EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Zimní jezdecký pohár spřežení ve Slatiňanech nabídl akci a napětí

22.02.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Druhé kolo vozatajského Zimního poháru ČJF proběhlo ve Slatiňanech. V samostatné reportáži EquiTV si můžete připomenout akci i napětí, které závody nabídly. Kdo si dojel pro nejvyšší bodové příděly, a kdo vede v průběžném hodnocení…

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace pokračoval ve Slatiňanech na Chrudimsku druhým vozatajským mítinkem. Téměř jarní počasí přilákalo do areálu Národního hřebčína početné pole startujících i fanoušků. A ti se rozhodně nenudili. Napínavé zvraty nabídla už soutěž jednospřeží. Dominik Brumovský zajel napoprvé šestou nejlepší jízdu. V dalším kole se mu dařilo o poznání lépe a byl druhý, což v celkovém součtu nakonec znamenalo páté místo. Pro čtvrtou příčku si díky vyrovnaným výkonům dojel Pavel Drbohlav, který se v obou kolech dopustil jediného zaváhání.

Velmi dobře začala Klára Juráňová, když po první čisté jízdě figurovala na třetím místě. V druhém kole sice chybovala, ale na bronzové pozici se udržela i v závěru soutěže. Skvěle zahájil své účinkování Milan Domes. První část ovládl s náskokem bezmála tří sekund a také jeho druhá jízda byla velmi rychlá. Jenže k zemi šly dva míčky, a to ho odsunulo na druhé místo. A tady už se díváme na vítězku. Michaela Lesáková zvolila jízdu na jistotu a vyplatilo se jí to. Obě jízdy dokončila bez chyb. Po dva týdny starém úspěchu v Hradištku tak slavila už druhé letošní vítězství. 

Michaela Lesáková díky druhému vítězství upevnila vedení v seriálovém žebříčku jednospřeží, kde má plný počet čtyřiceti bodů. Druhý Milan Domes nasbíral o dva body méně. O třetí místo se společně dělí Dominik Brumovský a Klára Juráňová s třiceti čtyřmi body.

Silná konkurence dvaadvaceti spřežení se sešla v kategorii párů. Vítěz prvního kvalifikačního kola Petr Myslík tentokrát dosáhl až na šestou příčku. Úvodní jízda byla pomalá a v druhé, výrazně rychlejší, části dvakrát chyboval. Dvě pátá místa zaznamenal Petr Vlašic, a stejná pozice mu připadla i v konečné výsledkové listině. Výborně vstoupil do soutěže Zdeněk Jirásek, který zajel bez chyb a v druhém nejlepším čase. Jenže v dalším kole přišel propad – po dvou chybách a až třináctém výsledku z toho byla celková čtvrtá příčka.

Pomyslný bronz si odnesl Jiří Krásný. V úvodní jízdě si trasu osahal a v druhém kole pak předvedl třetí nejlepší výkon. V domácím prostředí se dařilo Vladimírovi Moudrému. Napoprvé obsadil třetí místo, druhou část soutěže dokonce vyhrál a odnesl si tak druhý nejvyšší bodový příděl. Na výbornou sedl kurz trati Josefovi Hroudovi. Bezchybným výkonem vyhrál se svým párem první část klání a v další jízdě byl druhý. To s nepatrným náskokem stačilo na celkové vítězství.

Průběžné vedení v bodování kategorie dvojspřeží Zimního jezdeckého poháru drží s pětatřiceti body Petr Myslík, s tříbodovou ztrátou ho následuje Petr Vlašic. Třetí příčku s jednatřiceti body drží Zdeněk Jirásek, Vladimír Moudrý a Milan Domes.

V nebývalém počtu osmi kočárů se sešli na startu účastníci královské kategorie čtyřspřeží. Výsledkovou listinu uzavřel Jaroslav Jandl. V první části byl vyloučen pro nedodržení trati, a tak nemohl být klasifikován. Přitom si dovezl velmi dobrou formu. V druhé jízdě, kterou absolvoval „mimo hodnocení“, byl čtvrtý. Sedmé místo obsadil David Haitl. V obou částech udělal po jedné chybě, navíc jel v poměrně pomalém tempu. Milan Domes skončil ve Slatiňanech šestý. Lépe mu vyšel úvod soutěže. Druhou jízdu poznamenaly problémy před průjezdem můstku, které ho stály drahocenný čas. Poprvé se v kategorii čtyřspřeží během zimního seriálu představil Petr Novák a hned z toho bylo páté místo. V obou částech klání jel poměrně svižně, napodruhé však nasbíral trestné sekundy za čtyři shozené míčky. 

Premiéru zažil se čtyřkou také Vladimír Moudrý a hned napoprvé se umístil těsně pod pomyslnými stupni vítězů. Jeho výsledek mohl být ještě o poznání lepší, napodruhé však nabral penalizaci při kolizi na můstku. Vyrovnané výkony s jediným zaváháním předvedl Petr Vlašic. Zaznamenal dvě dílčí třetí místa a bronz bral také v konečném pořadí.Rychle a s pouhou jednou chybou projel dvěma koly vítěz úvodního pohárového mítinku Josef Hrouda. Přesto to na vítězství nestačilo. Tentokrát se musel spokojit s druhou příčkou. Soutěž ovládl domácí jezdec a člen reprezentačního týmu Jiří Nesvačil mladší. Jediná chyba a dva velice rychlé průjezdy mu vynesly náskok bezmála patnácti sekund.

V čele žebříčku je po dvou závodech Josef Hrouda, na jehož kontě je třicet devět bodů. Druhý je s šestatřiceti body Petr Vlašic a třetí Milan Domes získal prozatím jednatřicet bodů. Vozataje čekají ještě dva bodované mítinky. V sobotu 2. března se bude závodit v hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a v neděli 17. března se pojede v Tlumačově. Od 22. do 24. března seriál Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace vyvrcholí při velkém Jezdeckém festivalu v Královicích u Slaného. Finále všech seriálových soutěží se pojedou v sobotu.

POŘAD: Spřežení

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary

• 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 12. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Most

• 13. 6. (čas bude upřesněn): skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE