EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc

Jezdectví 2021: I malé disciplíny nabídly při MČR velkou podívanou

reklama
04.01.2022  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Vytrvalost, reining ani voltiž nemají tolik příznivců jako ostatní jezdecké disciplíny, ale také si zaslouží pozornost a uznání, neboť čeští jezdci jsou v nich velmi úspěšní. V souhrnu sezony 2021 se ohlédneme za průběhem republikových mistrovství.

reklama 32B
banner
banner
banner

 
Mistrovské tituly se v sezoně 2021 rozdávaly jezdcům ve vytrvalosti, reiningu a voltiži. Zástupci první jmenované disciplíny zamířili stejně jako v minulém roce do Chlumce nad Cidlinou, kde v sobotu 7. srpna proběhlo nejen mistrovství České republiky, ale také mezinárodní závody.
 
Senioři jeli svůj národní šampionát v rámci otevřené mezinárodní soutěže CEI2* na 120 kilometrů. Výhradně v národním mistrovství startovala Markéta Terberová s Willy Wonkou a nakonec se stala s průměrnou rychlostí vyšší než šestnáct kilometrů za hodinu vítězkou. Titul vicemistryně republiky vybojovala Petra Kokořová s koněm Safiyah a pro třetí místo a bronzovou medaili si dojela Denisa Kučerová s Wictorií Ellis.  
 
V mezinárodní úrovni CEI2* vyhrál rakouský jezdec se slovenskými kořeny Pavol Hanzen, jenž startoval na koni De Tarent. Na trase dlouhé 120 kilometrů byl nejrychlejší, jelikož všechny etapy zvládl projet rychlostí více než šestnáct a půl kilometrů v hodině. Druhá byla Němka Andrea Michaela Vogl s Narham Jednostkou. Její rychlost byla těsně pod hranicí šestnáct kilometrů za hodinu. Z třetího místa se radovala Lucie Sedláková s Latif Ghazalem. V mezinárodní soutěži CEI1* s délkou sto kilometrů uspěla sestra novopečené seniorské mistryně Táňa Terberová s Joy Ramonem.  
 
Trasa šampionátu pro juniory a mladé jezdce měřila osmdesát kilometrů a s výrazným náskokem před ostatními účastníky jí zdolala Kristýna Sittová s Fiery Diamondem. Třemi etapami doslova prolétla rychlostí vyšší než osmnáct kilometrů v hodině. Bronzovou medaili získala Nikol Nováková na Shanti, která potřebovala ke zdolání všech etap o čtyři a půl minuty více, než druhá v cíli Barbora Kroupová s Madonnou 1.
 
Mistrovství republiky v reiningu se konalo tradičně v Kozlovicích na severu Moravy, a to o víkendu 11. a 12. září. O medaile se závodilo v pěti kategoriích.
 
V soutěži mládeže si pro zlato v Kozlovicích dojela Thea Karasová, která sedlala pětiletého valacha Playin For Big Guns a získala s ním ve dvou kolech 428 bodů. V amatérském šampionátu se z titulu mistryně republiky radovala Martina Lissová, která startovala s hřebcem BR Sparky Hollywood. Kategorii Junior ovládl Marián Štihel na hřebci SK Cocoa Whiz, který od rozhodčích dostal ve dvou jízdách 425 bodů. O dva a půl bodu porazil stříbrnou Markétu Šteyerovou v sedle valacha April Whizrima. 
 
Bronzovou medaili v kategorii seniorů si z Kozlovic odvezla Helena Gritzbachová. Ta se představila s šestiletým hřebcem SK Great Sayos a její výsledek měl skóre 419,5 bodu. O deset bodů více zaznamenala Klára Šalková v sedle klisny SK Chic Victory a vybojovala tak titul vicemistryně České republiky. Seniorské zlato si na krk pověsil Jonáš Bujnoch. S šestiletým hřebcem jménem LV Barny Remedys zaznamenal ve dvou kolech vysoké hodnocení 445 bodů.
 
Ve dnech 18. – 19. září se uskutečnilo mistrovství České republiky ve voltiži v hale Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát pod Radhoštěm. Soutěž juniorských skupin ovládli cvičenci právě z pořadatelského oddílu, kteří se zkušeným Aladinem pod vedením Ondřeje Svobody dostali průměrnou známku 7,556. Stříbro získala skupina Voltiž Duha se Sebastianem. Ti na vítězný celek ztratili přibližně půl bodu. Třetí místo obsadili členové TJ Voltiž Tlumačov s Condorem. 
 
Mezi juniorskými dvojicemi vybojovaly zlato se značným odstupem Adéla Kotolová a Barbora Trávníčková. Ty si s Landarem v barvách TJJ Lucky Drásov připsaly známku 7,068. Zkušeného valacha lonžovala Petra Cinerová. 
 
V seniorské kategorii mužů a žen startovaly tentokrát pouze dvě soutěžící. Lepší výkon podala Kateřina Reslerová na White Magic pod vedením Bohdana Reslera. Druhá pak dojela Kateřina Kocurová, která se představila se svým dlouholetým partnerem, valachem Patriotem. 
 
Z titulu v kategorii juniorů B se radovala Elisabeth Reslerová, jež na koni Eduardo D zastupovala klub TVT Motion Mnichovice. Také tuto dvojici podpořil lonžér Bohdan Resler. Druhá skončila Ema Žůrková na Patriotovi a bronz si odvezla Magdaléna Drbalová, která závodila na Tymiánovi. 
 
Silná konkurence se sešla v soutěži žen a mužů v juniorské kategorii A. Na stupně vítězů se dostala Lucie Kubíková cvičící s Patriotem-NF. Se známkou přesahující sedm bodů brala bronz. Druhé místo a titul vicemistryně připadly Adéle Kotolové s Landarem, jež dostala o osm desetin bodu více. Slovan Frenštát reprezentuje také vítězka této soutěže Tereza Czyžová. Dlouhodobě úspěšná voltižérka, jež se letos blýskla čtvrtou příčkou na mistrovství světa v Le Mans, cvičila s Aladinem a zapsala si vysoké hodnocení 8,307 bodů.
 
Sérii národních šampionátů tradičně uzavřelo mistrovství republiky v paravoltiži. Hostil jej areál Veterinární univerzity v Brně a o organizaci se staral tým JK Fany Hostěnice. Stejně jako loni, závodili účastníci o tituly v devíti kategoriích.
 
Zlato si z jihu Moravy nakonec odvážely Barbora Ševčíková v kategorii s tělesným postižením TP1 a Pavla Tetaurová v TP2. Mezi jezdci s mentálním hendikepem MP1 se nejlepšími sestavami blýskla Zuzana Filoušová a v kategorii MP2 vyhrála Anna Rotscheinová. 
 
Mistryní pro rok 2021 v kategorii LPP je Hana Šimečková a pro zlato si v soutěži LPT dojela Barbora Mikesková. Mezi jezdci se zdravotním omezením předvedla nejlepší výkon Markéta Horníková.
 
V soutěži dvojic padla nejvyšší známka šampionátu. Měla hodnotu 8,40 a zapsaly jí Barbora Ševčíková a Vanesa Folwarczna. Nejúspěšnější skupinou roku 2021 je TJJ Lucky Drásov.
 
Ilustrační foto: Karel Rozboud

POŘAD: Netradiční jezdecké disciplíny

reklama 33D
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
​• 16. 12. galavečer České jezdecké federace
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE