Devadesátka EquiTV z ČSP Velké ceny Opavy 2018

Tento díl Devadesátky EquiTV je věnovaný devátému kolu Českého skokového poháru, které se konalo ve dnech 23. – 26. srpna v Opavě Kateřinkách. Dozvíte se to nejzajímavější v souhrnu z hlavní soutěže, kterou byla Kofola Velká cena Opavy.

28.08.2018 15:21  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Český skokový pohár nabírá na obrátkách. V Opavě se ve dnech 23. až 26. srpna jelo již deváté kolo. Absolutním vrcholem celého mítinku byla Kofola Velká cena Opavy s finále pro deset nejlepších dvojic základního kola, jehož překážky dosahovaly výšky 145 centimetrů.

Se dvěma koňmi postoupil do rozhodující části Ondřej Zvára. Prvním byl plemenný hřebec Quimero M, který má letos vynikající formu. Tu potvrdil i v Opavě. Dvojice procválala cílem opět s nulou a s časem 45,45 sekundy se ujala vedení. S chybou přicházela do kolbiště také Tina Šalková v sedle bělky Frascati Van Ter Hulst, takže Ondřeje Zváru z vedoucí pozice nemohla sesadit. Napodruhé si však přesto spravila chuť čistou jízdou. Ta jí vynesla nakonec na čtvrté místo.

Také slovenský jezdec Igor Šulek na koni Wavo Aramis začal s jednou chybou. Ve finále předvedl vůbec nejlepší výkon ze všech a se konečnými čtyřmi body se zařadil na druhé místo. Marek Hentšel se představil s hřebcem jménem Trend D´Elsendam Z a po slibném začátku, z něhož si přinášel jeden trestný bod, přišla další dvě shození. V konečném pořadí tak obsadil až osmou příčku. Posledním, kdo mohl odsunout z nejvyšší pozice vedoucího jezdce, byla Dominika Hrubešová, která s valachem Chardone v základní jízdě nezaváhala. Napodruhé však přišla jedna chyba a dvojice skončila celkově šestá.

Úplně poslední přicházel do kolbiště Ondřej Zvára s druhým ze svých svěřenců. Věděl, že vítězství má s jedním či druhým koněm jisté. S Chaccolanem nakonec shodil jednu překážku a dosažený čas stačil na pomyslný bronz. Zároveň však mohl oslavovat první místo, které udržel ve dvojici s Quimerem. Do konce letošní série zbývají dvě kola. Ve vedení bodování Českého skokového poháru je nadále Jan Chýle s 65 body. Pouhé dva body na něj ztrácí Marek Klus a třetí je s odstupem deseti bodů stále Ondřej Pospíšil. Ze čtvrtého místa odsunul Jana Štětinu Matěj Kotalík a se 47 body je členem elitní čtyřky.

ST⏳17.04. ⏰14:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
ČT⏳18.04. ⏰08:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰14:00 dostihy Praha Chuchle