EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Reportáž EquiTV: Připomeňte si poslední skokové kolo ZJP v Tlumačově

22.03.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V Královicích se v sobotu 23. března bude konat finále Zimního jezdeckého poháru ČJF v parkurovém skákání. Připomeňte si v souhrnné reportáži EquiTV poslední kolo, při kterém mohli účastníci bodovat. Proběhlo 16. března v Tlumačově.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner

Poslední závody zařazené do parkurové části Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace se konaly v sobotu 16. března v Zemském hřebčinci v Tlumačově. Největší konkurence se tentokrát sešla v kategorii pony. Na jihovýchod Moravy zamířily pro poslední body i jezdkyně z poměrně vzdálených klubů. Těsně před finále seriálu, které se odehraje už 23. března v Královicích, nechtěly nechat nic náhodě. 

Patřila k nim i Eliška Perlíková. Ta se s dvěma koňmi probojovala do rozeskakování soutěže a po čistých jízdách se zařadila na osmé, respektive sedmé místo. Body získala za svůj lepší výkon, kterého dosáhla v sedle Fabia. Šestou příčku obsadila Vanessa Bahledová na klisně Myšlence. V jediném kole, ve kterém letos startovala, si zapsala patnáct bodů a vybojovala tak vstupenku do královického finále. Premiéru v letošní Pony túře zažila v Tlumačově také Eliška Semrádová se Sangarem. Předvedla čistou jízdu a hned z toho bylo šestnáct bodů za páté místo i kvalifikace do finále. Nikol Bahledová obsadila po bezchybném výkonu s klisnou Castlehill Cassie čtvrté místo. Také ona si tímto výsledkem zajistila postup do finále. Pomyslný bronz brala Vanessa Langrová na klisně Axiss, kterou jsme letos viděli pouze v tlumačovském kole. Kurz rozeskakování překonala bez zaváhání a katapultovala se na postupovou finálovou pozici. Nejlepší formu si do posledního kola dovezla Eliška Petrusová. Startovala s dvěma svěřenci a seřadila se s nimi na nejvyšších příčkách. S Kačenkou dojela v čase 27,49 sekundy na druhém místě. Tento výsledek se jí do seriálového bodování nepočítal, protože ještě lepší výkon podala s Juráškem. S tím si v čase o bezmála dvě sekundy kratším dojela pro vítězství. Plný počet dvaceti bodů ji na žebříčku Pony túry posunul z původně z třináctého na čtvrté místo. Jako vítězka základní části zimní túry půjde do finále Anna Abtová, která má 55 bodů. Druhé místo patří Karolíně Prušákové s 41 body a o tři body méně má Klára Hlaváčková na třetí příčce.

Do parkuru bodovaného v rámci Malé túry a postaveného na překážkách do 115 cm nastoupilo osm dvojic. Petr Richtařík v sedle Lordona zahájil s jednou chybou. Zaznamenal ji na kolmém skoku číslo tři. Velmi pěkný výkon podala dvojice Nicole Chrastinová a Boldrick. Už se zdálo, že překoná kurz soutěže bez trestných bodů, ale na posledním skoku přišla chyba. S časem o více než deset sekund lepším se Nicole Chrastinová zařadila na průběžnou první příčku před Petra Richtaříka. To však netrvalo dlouho. Startovní pozici číslo tři měla Kristýna Koutná, která s klisnou Cascavellou proletěla parkurem bez zaváhání a ve výborném čase 47,68 setin sekundy. Rychlou riskantní jízdu zvolila také Sandra Petkovič. V sedle Jacqueline si zapsala nejlepší dosažený čas, jenže chybovala na posledním skoku. Pád její výsledek nijak nepoznamenal, protože k němu došlo až po projetí cílem. Dvojice se díky tomu zařadila na druhé místo průběžného pořadí.

Osm trestných bodů po dvou shozeních zaznamenala Anna Janíčková, která s hnědkou Zamorou výsledkovou listinu uzavřela. Zuzana Přibylová sedlala bělku Queen Gaspari a kurz se jí podařilo překonat bez shození. Dosažený čas měl hodnotu 55,16 sekundy a v té době stačil na druhé místo. Jenže hned následující dvojice Tereza Benediktová a Yeti předvedla další čistý výkon a dokonce o téměř tři sekundy rychlejší, takže Zuzanu Přibylovou z druhé příčky odsunula. Posledním startujícím byl Petr Rektořík s Adonisem. I jemu se podařilo přejít parkur bez chyby, nicméně tempo na nejlepší trojici nestačilo. Vítězkou se v Tlumačově stala Kristýna Koutná, která za sebou nechala Terezu Benediktovou a Zuzanu Přibylovou. Hned pět jmen z výsledkové listiny posledního kola proniklo také do finálové dvacítky v bodování Malé túry. Kromě Kristýny Koutné, Terezy Benediktové a Zuzany Přibylové to byli ještě Petr Rektořík a Sandra Petkovič. Na čele konečného hodnocení však závěrečný mítink nic nezměnil. Základní část bodování ovládla Tereza Veselá s 57 body. Druhé místo patří Miloslavovi Příhodovi s 35 body a o pět bodů méně má třetí Ondřej Pospíšil.

Stejnou trojici najdeme také v konečném bodování základní části Velké túry. Ta se v Tlumačově nekonala, a tak pořadí zůstává stejné, jako po třetím kole. Na první příčce je Tereza Veselá s 59 body. O pět bodů méně má druhý Miloslav Příhoda a na třetím místě je Ondřej Pospíšil se 45 body. Nezkrácený videozáznam všech parkurových soutěží v Královicích najdete na našem webu www.equitv.cz.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 11. 07. cca od 07:45 hodin: národní šamponát shetland. pony Chuchle

• 12. 07. cca od 07:45 hodin: skoky Olomouc

• 17. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 18. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Martinice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 23. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 24. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 25. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Chuchle

• 26. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE