EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Připomeňte si triumf Michaely Lesákové, Petra Myslíka a Josefa Hroudy

08.02.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

První kolo vozatajského Zimního jezdeckého poháru ČJF se jelo 2. února v Hradištka u Sadské. Pro nejvyšší bodový příděl si tam ve třech kategoriích dojeli Michaela Lesáková, Petr Myslík a Josef Hrouda. Podívejte se na jejich výkony v reportáži!

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

V sobotu 2. února se konečně dočkali příznivci domácích jezdeckých akcí prvních oficiálních závodů roku 2019.  Hradištko u Sadské hostilo úvodní kolo Zimního jezdeckého poháru. První body do seriálového žebříčku tam přijeli sbírat jezdci spřežení, pro něž byly připravené tři bodované kategorie.

Tradičně velký zájem byl o start v kategorii singlů, v níž se představilo celkem šestnáct kočárů. Klára Juráňová se po své první jízdě zařadila až na jedenáctou příčku, když zaznamenala jedno shození. Podruhé už projela cílem bez penalizace, a navíc ve velmi dobrém čase. V konečném pořadí se tak dokázala posunout na páté místo. Těsně pod pomyslnými stupni vítězů zůstal Milan Domes se Zojou. Soutěž měl rozjetou slibně, po první čisté jízdě byl druhý. Nechyboval ani v druhé části, jenže jeho čas byl až pátý nejlepší, a to znamenalo pokles ve výsledkové listině. Chuť si spravil se svým zkušenějším koněm, lipicánem Pluto XIV-1 Pajkos. S tím zahájil třetí příčkou, ovšem napodruhé dovezl vůbec nejlepší výsledek, což v součtu stačilo na stříbro. Dominik Brumovský si na úvod sezony dojel pro body za třetí místo. Přitom tomu zpočátku nic nenasvědčovalo, v polovině soutěže byl až sedmý. Skvělým výkonem v rozhodující jízdě se však katapultoval mezi nejúspěšnější trojici. Úvodní jízda v kategorii jednospřeží nejlépe vyšla Michaele Lesákové. A přestože napodruhé to bylo až třetí místo, v součtu si udržela vedení a mohla se tak radovat z vítězství. 

Početné a silné startovní pole čítala startovní listina soutěže dvojspřeží. Nadějně rozjetou soutěž měl Robert Moravec, který předvedl čistý a třetí nejrychlejší výkon. Napodruhé však shodil tři míčky a propadl se až na konečné osmé místo. Zklamáním skončilo klání párů také pro zkušeného Zdeňka Jiráska. V poločase držel čtvrtou příčku, ale po chybách v druhé jízdě klesl na sedmou pozici. V polovině soutěže byl ve vedení vítěz celkového hodnocení z loňského ročníku Petr Vlašic, který zapřahal novou dvojici, hřebce Bentona a valacha Cavira. Jenže v druhé části přišlo rozčarování v podobě dvou chyb, které lídra nakonec odsunuly až na páté místo. Velmi dobrými, a hlavně vyrovnanými výkony si pro čtvrtou příčku dojel Alexandr Soukup, jenž ani v jedné z jízd nezaváhal. Milan Domes stejně jako v uplynulé sezoně závodí opět napříč kategoriemi. Po úspěchu mezi singly si slušný bodový příděl vyjel i ve „dvojkách“, kde skončil třetí. V druhém kole přitom předvedl nejlepší výsledek. Jedna chyba potkala v úvodu soutěže Milana Komárka. Poté však už trasu překonal bez zaváhání a velice rychle, což ho vyneslo na druhou příčku. První letošní triumf ve dvojspřeží si s těsným odstupem pouhých sedmnácti desetin trestného bodu připsal Petr Myslík. Dopomohly mu k tomu vyrovnané a bezchybné výkony. 

Pětice účastníků se sešla na startu královské kategorie neboli čtyřspřeží. Výsledkovou listinu uzavřel Milan Domes, jenž v Hradištku absolvoval všechny tři pohárové soutěže. Po jednom shození v každé jízdě zaznamenal Jaroslav Jandl, který obsadil čtvrté místo konečného pořadí. Velký favorit halových soutěží Petr Vlašic nastoupil po soutěži dvojspřeží také se čtyřkou, v níž opět zapřahal nováčky. Podal s nimi solidní výkony, jež mu nakonec vynesly pomyslný bronz. Pro druhý nejvyšší počet bodů si v prvním kole zimního poháru dojel Jiří Nesvačil starší. Začal druhou příčkou, posléze kvůli jedné chybě lehce ztratil, ale pozici se mu nakonec podařilo udržet. Vítězem soutěže čtyřspřeží se díky suverénním jízdám stal Josef Hrouda. Zaznamenal dvě první místa a ostatním soupeřům ujel o více než čtrnáct trestných bodů. 

Druhé kolo Zimního jezdeckého poháru spřežení je naplánováno na 16. února do areálu Národního hřebčína ve Slatiňanech na Chrudimsku. Současně půjde o poslední možnost kvalifikovat se na území Čech, jelikož další dva mítinky proběhnou na Moravě – konkrétně v Brně a v Tlumačově. Do březnového finále v Královicích u Slaného postoupí z každé kategorie dvacet nejlepších vozatajů.

 

POŘAD: Spřežení

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary

• 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 12. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Most

• 13. 6. (čas bude upřesněn): skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE