EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc

Jezdectví 2021: Domácí vrcholy všestrannosti bez olympijských dvojic

reklama
21.12.2021  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

MČR ve všestrannosti bylo ochuzeno o účast nejlepších dvou jezdců, kteří ve stejnou dobu startovali na olympijských hrách v Tokiu. I tak diváci viděli kvalitní sport, stejně jako při dalších domácích vrcholech sezony 2021. Připomeňte si je s námi.

reklama 32D
banner
banner
banner

 
Pestrou paletu závodů nabídl domácí kalendář roku 2021 příznivcům všestrannosti. Proběhlo mistrovství České republiky, mezinárodní závody i tradiční seriál Zlaté podkovy.
 
O tituly mistrů republiky se jelo na přelomu července a srpna v severočeských Vrchovanech a vypsané byly všechny věkové kategorie, které tato disciplína nabízí. Mezi účastníky chyběli Miroslav Trunda a Miloslav Příhoda, kteří ve stejnou dobu startovali na olympijských hrách v Tokiu.
 
Mezi mladšími jezdci na pony zajel druhou nejlepší drezuru Marek Pokorný na valachovi jménem Griffin The Braveheart. A když pak nechyboval v krosu ani na parkuru posunul se na nejvyšší příčku. Zlato v kategorii dětí ve věku od 13 do 16 let na pony si z Vrchovan odvezla Adéla Dětková, které se v sedle Šejny rovněž vydařila nejlépe terénní a skoková zkouška.
 
Jednoznačnou vítězku měl šampionát mladších juniorů. V něm stylem start cíl zvítězila Nela Havelková, která spolu s valachem Ladaronem ovládla úvodní drezuru, po které nezaváhala v terénu ani na parkuru. V nejužší špičce se v soutěži starších juniorů držel od samého začátku Viktor Regnard s patnáctiletým slovenským valachem Eltiem. V sobotní terénní jízdě dovezl nulu a v závěru k ní přidal jedno shození na parkuru, což byl nejlepší výkon mezi jezdci ve věku 17 až 18 let. Viktor Regnard se tak mohl radovat ze zisku titulu mistra republiky.
 
Na jezdce do 25 let čekala takzvaná krátká soutěž úrovně CCN s dvěma hvězdami. Drezurní úloha Barbory Šeligové se zkušeným Expressem-EV nepatřila k nejlepším, jezdkyně se však čistým výkonem v dalších dvou zkouškách vyšvihla na třetí místo. Stříbro vybojoval Matěj Sukdolák v sedle Qaida. Druhé místo si držel od úvodního testu, v krosu přidal jen drobnou penalizaci za překročení stanoveného času a do cíle nedělního kurzu dovezl nulu.
 
Suverénní byla v kategorii U25 Eliška Orctová, která má z národních šampionátů už slušnou sbírku medailí. Tentokrát nenašla přemožitele s teprve sedmiletou klisnou Kireou. Mezi seniory se takzvaně lámal chleba hlavně v průběhu soboty a neděle. Diana Lochmanová se Simonem předvedla v drezuře až pátý nejlepší výkon, ale solidním výkonem v krosu a parkuru se posunula na konečnou třetí příčku. Titul vicemistryně roku 2021 získala Lucie Příhodová. Ve Vrchovanech sedlala Cry Boye a svůj úspěch započala už v drezuře, za níž dostala druhé nejvyšší hodnocení. V terénní jízdě nepatrně překročila časový limit a v parkuru shodila jednu překážku. 
 
Zlato a seniorský mistrovský titul má na svém kontě od neděle 1. srpna Jaroslav Abík. Ten se svým nejzkušenějším koněm, jedenáctiletým Madockem, vedl od začátku soutěže. Kros zvládl bez zaváhání a ani jedna chyba na parkuru ho o triumf nepřipravila. Pro úplnost dodejme, že soutěž družstev ovládl celek Východočeské oblasti 1 ve složení Barbora Poláková, Miriam Záveská, Gabriela Adamcová a Diana Dittrichová.
 
Také seriál s nejdelší tradicí v Česku, jímž je Zlatá podkova, měl ve sportovním kalendáři své místo. Finále hostil tradičně areál v Humpolci – Dusilově, a to ve dnech 20. až 22. srpna.
 
Na finalisty ve všestrannosti čekala soutěž na úrovni tří hvězd. Během prvního dne se po drezuře dostala do čela Michaela Kadlecová s Terezkou. Jenže terénní jízda této jezdkyně skončila pádem, což znamenalo zároveň konec v letošním finále.  
 
Naopak výborně vyšel kros Radce Synkové, jež s plnokrevným valachem A Cruyffem dovezla nulu. Přestože poté v nedělním parkuru nasbírala více než 26 trestných bodů, stačil její výkon na celkové třetí místo. Druhou příčku obsadila po vyrovnaných výkonech dvojice Kateřina Kučerová a Danián, která v terénu pouze překročila stanovený čas a na parkuru shodila jednu překážku. 
 
Vítězkou finále Zlaté podkovy s ročníkem 2021 se stala Marie Smolíková s českou klisnou Hanah. Ta využila sobotního zaváhání vedoucí jezdkyně, dostala se sama do vedení, a to se jí povedlo udržet až do konce soutěže.
 
Jihočeská Borová se stala během druhého zářijového víkendu dějištěm mezinárodních závodů ve všestrannosti. Soutěže CCI byly vypsány ve třech úrovních. Na úrovni dvou hvězd se jely soutěže v krátkém i dlouhém formátu, hlavní kategorií byla tříhvězdová krátká soutěž.  
 
Kategorii CCI-S se dvěma hvězdami ovládla německá jezdkyně Anna Katharina Vogel, která obsadila první i třetí místo. Vítězným koněm byla osmiletá klisna Lucky Bon Bini, s níž Němka zaznamenala výsledek 31,7 trestného bodu. Mezi dva koně této jezdkyně se na druhé místo dokázala vklínit česká reprezentantka Eliška Orctová s trakénskou klisnou Kireou.
 
V dlouhém formátu dvouhvězdové soutěže se dařilo dalším českým dvojicím. Hned tři se dostaly do TOP5. Lucie Příhodová sedlala hnědáka Cry Boye a po velmi dobré drezuře a bezchybném parkuru dojela celkově čtvrtá. Třetí místo brala Adéla Císařová s českým valachem Chestertonem, která předvedla druhou nejlepší terénní jízdu. Stejná jezdkyně obsadila také konečnou druhou příčku, a to se sedmiletou klisnou Amanou, s kterou si do výsledkové listiny zapsala 35,4 trestného bodu. O dva trestné body méně nasbírala Rakušanka Amy Rose Frühwirth na hnědákovi Gin Tonic 150 a radovala se tak z vítězství v kategorii CCI2*-L.
 
Nejvyšší obtížnost měla soutěž CCI s třemi hvězdami v krátkém formátu. V té skončil těsně pod stupni vítězů Miroslav Trunda, který se představil s klisnou Ideale Coeur De La Licorne. Úspěch slavila česká dvojice Diana Lochmanová a Simon. Ta inkasovala během třech zkoušek celkem 37,3 trestného bodu, což stačilo na třetí místo.
 
Stejné skóre zapsal také Němec Hannes Mergler na valachovi Shibasaburo a zařadil se na druhou příčku. Tento jezdec se představil i s klisnou Shigou. S tou zajel druhý nejlepší výkon v drezuře, nechyboval v krosu ani parkuru a s výsledkem 29,5 trestného bodu si dojel pro vítězství.
 
Foto: Marcel Runštuk

POŘAD: Všestrannost

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
​• 16. 12. galavečer České jezdecké federace
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE