Kotalík si zduchovickou výhrou pojistil finále ČSP

29.09.2018  |  AUTOR

Poslední Velká cena letošního 17. ročníku Českého skokového poháru ve Zduchovicích rozhodovala v sobotu 29. září o tom, kdo se dostane do nedělního finále. Jedním z finalistů je i Matěj Kotalík, který v předfinálové soutěži dokázal zvítězit…

Matěj Kotalík sedlal ve Velké ceně Zduchovic dva koně. Zatímco v sedle Sir Sida se mu tolik nedařilo, s Cesanem V dokončil základní kolo bezchybně a nechyběl tak ve finálové části soutěže otevřené pro deset nejlepších dvojic. V napínavém rozuzlení pak hrál velkou roli i čas, který měl právě Matěj Kotalík ze všech nejlepší.

„V základním kole skákal Cesano moc dobře, tak jsem ve finále riskoval a doufal, že bude pořád tak dobrý,“ popsal vítěz Velké ceny Zduchovic. Právě s Cesanem V se podívá do nedělního velkého finále, do něhož postoupil i díky sobotnímu výbornému výkonu.

Základní kolo dokončili bez trestných bodů tři účastníci. Kromě Matěje Kotalíka ještě Aleš Opatrný s klisnou Chacha a Jiří Papoušek na Dukatovi VTH. Čisté konto však nakonec udrželi pouze dva jezdci. Vedle vítěze to byl ještě Aleš Opatrný, který s Chachou dokončil o zhruba vteřinu pomaleji. Zajistil si tak druhé místo. Třetí příčku vybojoval další nedělní finalista Ondřej Pospíšil. S Einfachem nechyboval v základním kole ani ve finále, připsal si však při první jízdě jeden trestný bod za čas.

Jistý start ve velkém finále Českého skokového poháru měl již před zduchovickým mítinkem Jan Chýle, jenž s přehledem ovládl kvalifikační část seriálu. Čtvrtým finalistou je Jan Štětina. Tomu se sice ve Velké ceně Zduchovic příliš nedařilo, ale konkurenti, kteří by jej mohli z finálové čtyřky vyřadit, skončili ve výsledkové listině až za ním.

Na sobotním programu nechyběly ve Zduchovicích ani další dvě rámcové seriálové soutěže Českého skokového poháru. V rámci posledního dílčího finále Czech Junior Cupu se do rozeskakování probojovalo po bezchybném základním kole celkem patnáct dvojic. Hned tři koně přitom sedlala Valentýna Kuková. Nakonec dosáhla na nejlepší umístění s Chicagem RA, když po bezchybné jízdě v čase 27,19 vteřiny skončila na druhé pozici. Rychlejší a taktéž bezchybná byla Tereza Svobodová. Ta se tak zaslouženě radovala z vítězství. Času 26,77 vteřiny dosáhla s Charlotte de la Votte Z. Elitní trio uzavřela Natálie Kovářová s Chacco-To.

V soutěži U25 pro jezdce do pětadvaceti let se celkem devíti jezdcům podařilo dokončit bez chyby základní kolo. V napínavém rozeskakování nakonec zvítězila poslední startující. Denisa Vegrichtová s klisnou Violett znala výsledky svých soupeřů, a tak věděla, že musí dokončit nejen bez chyby, ale také rychle. To se jí nakonec podařilo a na druhé místo odsunula Valentýnu Poláchovou se Stuntmanem 7. Třetí pozici obsadila taktéž po bezchybném výkonu Johana Žižáková a Cest La Vie.

Jako první v neděli 30. září proběhne finále Amateur Tour, jehož začátek je naplánován na 8.00 hodinu. Od 9.30 hodin pokračuje program vrcholnou soutěží Czech Junior Cupu, jež je rozdělena na kategorie A a B. Jezdce do 25 let čeká finále seriálu U25 od 12.30 hodin a ve 14.00 začíná velké finále Českého skokového poháru, v němž si čtveřice účastníků vystřídá své koně. Podrobnosti najdete na webu www.ceskyskokovypohar.cz.

Sledujte nedělní ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ na EquiTV.cz!