EquiTV.cz

Sledujte ŽIVĚ na EquiTV.cz v pondělí 6. 7. od 13:25 hod.: dostihy Lysá
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Při CAI Kladruby 2015 se Čechům dařilo

23.04.2015  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Tentokrát se prostřednictvím naší videoreportáže přeneseme do Kladrub nad Labem, kde se uskutečnily tradiční mezinárodní závody spřežení. Představíme Vám nejlepší jezdce ve všech třech kategoriích, tedy jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner

Ve dnech 16. až 19. dubna se v Kladrubech nad Labem konaly první mezinárodní závody letošní sezony pořádané v České republice. Známé jsou pod názvem Rudolfův pohár a v rámci Mezinárodní jezdecké federace jsou označené jako závody kategorie CAI3*, tedy nejvyšší možné úrovně. K účasti se přihlásilo přes 40 vozatajů z 8 evropských zemí.

V kategorii jednospřežní měla Česká republika několik nadějných zástupců. Nechyběl mezi nimi Karel Nývlt, který osmé místo po drezuře začal dotahovat v maratonu, v němž skončil pátý. Finišovat se snažil i v jízdě mezi kužely, která byla v jeho podání dokonce druhá nejlepší. Celkově i díky výbornému závěru skončil pátý. Němka Tanja Anson předvedla velmi vyrovnané jízdy ve všech třech částech soutěže. Po čtvrté drezuře dokončila na stejné pozici i maraton. V parkuru se dopustila dvou chyb, ale i tak stačil její výkon v Kladrubech na výborné třetí místo. K velké radosti českých diváků se podařilo Janu Exnarovi vmáčknout mezi jezdce v absolutní špičce. Předznamenala to už skvěle zajetá drezura, stejně tak druhý nejlepší výkon v maratonu a korunoval to čistý nedělní parkur. Jan Exnar tak vybojoval pomyslné stříbro. Polský reprezentant Bartolomiej Kwiatek, který v Kladrubech závodí pravidelně, ovšem nedal nikomu ze soupeřů šanci. Jeho působení v letošním ročníku by se dalo nazvat vozatajskou „one man show“. Vedení se ujal hned po drezuře, v sobotu zajel nejlepší maraton a vše završil také nejlepším parkurem. Právem si tedy odvezl z Kladrub trofej pro vítěze soutěže jednospřeží.

Prvenství z loňského roku v kategorii dvojspřeží přijel obhajovat Němec Torsten Koalick. A také se po zahajovací části zdálo, že k tomu má nakročeno. Jenže po nejlepším výkonu v drezuře přišel propad v sobotním maratonu, jenž dokončil až jako sedmnáctý. Jízda mezi kužely hodnocená jako devátá v pořadí už nemohla nic zvrátit a Torsten Koalick se musel spokojit se sedmým místem. Výkony některých jezdců v jednotlivých soutěžních dnech byly občas jako na houpačce. Maďarský jezdec Zoltán Nyúl nijak zvlášť nezářil v drezuře, kde byl osmý. Maraton zajel jen o stupínek lépe, ale vše dohnal v parkuru třetí nejlepší jízdou. Díky součtu všech bodů se nakonec vyšvihl na třetí místo. Také vynikající český reprezentant Martin Gössl ve svých výkonech kolísal. Drezuru zajel jako devátou nejlepší, pak ale přišel maraton, ve kterém rozhodně umí zabojovat. To prokázal i tentokrát a všechny soupeře nechal za sebou. V nedělním parkuru chyboval a zajel dokonce až dvanáctou jízdu. Ale i tak se díky nejlepšímu maratonu umístil na celkové druhé příčce. Do Kladrub zavítal také bratr už zmíněného obhájce loňského prvenství, Sandro Koalick. A ten nakonec uhájil rodinnou čest. Předvedl velmi vyrovnané výkony a po druhé nejlepší drezuře zajel také druhý nejlepší maraton. V překážkové jízdě dokonce nenašel přemožitele, díky čemuž zvítězil i v celkovém pořadí soutěže dvojspřeží. 

Pojďme se však již podívat na královskou disciplínu čtyřspřeží. Polák Piotr Mazurek v ní zahájil třetím nejlepším výkonem v drezuře, a přestože v maratonu ještě o jednu příčku klesl a chyboval i v parkuru, celkový součet ho vynesl na konečné třetí místo. V konkurenci dvanácti čtyřspřeží se s největším očekáváním hledělo na zástupce rodiny Nesvačilových. K naší radosti se jim v Kladrubech dařilo. Radek Nesvačil se dokonce po drezuře ujal vedení. Lehkým zklamáním byla asi maratonská jízda, která se jindy Radkovi daří výrazně lépe. Tentokrát chyboval a skončil až pátý. Ale po přičtení výsledku za jízdu mezi kužely se nakonec vyšvihl na druhou příčku. Jeho bratr Jiří byl druhý v maratonu, jenže za drezuru dostal hodnocení, které stačilo na šestý řádek výsledkové listiny, a v parkuru byl až devátý. Po sečtení známek se musel spokojit s pátým místem. Naopak naprosto výborně vyšel závod matadorovi české reprezentace Jiřímu Nesvačilovi staršímu. Drezuru dokončil o jedno místo za synem Radkem, tedy jako druhý. Maraton pak s přehledem vyhrál. K tomuto skvěle rozjetému závodu přidal druhý nejlepší parkur a o celkovém vítězi této náročné kategorie nemohlo být pochyb.


 

POŘAD: Spřežení

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 03. 07. od 07:45 hodin: skoky Šamorín

• 04. 07. od 07:45 hodin: skoky Šamorín

• 04. 07. od 12:30 hodin: dostihy Pardubice

• 05. 07. od 07:45 hodin: skoky Šamorín

• 05. 07. od 07:45 hodin: skoky Chuchle Arena Praha

• 05. 07. od 08:45 hodin: skoky ČSP Frenštát

• 05. 07. od 13:30 hodin: dostihy Karlovy Vary

• 06. 07. od 13:25 hodin: dostihy Lysá nad Labem

• 09. 07. (čas bude upřesněn): skoky KMK Hradištko

• 11. 07. cca od 07:45 hodin: národní šamponát shetland. pony Chuchle

• 12. 07. (čas bude upřesněn): skoky Olomouc

• 17. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Martinice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE