EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
banner

Písečné zažilo první ročník CAI. Hvězdami byli Dobrovitz i Nesvačilové

07.09.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Účastníci prvního ročníku vozatajských závodů CAI v Písečném nad Dyjí nešetřili superlativy na adresu organizátora. Na oplátku předvedli napínavou sportovní podívanou, na kterou se díky reportáži televize EquiTV můžete podívat i vy.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner

Ve dnech 30. srpna až 1. září se v Písečném nad Dyjí odehrála premiéra mezinárodních vozatajských závodů Rhea Holding Cup kategorie CAI s třemi hvězdami. První ročník přilákal na start poměrně početné a hlavně silné pole účastníků. 

V konkurenci jezdců jednospřeží se neztratila česká reprezentantka Markéta Sedlinská. Po velmi pěkném výkonu v maratonu a mezi kužely obsadila páté místo. Belgičan Louis Marie Malherbes se blýskl hlavně v nedělním parkuru. Dokončil ho s čistým kontem a druhým nejlepším výsledkem. Celkově dojel čtvrtý. Do městečka na rozhraní jižních Čech a Moravy si našel cestu i jeden z nejlepších vozatajů Evropy Polák Bartolomiej Kwiatek, kterého známe i z dalších závodů konaných v České republice. Tentokrát obsadil třetí příčku. Nestačil totiž na dvě ženy, které se podělily o nejvyšší pozice. Belgická reprezentantka Laure Philippot podávala po celou dobu závodů vyrovnané výkony, v maratonu byla druhá nejlepší a nakonec porazila Kwiatka s náskokem třinácti trestných bodů. Ještě lépe si vedla Kanaďanka Kelly Houtappels-Bruder. Ta od samého začátku nepustila nikoho do vedení. Zvítězila ve všech dílčích hodnoceních a s odstupem dalších tří trestných bodů se radovala z vítězství.

Nejlepší drezuru v kategorii párů zajela dle mínění sboru rozhodčích Němka Kathrin Scheiter. V průběhu soutěže ale ztratila náskok a propadla se na třetí příčku. Druhý dojel domácí zástupce Radek Nesvačil. Ten před nedělní jízdou mezi kužely dokonce vedl, bezmála deset trestných bodů ho však nakonec připravilo o vítězství. Z toho se radoval rakouský reprezentant Erwin Gillinger, který v rozhodujícím vozatajském parkuru nechyboval. 

Silnou sestavu měla Česká republika v kategorii čtyřspřeží. Nastoupili do ní totiž všichni tři zástupci rodiny Nesvačilových. Vyrovnané výkony podával Jiří Nesvačil senior, který dojel v konkurenci sedmi účastníků čtvrtý. Jeho syn Radek obsadil třetí příčku, přičemž v maratonu i parkuru si dokonce připsal dílčí druhá místa. Nejlepším českým jezdcem byl Jiří Nesvačil junior. V pátek hodnotili rozhodčí jeho drezuru jako druhou nejlepší a na stejné pozici se udržel i přes zaváhání v maratonu a parkuru. Svou třídu v Písečném potvrdil Maďar Jozsef Dobrovitz. Aktuálně jedenáctý muž světového žebříčku vyhrál způsobem start-cíl, když nenašel přemožitele ani v jedné z dílčích disciplín. Nezkrácený záznam mezinárodních vozatajských závodů v Písečném nad Dyjí si můžete pustit na našem webu www.equitv.cz.

Foto: Šárka Veinhauerová

POŘAD: Spřežení

reklama 33D
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 22. 2. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 22. 2. od 9.00 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 1. část

• 22. 2. od 12.45 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 2. část

• 23. 2. od 9.45 hod.: předvýběr plemenných hřebců v Písku – ASCHK

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE