EquiTV.cz

reklama 21B
banner
banner
banner
banner

Finále 50. ročníku Zlaté podkovy je za námi

reklama

Od pátku 21. do neděle 23. srpna se v Humpolci uskutečnilo finále tradičního seriálu Zlatá podkova. Ten v letošním roce slaví neuvěřitelné půlstoletí existence, čemuž napovídala i velmi kvalitní účast v jednotlivých soutěžích.

27.08.2015 10:32  |  Pořad: Spřežení  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22A
banner
banner
banner

Finálové klání ve spřežení i všestrannosti mělo tradiční formát, takže v pátek čekala na jezdce drezura. V sobotu pak ve všestrannosti cross-country a v případě spřežení maraton. V neděli vše uzavíral v obou případech parkur, byť je jeho pojetí v obou disciplínách zcela odlišné. Monika Pospíšilová, která byla jednou ze třech soutěžících kategorie dvojspřeží pony, zajela druhou nejlepší drezurní úlohu, nicméně ztratila v maratonu a po druhém dni závodů uzavírala výsledkovou listinu. Mezi prvním a druhým místem byly jen nepatrné rozdíly. Tomáš Palán byl v drezuře až třetí, ale výborným výkonem v maratonu se posunul na průběžnou druhou příčku. Po dvou dílčích částech soutěže vedl Michal Kořínek. Drezurní zkouška se mu vydařila ze všech nejlépe, v maratonu pak byl druhý. Většinu překážek projel totiž pomaleji, než jeho soupeř Tomáš Palán. Průběžné vedení si však udržel.

Zatímco v loňském roce se soutěž jednospřeží kvůli nedostatku soutěžících nehodnotila, letos přilákala hned deset účastníků. Stálicí v této kategorii je Libor Kurka, který si do Humpolce přivezl koně Jima. Po maratonu se s ním držel na dosah stupňů vítězů na čtvrté pozici. Průběžné třetí místo patřilo po uzavření výsledků maratonu Alexandrovi Soukupovi, který si polepšil výkonem v sobotní zkoušce, když předvedl druhou nejlepší jízdu ze všech. Jaroslav Petřek vstoupil do soutěže vynikající drezurou. Obdržel za ní nejlepší hodnocení ze všech startujících. V maratonu naopak lehce ztratil, nicméně i tak stačil jeho výkon na průběžnou druhou příčku. Vynikající maraton předvedl dlouholetý český reprezentant Jan Exnar a v součtu s druhým nejvyšším hodnocením drezury se ujal po druhém soutěžním dni vedení v kategorii jednopřeží.

Velmi vydařenou drezurní úlohu předvedl ve dvojspřeží Josef Hrouda, ale v sobotu při maratonu klesl a před třetí rozhodující částí soutěže se držel na páté příčce průběžné výsledkové listiny. Václav Coufalík zapřahal ve finále hned dva páry. Lépe si vedl s klisnami Lindou a Lybií. S nimi byl ve výsledcích po druhém dni závodů na třetím místě, přičemž předvedl nejlepší jízdu ze všech v sobotním maratonu. Obhájce prvenství z předchozích třech let Ladislav Jirgala vyhrál v pátek drezurní zkoušku. V sobotu však byl v maratonu až čtvrtý, přestože na překážkách nechyboval. Součet výsledků mu tak přisoudil průběžnou druhou příčku. Do vedení se po vyrovnaných výkonech v obou dnech dostal Jaroslav Kohout. V maratonu byl přes chybu v překážce číslo pět druhý, stejně jako v drezurní zkoušce.

V soutěži čtyřspřeží se objevila v mužské konkurenci jedna vozatajka a vedla si velmi dobře. Jak v drezuře, tak v maratonu podala Kateřina Sklenská třetí nejlepší výkon a třetí místo jí také patřilo před jízdou mezi kužely. Zdeněk Jirásek se blýskl hlavně drezurou. V maratonu byl bezchybný, ale dosažené časy v jednotlivých překážkách jej razřadily na druhou příčku. Vedoucím jezdcem královské disciplíny se po druhém dni soutěže stal Jaroslav Juráň. Pomohl mu k tomu zejména výkon v maratonu, kde jej, s výjimkou překážky číslo dvě, nedokázal žádný ze soupeřů porazit.

Ve finále Zlaté podkovy ve všestrannosti si smůlu vybral druhý den Pavel Vaněk. S klisnou Crazy Love po výborném výkonu v drezuře vedl, v sobotu však přišel pád v terénní zkoušce na vodní překážce a Pavel Vaněk tak přišel o naděje na jakékoliv umístění. Propad ve výsledkové listině zaznamenal Jan Holec na koni Tasznik, který zajel druhý nejlepší výsledek v drezuře. Jenže cross country dokončil s penalizací 41,20 trestných bodů a přestože v soutěži pokračoval, šance dotáhnout se na špičku již byla mizivá. Jaroslav Abík s koněm Flirt v první části soutěže nijak nezářil. Velmi dobře si však vedl v sobotní terénní jízdě, kde nabral pouze 2,80 bodu za překročení času, a vyhoupl se tak na průběžnou čtvrtou příčku. Také dvojice Jana Höcková s Pippou Fun na překážkách crossu nechybovala. Připsala si jen 6,80 bodu za překročení času a po sečtení výsledku s drezurou zaujala třetí místo. Druhý se po dvou dnech soutěže držel Michal Maksa. Také on s koněm Porthos M Insprav překonal trať v terénu pouze s penalizací za čas. Výborný sobotní výkon vynesl do průběžného vedení Radka Heidenreicha. S klisnou Tiski předvedl čistou jízdu. Nejen, že nechyboval na překážkách, ale jako jediný jezdec startovního pole se vešel do stanoveného časového limitu.

V neděli se jezdci spřežení museli popasovat s jízdou mezi kužely neboli vozatajským parkurem, který často rozhoduje o konečném pořadí soutěže. V kategorii dvojspřeží pony parkur zamíchal pořadím na prvních dvou místech. Vedoucí jezdec po maratonu Michal Kořínek po třech chybách klesl na druhou příčku. Tomáš Palán také chyboval, ale pouze dvakrát a po sečtení bodů ze všech částí soutěže se mohl radovat z vítězství.

V soutěži jednospřeží nabídl příležitost svým soupeřům Jaroslav Petřek. Průběžně druhý muž hodnocení v parkuru pětkrát chyboval a v konečné výsledkové listině klesl na čtvrté místo. Na třetí pozici se vyhoupnul Libor Kurka, který se také při jízdě mezi kužely nevyhnul dvěma chybám, ale jeho výkony byly po dobu všech soutěžních dní poměrně vyrovnané. O jednu příčku výš se oproti sobotě posunul také Alexandr Soukup, který na parkuru chyboval jen jednou. První místo si však nenechal vzít Jan Exnar a svoji pozici lídra potvrdil v neděli nejlepším výkonem v kategorii jednospřeží.

Josef Hrouda se v soutěži párů pokoušel vylepšit si výsledek parkurem, předvedl sice solidní výkon, ale na posun ve výsledcích to nestačilo. Musel se tak spokojit s celkovým pátým místem. Jedinou bezchybnou jízdu předvedl Jaroslav Drábek a v konečné výsledkové listině postoupil ze šesté na čtvrtou příčku. Ladislavovi Jirgalovi se třetí den soutěže vůbec nedařilo, a po sedmém výkonu v parkuru klesl nakonec na celkovou třetí pozici. K hattricku z let 2012 až 2014 tak letos prvenství nepřidal. Výkonem při jízdě mezi kužely přišel o vedení Jaroslav Kohout. Soutěž dvojspřeží nakonec dokončil na celkovém druhém místě. Bez chyb na kuželech, jen s penalizací za čas absolvoval rozhodující zkoušku Václav Coufalík. Jednalo se o druhý nejlepší výkon, a tím si tento jezdec zajistil titul „Mistr opratí“ v letošním ročníku Zlaté podkovy.

Průběžně třetí jezdkyně čtyřspřeží Kateřina Sklenská potvrdila v parkuru svou pozici a dojela si pro konečné bronzové umístění v královské disciplíně. Jaroslavovi Juráňovi se nedělní třetí zkouška příliš nevydařila, přišel o vítězství, ale přestože inkasoval více než třiadvacet trestných bodů, jeho předchozí výkony ho udržely na celkové druhé příčce. Situace nahrála do karet Zdeňkovi Jiráskovi, který dostal za svou jízdu pouze necelé čtyři trestné body. Po sečtení s výsledky z drezury a maratonu se stal vítězem kategorie čtyřspřeží při finále letošního jubilejního ročníku Zlaté podkovy.

Na humpolecký parkur ve všestrannosti bude nerad vzpomínat Michal Maksa. S Porthosem držel po krosu druhé místo, jenže v rozhodující jízdě se dopustil pěti chyb a klesl pod stupně vítězů. Jaroslav Abík shodil na parkuru celkem tři překážky, takže se mu k součtu ze dvou dnů přičítalo ještě dvanáct bodů. To ale nakonec stačilo na třetí místo. Těsně pod stupínkem nejvyšším dokončila finále všestrannosti po dvou chybách v poslední části soutěže Jana Höcková s Pippou Fun. Poslední startující Radko Heidenreich si mohl dovolit čtyři chyby, jelikož jeho aktuální odstup od soupeřů byl vyšší než 16 bodů. Chyboval však pouze jednou a s velkým náskokem si dojel pro vítězství v padesátém ročníku Zlaté podkovy.

 

reklama 23D
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
NE⏳21.07. ⏰13:30 dostihy Karlovy Vary ▶️
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
SO⏳03.08.  ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
SO⏳03.08. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳03.08. ⏰00:00 chov (Shagya) Hradištko  
NE⏳04.08. ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
NE⏳04.08. ⏰00:00 skoky (MČR) Zduchovice  
NE⏳04.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
PO⏳05.08. ⏰00:00 výstava koní Svržno  
ÚT⏳06.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳11.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 dostihy Netolice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 skoky (ČSP) Jítrava  
ÚT⏳13.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Písek  
SO⏳17.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky Chuchle  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Opava  
NE⏳18.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
SO⏳24.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Ptýrov  
SO⏳24.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
SO⏳24.08. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳25.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
PÁ⏳30.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 přehlídka ČT  Písek  
NE⏳01.09. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (AJT) Hradištko  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (ČSP) Hořovice  
NE⏳01.09. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE