Brněnské tažení Dominiky Moudré v CCI1*

Během prvního červnového víkendu 5. – 7. června panovala v České republice tropická vedra. Jezdecká sezona je ovšem v plném proudu, a tak jí ani horké počasí nemohlo zastavit. Podívejme se, jak probíhaly soutěže všestrannosti v Brně.

11.06.2015 11:08  |  Pořad: Všestrannost  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Při mezinárodních závodech ve všestrannosti konaných v brněnském areálu na Panské líše tak pořadatelé alespoň nejnáročnější soutěže přesunuli na ranní hodiny. Vedle národních soutěží nižší úrovně mohli diváci sledovat také jedno z kvalifikačních kol seriálu Zlatá podkova s devíti účastníky ve startovní listině. Pavel Vaněk s klisnou Crazy Love zajeli třetí nejlepší drezuru. V sobotní terénní zkoušce ani jednou nechybovali a před parkurem si stále drželi solidní třetí místo. V neděli ale přišly 4 chyby, které Pavla Vaňka odsunuly na konečnou čtvrtou příčku. Šárka Douchová s klisnou OK Bea byla po pátečních drezurách pátá a stejnou pozici si držela i po cross country, ve které inkasovala 4,80 trestného bodu za překročení časového limitu. V nedělní poslední skokové části však zabojovala a po bezchybném parkuru se vyšvihla na celkové třetí místo. Nejlepší drezurní úlohu předvedla dvojice Jan Holec a Tasznik. Ta navíc v sobotní terénní jízdě ani jednou nechybovala, a tak byla její pozice před startem poslední části soutěže víc než slibná. Jenže na parkuru přišla tři shození, což odsunulo do té doby vedoucího Jana Holce na konečné 2. místo. Michal Maksa s koněm Porthos M Insprav se po celou dobu závodů drželi na dohled zlaté příčce. Jeho drezurní úlohu odhodnotili rozhodčí jako druhou nejlepší, a když v sobotu dokončil cross country s čistým kontem, byl stále na dosah vedoucí dvojici. Po chybách Jana Holce bylo jasné, že i přes drobné zaváhání na parkuru bude výsledek Michalu Maksovi stačit na první místo.

Hlavním bodem celých závodů byla mezinárodní soutěž kategorie CCI1*. Na start zahajovací časti, tedy drezury, se postavilo jedenáct dvojic s velmi silným zastoupením České republiky. Alžběta Vyštajnová a Darrius se po celou dobu soutěže drželi přibližně v polovině startovního pole. V cross country inkasovali trestné body pouze za čas a po třech chybách v parkuru skončili nakonec šestí. Dvojice Marie Dvořáková na valachovi Dukátovi začala ne příliš vydařenou drezurou, ale po bezchybné terénní jízdě vyskočila na průběžné 5. místo. Ačkoliv na parkuru udělala tři chyby, na 5. pozici se nakonec udržela i v celkovém hodnocení. Šárka Votavová s klisnou Bailey byla po odjetí drezurní úlohy na průběžné 5. příčce. V terénní části se jí velmi dařilo, nechybovala na překážkách a vešla se i do časového limitu. Posunula se tak před závěrem soutěže o dva stupínky výš. Bohužel, na parkuru třikrát chybovala a usadila se na konečném čtvrtém místě. Na bronzovou příčku dosáhl rakouský jezdec Florian Sprinz s koněm Mephisto B, přestože nezačal zrovna nejlépe. V pátek zajel úlohu hodnocenou až jako šestou nejlepší, po crossu s 8,80 tr. bodu klesl dokonce na 7. pozici průběžného pořadí. Jenže chyby soupeřů v nedělní části závodu a jeho čistý parkur ho nakonec katapultovali na stupně vítězů. Roland Pulsinger na koni Colloredo se po celou dobu závodu průběžně pohyboval mezi nejlepšími třemi. Po druhém dni, kdy se jede terénní zkouška, byl druhý a na stříbrné příčce se v konečném pořadí také udržel. V nedělní skokové části sice chyboval hned třikrát, ale díky dostatečnému náskoku to jeho pozici neohrozilo. Od pátku do neděle se na čelo mezinárodní soutěže nepodíval nikdo jiný než Dominika Moudrá s valachem Lordem 27. Dvojice se ujala vedení hned po drezuře, stejně vydařená byla i jejich jízda v terénu. Na překážkách ani jednou nechybovali, navíc dojeli ve stanoveném časovém limitu a drželi se na dosah příčky nejvyšší. Po třech chybách rakouského soupeře si mohla Dominika Moudrá v poslední části soutěže dovolit dvakrát shodit.  Shodila nakonec jen jednou a tak se mohla radovat ze zaslouženého vítězství v CCI1* Brno.

ČT⏳18.04. ⏰09:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️