EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner

Mezinárodní spřežení CAI3* podruhé v Němčicích

21.05.2015  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Jezdecký areál Resortu Vigvam v Němčicích u Kolína, který se od loňského zprovoznění stále zdokonaluje, hostil ve dnech 14. až 17. května mezinárodní závody spřežení, kterých se zúčastnilo celkem 55 vozatajů.

reklama 32D
banner
banner

V Němčicích se ve všech soutěžích sešla velmi dobrá konkurence domácích i zahraničních účastníků z České republiky, Chile, Francie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska a Švýcarska. Nás nejvíce zajímaly hlavní tři kategorie nejvyšší vypsané úrovně. S kamerou EquiTV jsme pro vás zmapovali průběh nejatraktivnějšího soutěžního dne, tedy soboty, kdy se jel tzv. vozatajský maraton. 

 

V jednospřeží byla hra o nejvyšší příčky záležitostí dvou jezdců. Německá reprezentantka Marlen Fallak se přetlačovala o vedení s Polákem Bartlomiejem Kwiatkem. Maraton zajela jako nejlepší ze všech, drezuru a parkur naopak byla vždy o krok za polským jezdcem, a tak z toho pro ni nakonec bylo celkové druhé místo. Již zmiňovaný Bartlomiej Kwiatek zapřahal do soutěže jednospřeží hned dva své koňské svěřence. S Nigerem si dojel pro pěkné třetí místo. – S druhým koněm Lokanem dopadl ještě lépe. Drezuru vyhrál, v maratonu byl druhý a tak i přesto, že s ním předvedl až šestý nejlepší parkur, dosáhl na celkové vítězství. V kategorii dvojspřeží se na špičku tlačilo několik německých jezdců. Mezi nimi Sandro Koalick, vítěz nedávných mezinárodních závodů v Kladrubech nad Labem. I v Němčicích měl velmi dobře rozjetou soutěž a po drezuře byl druhý. Ztratil ovšem lehce v maratonu, přestože v něm na překážkách nechyboval. Na závěr dvakrát shodil míček v nedělním vozatajském parkuru mezi kužely a celkově dokončil třetí. Jeho krajan Sebastian Warneck neměl v úvodní drezuře konkurenci. Předvedl také čistý výkon v maratonu, což ho stále drželo ve hře o příčku nejvyšší, ale pokazil jízdu mezi kužely a musel se spokojit s celkovým druhým místem. To nahrálo do karet domácímu Josefu Hroudovi, který se před nástupem do poslední části závodu držel v těsném závěsu za Warneckem. Blýskl se hlavně maratonem, v němž neměl přemožitele. Parkur absolvoval s 6 trestnými body a vyjel si tak celkové vítězství v kategorii dvojspřeží před chybujícím Sebastianem Warneckem.

 

V soutěži čtyřspřeží se na start postavili tradičně tři členové rodiny Nesvačilových. Nejmladší z nich Radek sice nijak zvlášť neexceloval v drezuře, ale ztrátu z úvodní části výrazně stáhl třetím nejlepším maratonem. I po čtyřech chybách v parkurové jízdě mezi kužely se mohl v neděli radovat z celkové třetí příčky. Jeho otec Jiří Nesvačil senior se držel na dohled špičce už po výkonu v drezuře. Naopak v maratonu nezvykle často chyboval, ale dotáhl se zpět mezi nejlepší skvělým parkurem, v němž byl penalizován pouze za čas a tuto dílčí část vyhrál. V součtu pak jeho třídenní výkon stačil na druhé místo. Na nejvyšší příčku dosáhl s poměrně značným náskokem maďarský reprezentant Lajos Móró. První dvě dílčí části závodu vyhrál a po maratonu zbylým jezdcům startovního pole odskočil o více než dvacet bodů. Stačilo mu tak v parkuru nijak výrazně nechybovat. To se podařilo a Lajos Móró druhou nejlepší jízdou mezi kužely výhru už jen pojistil.

POŘAD: Spřežení

reklama 33C
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE