EquiTV.cz

Nechte se naladit! Laďte EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Napětí až do samého závěru při finále 54. Zlaté podkovy v Humpolci

reklama
04.09.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Letošní finále Zlaté podkovy zažilo během třídenního programu řadu zvratů. Hlavně v nejvyšší obtížnosti všestrannosti. Zajímavou sportovní podívanou si užili diváci i ve vozatajských soutěžích. Uteklo vám to? Podívejte se na reportáž EquiTV.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

V minulém díle Jezdeckého magazínu jsme si v krátkém souhrnu připomněli výkony nejlepších jezdců ve finále Zlaté podkovy, které se konalo v Humpolci ve dnech 23. až 25. srpna. Pojďme si vyvrcholení 54. ročníku seriálu, spojujícího spřežení a všestrannost, připomenout podrobněji. 

V kategorii jednospřeží vstoupil do soutěže velmi dobře Bořek Stehno, když zajel druhou nejlepší drezuru. V nedělní jízdě mezi kužely v dílčím hodnocení dokonce vyhrál, ale kvůli nepříliš vydařenému maratonu se musel spokojit se čtvrtým místem. Na stupně vítězů dosáhla Kateřina Neumannová. Ve všech disciplínách obsadila třetí místo, a stejná pozice z toho byla i v konečné výsledkové listině. Celkové druhé místo získal David Haitl. Pomohl mu k tomu zejména skvělý výsledek ze sobotního maratonu. Suverénním vítězem soutěže singlů se stal Karel Nývlt, který vyhrál drezuru i maraton. V součtu všech tří zkoušek ho od druhé příčky dělilo bezmála dvanáct trestných bodů.

Silná konkurence se letos sešla v kategorii dvojspřeží. Jaroslav Petřek si díky třetímu místu v páteční drezurní zkoušce vybudoval dobrou pozici. Tu udržel i po jízdě mezi maratonskými překážkami, a přestože v parkuru třikrát chyboval, zůstal třetí i v konečném pořadí. Vítězně začal obhájce loňského prvenství Václav Coufalík. V drezuře si vybudoval náskok tří bodů. Jenže v dalších dvou dnech vedení ztratil a nakonec dojel druhý. Titul Mistr opratí vybojoval Josef Drábek, který po nejlepším výkonu v maratonu projel nejlépe i trať mezi kužely.

V královské kategorii čtyřspřeží se boj o nejvyšší příčku stal záležitostí dvou mužů - Jaroslava Juráně a Zdeňka Jiráska. Jaroslav Juráň vykročil do soutěže výrazně lépe, když vyhrál drezuru. Záhy však ztratil v sobotním maratonu a do čela mu nepomohl ani nejlepší výkon v parkuru. Na druhé místo ho odkázal právě Zdeněk Jirásek. Tomu se v úvodu finále sice vůbec nedařilo, v maratonu však dokázal nabrat takový náskok, že už ho nemohl nikdo ohrozit. Pro úplnost nesmíme opomenout ještě třetí místo Petra Nováka, který v této kategorii teprve proniká do české špičky. 

Druhou nejobtížnější úrovní ve všestrannosti byla Stříbrná podkova, postavená jako CNC s dvěma hvězdami. Třetí místo v ní obsadila Adéla Vrtková s plnokrevným valachem Action Boyem. Skvěle si vedla hlavně v terénní zkoušce, v níž dovezla nulu. Poněkud nenápadně se do nejvyšších pater výsledkové listiny propracovala Dominika Strejcovská, které se s bavorskou klisnou Corde vyvedl hlavně sobotní kros. O den později na parkuru chybovala jen jednou a obsadila druhou příčku. Stylem start cíl se prosadila bronzová medailistka z letošního mistrovství republiky jezdců do 25 let Alžběta Vyštajnová. Nejprve na Elzarovi předvedla nejvýše hodnocenou drezurní úlohu. První místo udržela i po krosu a čistým parkurem si pak vítězství pojistila.

Hlavní kategorií v seriálu Zlaté podkovy ve všestrannosti je stejnojmenná soutěž, tedy Zlatá podkova. Letos se na start postavilo dvanáct účastníků včetně Elišky Orctové, která získala dva po sobě jdoucí tituly v letech 2017 a 2018.  Začátek byl opět velmi slibný, když s běloušem Bonusem zajela nejlepší drezuru. Jenže kros jí cestu za hattrickem překazil. Dvojice nasbírala přes 50 trestných bodů a do nedělního parkuru ani nenastoupila. Trať terénní zkoušky naopak sedla Jiřímu Maxerovi na C´Est Le Beau a do nedělního parkuru vstupoval jako lídr. Jenže štěstí mu nepřálo, nasbíral 16 trestných bodů a propadl se na konečné páté místo.

Na stupně vítězů se probojovala Michaela Balounová, která s klisnou Empatií inkasovala v krosu pouze za překročený čas a zazářila hlavně v závěrečné skokové zkoušce. Jakub Hlávka s Farhou K se od šesté nejlepší drezury postupně dostával výš a výš. V krosu zaznamenal jen drobnou penalizaci za čas a na parkuru inkasoval za jednu chybu. Když se přičetla zaváhání soupeřů, bylo z toho výborné druhé místo. Pro prvenství si nakonec dojel Radim Toman v sedle Easy Jumpa. Ten v nedělním závěrů na rozdíl od lídra nechyboval a zapsal se tak do historie nejstaršího českého seriálu jako další vítěz Zlaté podkovy. Záznam ze soutěží Zlaté podkovy najdete na naší adrese www.equitv.cz.

 

POŘAD: Všestrannost

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE