Olomoucké finále CEJC objektivem kamery EquiTV

Během prvního srpnového víkendu pořádalo Equine Sport Centrum v Olomouci Lazcích finále seriálu Central Europe Jumping Cup 2015. Od dubna až do června proběhla celkem tři kola této mezinárodní série, a to v maďarské Bábolně, v Olomouci a v Pezinku.

14.08.2015 10:56  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Po více než dvou měsících se Central Europe Jumping Cup vrátil do olomouckého areálu, aby se tam odehrály finálové soutěže všech vypsaných kategorií, kterých bylo celkem šest. My vám v této reportáži ukážeme to nejzajímavější ze třech nejvyšších soutěží.

Do rozeskakování kategorie Little Tour se mezi jinými probojovala slovenská dvojice Natália Barteková a Quintana. Dopustila se ale jedné chyby a s časem 39,35 skončila na čtvrtém místě. Nejrychlejší avšak chybující byla maďarská jezdkyně Edina Gráf. Čas měla s koněm Mishell DK bezkonkurenčně nejlepší, chybovala však na jedné z překážek a musela se tak spokojit s třetí příčkou. Mistryně severomoravské oblasti Kateřina Krhutová dojela s Haskym druhá. Vsadila na jistotu a zvolila rozvážné tempo. Ani jednou nechybovala a její čas měl hodnotu 38,70 sekund. O pouhých šest desetin rychlejší byla jezdkyně Vivien Császár s Eztúdem. Protože se ani ona nedopustila ve své jízdě žádného zaváhání, získala tak první místo ve finále malé túry Central Europe Jumping Cupu.

Další ze série soutěží, která v neděli vrcholila, byla Medium Tour s překážkami vysokými 130 centimetrů. Také v této soutěži bylo více jezdců, kteří zvládli kurz základního parkuru bez penalizace, a tak přišlo na řadu rozeskakování. Čtvrtá v něm skončila Eliška Hrdá s valachem Calimerem, která inkasovala čtyři trestné body. Ostatní dvojice překonaly čistě i rozeskakování. Kateřina Kubrická s klisnou Feminou protnula cílovou čáru v čase 40,43 a brala tak třetí místo. Radek Šídlo s jedenáctiletou klisnou Zarinou-HS dokončil rozhodující jízdu také bez shození, navíc stlačil čas pod čtyřicet sekund a vybojoval tak druhou příčku. Nejrychlejší v rozeskakování byl však Marek Klus. S hřebcem Quinusem dokázal překonat kurz bezchybně a jako jediný protnul cílovou čáru v čase kratším než 38 sekund a dojel si tak pro vítězství ve finále Medium Tour.

Třídenní závody vrcholily finálovou soutěží Velké túry. Cena firmy Creditas s překážkami až do výšky 140 centimetrů svedla na start devět dvojic. Tomáš Aberl s Athenou 1 inkasoval 24 trestných bodů, a tak celé startovní pole uzavíral. Se dvěma chybami, které znamenaly 8 trestných bodů, dojela do cíle Denisa Bittnerová na Adéle S. V konečném hodnocení tak skončila na 8. příčce. Pět jezdců chybovalo na parkuru jednou, a ve výsledkové listině se tak řadili dle dosaženého času. Nejdéle z této pětice trvalo překonání parkuru Kateřině Kubrické se Šejnou. Skončila tedy celkově sedmá. Šesté místo připadlo Janu Zwingerovi, který s klisnou Daytillou také shodil jednu překážku a časomíra při jeho průjezdu cílovou čárou ukázala hodnotu 70,83. O třicet setin rychlejší byla dvojice Petr Kuba a Zancara, v celkovém hodnocení si se 4 trestnými body dojela pro pátou příčku. Čtvrtou pozici ve výsledkové listině obsadil Ladislav Vachutka na koni Crack N. Stejný jezdec se objevil na startu dvakrát, ale ani s Taktikou-H se nevyhnul jednomu shození a bral také třetí příčku. Protože dvě dvojice překonaly základní parkur bez trestných bodů, přišlo na řadu rozeskakování. Lucie Strnadlová v něm ale s Carinou 6 inkasovala celkem 11 trestných bodů a ve finále Big Tour tak skončila druhá. Marek Klus, kterého v sedle Crada von Wichensteina vídáme pravidelně ve Velkých cenách Českého skokového poháru, překonal i rozeskakování bez chyb a s přehledem si tak dojel pro prvenství ve finále nejvyšší túry v rámci Central Europe Jumping Cupu.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️