Nikola Bielíková je po deseti letech mistryní ČR v parkurovém skákání

Mistrovství České republiky v parkurovém skákání žen, jezdců do 25 let, jednotlivců pořádal po roční pauze opět resort Equitana v Martinicích u Březnice. Od čtvrtka 4. do neděle 7. srpna tam byla k vidění skvělá sportovní podívaná.

09.08.2022 18:00  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Individuální mistrovské soutěže vyvrcholily třetími koly v neděli. Jako první do finálového boje o medaile nastoupily ženy, které čekal parkur stupně obtížnosti ST** s překážkami vysokými 140 centimetrů. Tři dvojice i tentokrát dovezly do cíle nulu na bodovém kontě, což znamenalo, že se budou muset mezi sebou rozeskakovat.

Obhájkyně loňského titulu Lucie Strnadlová s Quadirou zopakovala i při čtvrtém startu na zkráceném parkuru čistou jízdu. To samé se nepodařilo Natálii Opatrné s Lysanderem 130, jež chybovala jednou a skončila tak druhá. Třetí rozeskakující se Tereza Prášková totiž v sedle Entracte D‘Austral shodila dvě překážky a osmi trestnými body tak brala bronz.

Jezdce do 25 let čekal v závěru mistrovského klání parkur stupně T*, kdy překážky dosahují již výšky 145 centimetrů. Tereza Svobodová s klisnou Britanií dokončila všechna tři kola v součtu se čtyřmi trestnými body, které inkasovala při sobotním startu. To jí dávalo určitou naději, že by nakonec mohla být mezi nejlepší trojicí, musela však čekat na chyby svých soupeřek. Hned tři totiž do závěrečného parkuru kategorie U25 nastupovaly s čistým kontem, však chybovaly. Anna Helebrantová s Epem van de Achterhoek Z dokonce inkasovala 12 trestných bodů, a zůstala tak bez medaile na čtvrté pozici. Mariana Michlíčková ve dvojici s Human Leaque i Natálie Soukupová s Campobassem zaznamenaly dvě chyby, a tak se mezi sebou rozeskakovaly o stříbro. Úspěšnější byla nakonec Mariana Michlíčková, která stejně jako Natálie Soukupová dovezla do cíle nulu, ale byla přesně o čtyři desetiny sekundy rychlejší. Její čas měl hodnotu 48,08 sekundy.

O skvělý závěr parkurového šampionátu v Martinicích u Březnice se postaralo třetí kolo soutěže jednotlivců na výšce 150 centimetrů, do něhož nastoupilo patnáct dvojic, včetně všech čtyř žen, které se rozhodly startovat na nejtěžší úrovni mezi převahou mužů. Vítěz mistrovského titulu v parkurovém skákání jednotlivců byl v martinickém areálu resortu Equitana známý hned po třetím kole soutěže, do něhož nastupovaly dvě dvojice bez penalizace. Jednu z nich tvořil Jiří Hruška s klisnou Reiky, ten ovšem jednou chyboval a musel se později rozeskakovat o bronz s dalšími dvěma jezdci. Na zkráceném parkuru se utkal ještě s Markem Klusem na Tenerifes Cardozovi a Jaroslavem Jindrou s Cornets Ninjou. Oba však dojely se čtyřmi trestnými body, zatímco Hruška nezaváhal.

Stříbro bral mezi parkurovými specialisty olympionik v jezdecké všestrannosti Miloslav Příhoda. S Ibizou D zapisoval v druhém a třetím kole jeden trestný bod za čas, ale ani jednou nechyboval. Jediným účastníkem, jenž nezaznamenal žádnou penalizaci, byla Nikola Bielíková v sedle Carisona. Přesně po deseti letech se tak radovala z mistrovského titulu. Také další ze čtyř žen na startovní listině uspěly. Tereza Veselá s Chaccolanem, Kateřina Veselovská v sedle Celana S a Alžběta Morávková na Catarovi 1 se seřadily na šestém až osmém místě, když v součtu za všechna tři kola inkasovaly osm trestných bodů.

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️