EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
bannerreklama

ČSP v Hradištku 2018 ve video reportáži EquiTV

31.05.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Čtvrté kolo Českého skokového poháru 2018 se konalo během posledního květnového víkendu v Hradištku u Sadské. Hlavní soutěž se jela jako Velká cena Prahy. EquiTV vám z ní i z vrcholů rámcových túr přináší souhrnnou reportáž…

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Hradištko u Sadské hostilo Český skokový pohár poprvé v roce 2017, kdy se tam konala Velká cena Kolína. Letos se tam v rámci extraligového seriálu závodilo podruhé a hlavní soutěž byla vypsaná jako Velká cena Prahy. Její termín připadl na neděli 27. května, kdy vyvrcholily také jednotlivé seriálové túry čtvrtého kola – Czech Junior Cup a kategorie U25.

Pro juniory byl připraven parkur s překážkami do 120 respektive 130 centimetrů. Jel se totiž tradičně jako hendikep podle dvou věkových skupin, do kterých jsou účastníci Czech Junior Cupu rozděleni. V rozeskakování, kam postoupily bezchybné dvojice, se dařilo Marině Stropkové s Calme Z. V rozhodující části dojela bez zaváhání v čase 43,49 sekundy, který stačil na třetí příčku. O pouhých sedm setiny sekundy rychleji projela kurzem Lucie Melmerová v sedle holandského valacha Filoubeta. Na překážkách se žádné chyby nedopustila, a tak brala druhé místo. S velkým náskokem zvítězila Tereza Svobodová s Marylandem, která projela trasou rozeskakování čistě a v čase o více než čtyři sekundy lepším než nejbližší soupeřka. 

Tereza Svobodová se vítězstvím v Hradištku katapultovala do vedení průběžného pořadí jezdců ve věku od 12 do 15 let. Ve starší kategorii od 16 do 18 let je v čele žebříčku Anna Lani Novak.

Účastníky túry U25 pro jezdce ve věku do 25 let čekalo jednohvězdové ST, překážky tak dosahovaly výšky do 135 centimetrů. Také v tomto případě muselo přijít ke slovu rozeskakování. Kateřina Málková v sedle klisny Dedijtje jej překonala bez zaváhání a v čase, který jí zajistil konečné třetí místo. Pro druhý nejvyšší bodový příděl si dojela Nikola Havránková s Cagonettou, jež také nechybovala. Její čas byl o více než půl sekundy lepší než čas Kateřiny Málkové. Nejrychlejší, a navíc čistou jízdu předvedla dvojice Matouš Kořínek a Good Girl. To samozřejmě znamenalo vítězství a nejvíce připsaných bodů do tabulky U25. 

V seriálu U25 vede po čtyřech kolech Václav Staněk s padesáti třemi body. Miroslava Škanderová na druhé příčce na něj ztrácí sedm bodů, třetí je Kristýna Nechanická se čtyřiceti body.

Absolutním vrcholem čtyřdenního mítinku v Hradištku u Sadské byla Velká cena Prahy s překážkami do 145 centimetrů, která byla postavená jako jednokolová soutěž s finále pro deset nejlepších dvojic. Do takzvané TOP10 tentokrát těsně nepostoupil jeden z nejzkušenějších pohárových účastníků Jiří Skřivan. Ten v základní jízdě s klisnou Flying Star jednou chyboval a od postupu jej dělily necelé dvě sekundy.

První dvojicí, která okusila finálový parkur, byli Jan Štětina a Benito-S. Z první jízdy si přinášeli čtyři trestné body, a přestože napodruhé už nechybovali, stačil jejich výkon až na sedmé místo. S jednou chybou přicházel také Ladislav Arient v sedle Apolla. V druhé části inkasoval trestné body za další shození a pořadí finalistů uzavřel na desáté příčce. Sergei Motygin v sedle Dylana také patřil k těm, kteří postoupili zatížení penalizací za jednu chybu. Podruhé už nezaváhal a dosažený čas v hodnotě 58,41 sekundy znamenal šesté místo. Bez chyb na překážkách se s oběma částmi Velké ceny popasovala Alžběta Vojtková s valachem Caterem Invest. Ani v jedné jízdě však nestihla stanovený čas a se 3 trestnými body v součtu dojela čtvrtá.

Oba parkury z dílny stavitele Jana Šímy vyhovoval Ondřejovi Pospíšilovi, který s Einfachem překonal čistě základní kolo a finále a dosáhl tak na pomyslný bronz. V Hradištku se čistou jízdou v základní části do finále probojovala i zkušená dvojice Vladimír Tretera a Quentin. Napodruhé však přišlo zaváhání, které jim přisoudilo páté místo. Stejný průběh mělo vystoupení Andrey Halíková s Colettou, jen s tím rozdílem, že jich dosažený čas stačil až na pozici číslo devět. Vítězství na tomto kolbišti obhajoval Jan Chýle s běloušem Cool Paradise a začal slibně, když v základní jízdě nechyboval. 

Čistě se mu podařilo projet i finálovým parkurem a s časem 58,43 sekundy čekal, jaké výkony předvedou poslední dva startující. Jan Štětina v sedle Verdiho-S ovšem ve finále chyboval a k nule z první části si připočetl čtyři trestné body. Čas dokonce stačil až na osmou příčku.

Jedinou jezdkyní, která tak mohla zmařit obhajobu Jana Chýleho, byla Tereza Mücková. Ta startovala jako poslední a s hřebcem Control Me Karsit předvedla skvělý výkon. Cílem projela s nulou v bezkonkurenčním čase 54,64 sekundy. Tereza Mücková se tak poprvé v kariéře mohla radovat z vítězství ve Velké ceně v rámci Českého skokového poháru.
V průběžném hodnocení seriálu se Tereza Mücková s třiceti body posunula na třetí místo. Na druhého Jana Chýleho ztrácí pouhý bod. Od lídra, kterým je Marek Klus jí dělí pět bodů. Nejlepší čtveřici doplňuje Ondřej Pospíšil, jenž má na svém kontě dvacet čtyři bodů.

Kompletní video záznamy uvedených soutěží najdete na našem webu s adresou www.equitv.cz.

POŘAD: Skoky

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 08. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle

• 08. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle - párty mistrů

• 08. 08. (čas bude upřesněn): vytrvalost MČR Chlumec - vyhlášení

• 09. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE