EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Královice jezdce lákají. Zimní pohár na maximální kapacitě 300 startů

06.03.2019  |  AUTOR

„Lepší to už být nemůže,“ říká pořadatel parkurového Zimního poháru v Královicích u Slaného Aleš Suchánek. Počet přihlášek na neděli 10. března ještě před uzávěrkou dosáhl maximální hodnoty 300 startů. Dosáhne podobných čísel i Jezdecký festival?

reklama 32D
banner
banner
banner
 
Královický dvůr se letos podruhé stane dějištěm závodů zařazených do Zimního jezdeckého poháru ČJF. Opět se tam sjedou parkuroví jezdci, aby sbírali body do seriálového žebříčku. Stane se tak v neděli 10. března. Zájem jezdců o účast je enormní.
 
Přes tři stovky přihlášených dvojic do osmi vypsaných soutěží eviduje pět dní před akcí pořadatel královického Zimního jezdeckého poháru. „Obrovský zájem nás samozřejmě velmi těší. Je to však také závazek. Musíme časový program skloubit tak, aby všechny soutěže probíhaly hladce a ke spokojenosti všech zúčastněných,“ říká k počtu přihlášek Aleš Suchánek, který zastupuje pořádající klub SK Artego. „Konec programu předpokládáme kolem dvacáté hodiny. Ovšem i v halách v zahraničí bývá standardem, že se závodí do večerních hodin,“ dodává Aleš Suchánek.
 
Je zřejmě, že původně stanovený harmonogram se návalu jezdců musí přizpůsobit. První soutěž pro pony tak začne již v 7.30 hodin. Další důležitou úpravou je změna článku u soutěže stupně L* pro velké koně bodované do Malé túry v rámci pohárového žebříčku. Ta byla vypsaná s návazným rozeskakování, pojede se však na čas bez rozeskakování. Přihlášeno je do ní přes padesát dvojic. Mezi přihlášenými je například Tereza Veselá, která v polovině celé letošní série vede tabulku jezdců v Malé túře. Konkurencí jí budou třeba Miloslav Příhoda, Robert Pokorný, Kateřina Mestenhauserová, Petr Vančura či Jan Studnička. 
 
Pro účastníky Velké túry bude postaven parkur stupně S* tedy s překážkami do 125 cm, v rámci kterého proběhne finále pro desítku nejúspěšnějších dvojic základního kola. Rovněž v této túře je na pozici jedničky v průběžném pořadí Tereza Veselá a v Královicích se do „eSka“ chystá hned se třemi koňmi, s Donjou HDH, Handsomem HDH a Easy Jetem HDH. Tři svěřence, Maxime, Quibconu a Lyrcasu, má přihlášené i Miloslav Příhoda, jenž je druhý s odstupem pouhých pěti bodů. A na tři koně sází také Ondřej Pospíšil, který je aktuálně třetí. Sedlat bude Second Chance, Reu a Calma. V soupisce je ovšem řada dalších známých jmen, jako Denisa Vegrichtová, Veronika Turečková nebo Robert Pokorný.
 
Připravena bude také soutěž započítávaná do Pony túry. Velkou šanci získat vedení v žebříčku pouze pro sebe má Karolína Prušáková, jež se momentálně dělí o první místo s Klárou Hlaváčkovou, která v soupiskách není. Najdeme tam však třetí Annu Abtovou i další jezdkyně, které mohou pomýšlet na pozice vysoko v bodování, jako Kristýna Kalibánová nebo Eliška Perlíková.
 
Soutěžící budou mít v Královicích jednu z posledních šancí nabrat body do všech třech pohárových túr. Závěrečné skokové kolo seriálu čeká jezdce už o šest dní později, tedy 16. března. Konat se bude v Tlumačově a po jeho skončení bude jasné, kteří účastníci se probojovali do finále. 
 
Vrcholné soutěže Zimního jezdeckého poháru hostí opět Královický dvůr, a to v rámci Jezdeckého festivalu 2019, jenž bude probíhat od 22. do 24. března. „V pátek 22. března se uskuteční otevřené parkurové soutěže, jejichž skladba je téměř totožná s kvalifikačními závody Zimního jezdeckého poháru. Začínat budeme třemi pony soutěžemi a přes parkury stupňů Z a ZL se dostaneme k odpolednímu bloku. Ten bude mít na programu soutěže L* a S* (115 a 125 cm), po nichž bude následovat ještě Velká cena Czech Equestrian Teamu na stupni ST* (135 cm) a soutěž Mini-Maxi. Na závěr pátečního programu máme přichystanou ještě divácky atraktivní exhibici Jump and Drive, kdy parkuroví jezdci startují ve dvoučlenných týmech s vozataji,“ říká organizátor Jezdeckého festivalu Josef Malinovský. „Sobota bude ve znamení uzavřených finálových soutěží Zimního jezdeckého poháru, do nichž postoupí nejlepší dvacítka jezdců z každé ze seriálových túr. Na neděli jsme naplánovali voltižní a drezurní závody,“ dodává.
 
Webové stránky Zimního jezdeckého poháru ČJF najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz, podrobnosti o Jezdeckém festivalu jsou na webu www.jezdeckyfestival.cz.
 


reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE