EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner

Vyšetření koně v zátěži je užitečné. Může poukázat na skrytý problém

13.01.2020  |  AUTOR  | 
ZÁZNAM
 |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

MVDr. Vendula Jandová vás provede šestým videozáznamem veterinárních přednášek. Ta dnešní je věnována vyšetření koně v zátěži. V takovém případě bývá využíváno především EKG, endoskopie horních cest dýchacích, odběry krve, vyšetření plic a další.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner


Vyšetření v zátěži je doporučeno koním, u nichž se abnormality projevují nikoli v klidu, ale až při tréninku. Jde například o přídatné dechové zvuky, jako je pískání, chrčení či kašel, ale také náhlá únava, neochota pracovat či nadměrné pocení.

Jednu z možností přináší vyšetření EKG, kde se posuzuje rytmus, trénovanost a hodnota tepové frekvence vzhledem k zátěži. Součástí přednášky jsou také konkrétní záznamy EKG u různých komplikací a srdečních arytmií.

Velmi užitečná je v tomto směru je endoskopie. Nabízí reálný pohled do horních cest dýchacích během zátěže a usnadní další plánování řešení problému.

Video bylo pořízeno během dne otevřených dveří Veterinární kliniky Heřmanův Městec. Internetová televize EquiTV.cz vám postupně nabídne záznam ze všech uskutečněných přednášek na téma: akutní chirurgické zákroky; plánované chirurgické zákroky; welfare zvířat – kdy je čas nechat koně odejít; nemocné novorozené hříbě – investice versus výsledek; laboratorní vyšetření, aneb co oko nevidí, zjistí laboratoř; hromadné onemocnění ve stáji; vyšetření koně v zátěži; antiparazitární programy; trhání zubu; vyšetření při koupi aneb jak (ne)koupit koně. 

Podrobnosti o službách Veterinární kliniky Heřmanův Městec se dozvíte na stránkách www.klinikahm.cz

POŘAD: Veterinární přednášky o koních

reklama 33C
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE