Tři kola nerozhodla. Děti a junioři se o medaile ČJF rozeskakovali

Zlaté medaile z mistrovství České republiky v parkurovém skákání dětí a juniorů si odvezly z Chuchle Areny Praha tři dívky, které se o vítězství musely rozeskakovat. V kategorii starších juniorů proběhlo navíc i rozeskakování o bronzovou medaili.

02.08.2022 18:00  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Mistrovská soutěž dětí vyvrcholila rozeskakováním, do něho se probojovalo dokonce osm dvojic. Pět z nich zopakovalo bezchybnou jízdu a vítězkou se nakonec stala Gabriela Horká s klisnou Asile de Paix P, jejíž čas byl 36,30. O necelé dvě sekundy pomalejší byla Valerie Vysoudilová s Francescou a bronz brala Tereza Abíková na Timurovi 3, s nímž se o sedm setin vešla pod hranici čtyřiceti vteřin. Dvě dvojice byly pomalejší, a tak zůstaly bez medaile i přesto, že nezaznamenaly ani na zkráceném parkuru žádnou penalizaci. Tvořili je Vanessa Ingrid Pecina s Kalikou van´t Heike a Václav Humplík s Pythagorou S de Goedereede. V rodině Humplíkových budou jistě spokojeni, neboť Anna Humplíková skončila hned pátá s Buenou Utopií. Čas by jí býval stačil na třetí pozici. Na dekorování nechyběly ještě sedmá Zuzana Cipompová s valachem Elliotem 133 a Eliška Bezperátová na klisně JLB Finje.

Mezi mladšími juniory se rozeskakovaly čtyři jezdkyně. Nejprve do zkráceného parkuru nastupovala Adéla Opatrná s Dedijtje a ostatním soupeřkám nasadila laťku hodně vysoko, neboť zopakovala počtvrté bezchybnou jízdu a čas 38,67 se zdál jako těžko překonatelný. Hned další startující Eliška Petrusová v sedle Lucienne ovšem byla rychlejší. Jí časomíra v cíli ukázala hodnotu 37,36 sekundy, ale jedna chyba jí odsunula na průběžné druhé místo. Dlouho na něm ovšem nezůstala. Rozálie Pichrtová na Queesy PJ předvedla další čistou jízdu a o tři setiny předstihla Adélu Opatrnou. Věděla tak, že nebude mít horší než stříbrnou medaili. Tak se i stalo, neboť Kateřina Bubáková s klisnou Nasty Girl de Muze procválala trať rozeskakování v čase 36,14 a jelikož ani ona nezaznamenala žádnou penalizaci, mohla se hned na kolbišti radovat z mistrovského titulu. Po loňském druhém místě si tak vylepšila osobní skóre.

Třetí kolo mistrovské soutěže starších juniorů se jelo poprvé na středně těžké úrovni s výškou překážek 135 centimetrů. Přesto se našly dvě dvojice, které při ani jednom startu nechybovaly a muselo tak o vítězi rozhodnout rozeskakování. Ještě před tím se však utkali v Chuchle Areně Praha o bronz Aneta Červená na valachovi Que Sera 15 a Daniel Hakr s Dennym 11. První startující jednou chybovala. Její jediný soupeř tak mohl jet na jistotu, a i když jeho čas byl téměř o deset sekund pomalejší, medaili získal on. Shodou okolností byl tento jezdec třetí i při loňském mistrovství, které se konalo také na tomto kolbišti. Tehdy se však účastnil kategorie mladších juniorů. Rozeskakování o nejcennější kov mělo podobný průběh, jako to předešlé. Karolína Mlčochová s Caymanem 33 obdržela čtyři trestné body za chybu a poslední startující Emma Sophia Španko na hřebci Longines LB si čistou jízdou dojela pro vítězství. Vyhrála by však i v případě, že by nechybovala, neboť čas 46,05 byl o více jak čtyři a půl vteřiny rychlejší.

Již během prvního srpnového týdne se koná další mistrovství České republiky v parkurovém skákání. To probíhá od čtvrtka v Martinicích u Březnice, kde se o tituly utkají jezdci do 25 let, ženy a jednotlivci, což je soutěž otevřená jak ženám, tak mužům.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️