkrácené video záznamy všech tří zmiňovaných soutěží v Olomouci, klikněte na náš web www.equitv.cz.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE