Královický double Terezy Veselé v Zimním poháru. Porazila i Opatrného

24.02.2019  |  AUTOR

Tereza Veselá měla v Královicích u Slaného svůj velký den. Podařilo se jí vyhrát v malé i velké túře Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace. V té velké navíc obsadila i třetí místo. Druhý skončil Aleš Opatrný. Konkurence byla veliká.

Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace měl na programu druhý parkurový mítink, který hostil Královický dvůr nedaleko Slaného. Startovní pole byla rekordně vysoká, v sedmi soutěžích se uskutečnilo zhruba 250 startů.

Do hlavní soutěže nastoupilo 34 dvojic. Nejlepších 10 z nich postoupilo do finálového parkuru na němž se utkalo o nejvyšší příčky. Hned se dvěma koňmi se do této vrcholné části soutěže probojovali Aleš Opatrný a Tereza Veselá. Ta se nakonec s oběma umístila na medailových pozicích. S Handsome DD dosáhla na nejlepší čas ze všech bezchybných a zaslouženě tak zvítězila. S Donjou HDH byla přesně o sekundu pomalejší a skončila třetí za Alešem Opatrným, jenž na Sangris Boyovi projel cílem v čase 37,84 sekundy.

„Parkur byl trochu technický, ale byl zároveň příjemně postavený,“ chválila Tereza Veselá práci stavitele Zdeňka Krpely. „Byla to výzva. Trochu jsme zariskovali, ale vyšlo to. Když jsem slyšela, že Aleš Opatrný byl při své druhé finálové jízdě pomalejší než já, tak jsem si už v duchu říkala, že vítězství je v kapse,“ prozradila Veselá. „Cesta do Královic zcela splnila účel, koně si zaskákali dva dobré parkury, povrch kolbiště i opracoviště byl dobrý, takže jsem byl spokojen,“ zhodnotil svoji účast při Zimním jezdeckém poháru ČJF v Královicích Aleš Opatrný.

Slavnostního dekorování se zúčastnili i další známí parkuroví jezdci – Miloslav Příhoda a Rudolf Doležal. Příhoda dokončil jako čtvrtý v pořadí s časem 38,61 sekundy. Doležal na něj ztrácel 34 setin sekundy a musel se tak spokojit s 5. řádkem výsledkové listiny.

Tereza Veselá nevyhrála jen ve velké túře, ale i v té malé. Přemožitele v ní nenašla v sedle Histannie HDH. Nejlepší dvojicí v pony túře byla Karolína Prušáková se Sabinou 3. Podrobnosti o Zimním jezdeckém poháru České jezdecké federace najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz.

Fotogalerii a videozáznam z královických závodů ZJP najdete již brzy na webech Jezdci.cz, resp. EquiTV.cz.