EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner

Péče o koňský chrup: prevence, metody extrakce zubu a rekonvalescence

03.02.2020  |  AUTOR  | 
ZÁZNAM
 |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Součástí veterinární péče o koně jsou rovněž stomatologické prohlídky, které mohou čas od času odhalit problém. Některé případy vyžadují extrakci zubu, a právě té se věnuje v devátém dílu série videozáznamů veterinárních přednášek MVDr. Jan Kosinka.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner


Preventivním opatřením pro zachování zdravého chrupu koně je nepodceňování pravidelných stomatologických prohlídek alespoň jednou ročně, včasné řešení zjištěných patologií a v neposlední řadě i vhodná skladba diety.

Pokud dojde k trhání zubů, jde většinou o stoličky, řezáky, vlčí zuby a v případě patologií pak i špičáky. Nejčastějšími důvody extrakce zubu je zánět či zlomenina zubu, degenerativní onemocnění, diskomfort nebo jde o nadpočetný či špatně narostlý zub.

Metod extrakce zubu je hned několik. Lze tak učinit uvolněním a vytažením přímo do dutiny ústní, je-li to možné, bukotomie je pak postupem, kdy se nařízne tvář, zub se navrtá a opět se vytahuje do dutiny ústní, někdy je však nutné zub odstraňovat po částech a poslední možností je takzvaná repulze.

Video bylo pořízeno během dne otevřených dveří Veterinární kliniky Heřmanův Městec. Internetová televize EquiTV.cz vám postupně nabídne záznam ze všech uskutečněných přednášek na téma: akutní chirurgické zákroky; plánované chirurgické zákroky; welfare zvířat – kdy je čas nechat koně odejít; nemocné novorozené hříbě – investice versus výsledek; laboratorní vyšetření, aneb co oko nevidí, zjistí laboratoř; hromadné onemocnění ve stáji; vyšetření koně v zátěži; antiparazitární programy; trhání zubu; vyšetření při koupi aneb jak (ne)koupit koně. 
 
Podrobnosti o službách Veterinární kliniky Heřmanův Městec se dozvíte na stránkách www.klinikahm.cz

POŘAD: Veterinární přednášky o koních

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE