EquiTV.cz

Živě na EquiTV: Nabité čtyři dny při mistrovství ČR 2020 v Martinicích
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Pospíšil zažil v Ptýrově premiérový triumf v ČSP

16.08.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Letošní ročník Českého skokového poháru provází řada premiérových vítězství. Pět jezdců triumfovalo v roce 2018 v rámci Velkých cen ČSP poprvé v kariéře. Mezi nimi Ondřej Pospíšil 11. srpna v Ptýrově. Podívejte se na reportáž EquiTV.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Ptýrovská Velká cena eLED se tradičně jezdí ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Nevšední soutěžní podmínky jsou divácky velmi atraktivní, a tak se i letos ochozy kolbiště zaplnily do posledního místa. Parkur dosahoval výšky do 145 centimetrů a nejlepší desítka základního kola jako obvykle postoupila do finálové části. Martin Šoupal v sedle Takticy v rozhodující jízdě neměl moc sportovního štěstí a po opakovaném zaváhání se rozhodl ukončit účast skokem mimo pořadí, což znamená automatické vyloučení. Finálovou výsledkovou listinu tak uzavíral. Čtyři trestné body si ze základní části přinášela Kateřina Málková. Napodruhé chybovala s koněm G-Bugatti Dwerse Hagen ještě dvakrát a s dvanácti trestnými body dojela devátá. Stejné skóre měl také Marek Hentšel v sedle hřebce Trend D´Elsendam Z. Lepší čas mu však nakonec vynesl osmé místo. 

Po chybě z každé jízdy dovezl Rudolf Doležal na holštýnském valachovi Quattro Cento. Na zdolání rozhodujícího kurzu potřeboval bezmála 54 sekund, což znamenalo šesté místo. Stejně si počínal Jan Štětina se Zentem-S. V cíli druhého parkuru měl na svém kontě osm trestných bodů. Dosažený čas v hodnotě 49,47 sekundy stačil na pátou příčku. Dvě chyby dovezla také Tereza Mücková s běloušem Control Me Karsit, zároveň byla o pět setin sekundy rychlejší, což pro ni znamenalo čtvrté místo. Jiří Skřivan na klisně Flying Star v úvodu shodil jednu překážku, ale na zkráceném finálovém parkuru předvedl velmi rychlou, a hlavně bezchybnou jízdu, která ho katapultovala do vedení. Vyvinutý tlak ze strany Jiřího Skřivana si však rozhodně nepřipouštěl Ondřej Pospíšil. Ten v sedle devítiletého hřebce Einfacha přicházel na start pouze s jediným trestným bodem za překročení stanoveného času v základní části. Napodruhé šel o poznání svižněji a opět na žádné z překážek nezaváhal. Zbývalo mu tak již pouze čekat, jak se předvedou zbývající dva účastníci. Jiří Papoušek a Dukato VTH vstupovali do kolbiště s čistým kontem. Finálová jízda však nakonec spálila jejich veškeré naděje. Dvě chyby byly na vyšší pozice příliš a dvojice tak dokončila jako sedmá v pořadí. Nejlepším jezdcem základního parkuru byl Matěj Kotalík, který jej s Cesanem V překonal čistě a v nejrychlejším čase. Měl tak našlápnuto k triumfu, jenže chyba ve finále ho nakonec odsunula na třetí příčku za Jiřího Skřivana. Ze svého prvního životního vítězství v Českém skokovém poháru se radoval Ondřej Pospíšil.

Ve vedení žebříčku Českého skokového poháru se po osmi kolech drží Jan Chýle s 64 body. O sedm bodů méně má druhý Marek Klus. Třetí místo patří Ondřejovi Pospíšilovi, jenž má 48 bodů a čtveřici aktuálně nejúspěšnějších jezdců uzavírá s odstupem čtyř bodů Jan Štětina. Kompletní video záznam nejen Velké ceny eLED, ale i dalších seriálových soutěží Českého skokového poháru na Ptýrově, najdete na našem webu s adresou www.equitv.cz.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 01. až 04. 10.: skoky MČR Martinice

• 03. 10.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 09. až 11. 10.: skoky MSR Šamorín

• 10. a 11. 10.: skoky ESC Olomouc

• 11. 10.: skoky Chuchle Arena Praha

• 17. 10.: dostihy Most

• 17. a 18. 10.: výstava a skok ve volnosti Svržno

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE