EquiTV.cz

Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Global Champions: Výkony světové špičky v Mexiku objektivem EquiTV

reklama
19.04.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Druhé kolo Global Champions 2019 se konalo v Mexico City ve dnech 11. až 13. dubna. Tisíce diváků v ochozech byly svědky dramatických zvratů. Druhé kolo týmové soutěže nenechalo kámen na kameni. Podívejte se na reportáž EquiTV.

reklama 32D
banner
banner
banner

Světová parkurová špička zamířila k druhému letošnímu kolu seriálu Global Champions do Mexika. Od 11. do 13. dubna se skákalo na kolbišti, které leží v nadmořské výšce více než 2200 metrů. To však pro jezdce a koně zjevně nepředstavovalo žádný problém. Čtvrteční část soutěže týmů Global Champions League s maximální výškou překážek přinesla řadu čistých výkonů. 
Nula byla zapsaná ve výsledcích dokonce u dvou třetin startujících. Bez trestných bodů projeli cílem i oba členové družstva Prague Lions Niels Bruynseels a Anna Kellnerová. 

Pražští lvi se v polovině soutěže drželi na průběžné páté příčce a v této nadějné pozici vstoupili do druhého kola, které se jelo v sobotu 13. dubna. Jenže španělský stavitel Javier Trenor pro druhé dějství ještě přitvrdil a jeho těžký kurz výrazně zamíchal konečným pořadím. Anna Kellnerová v sedle klisny Catch Me If You Can zpočátku skákala velmi jistě, pak však následovaly dvě po sobě jdoucí chyby na překážkách pět a šest. Třetí shození přišlo na oxeru těsně po dvojskoku, což nakonec znamenalo dvanáct trestných bodů. Její týmový kolega Belgičan Niels Bruynseels nastoupil do druhé jízdy s hřebcem Utamarem D Ecaussines.

Po zaváhání na dvojskoku dovezl pět trestných bodů, což v celkovém součtu odsunulo družstvo Pražských lvů na konečnou třináctou příčku. Sobotní parkur notně zamíchal pořadím i u dalších týmů, které se po úvodní části držely v nejvyšších patrech výsledkové listiny. Průběžně vedoucí celek Valkenswaard United si vybral velkou dávku smůly. Irský jezdec Bertram Allen po čistém čtvrtečním výkonu předvedl s bělkou Molly Malone i napodruhé solidní výkon s jediným shozením.  
Jenže druhá hvězda týmu Ital Alberto Zorzi svou jízdu vzdal kvůli zranění koně a družstvo se tak rázem dostalo na poslední místo, protože nemohlo být hodnoceno. 

Rovněž průběžně druzí Paris Panthers ztratili v sobotní soutěži šance na stupně vítězů. Nizozemec Harrie Smolders s hřebcem Donem VHP přidal k nule z úvodního kola jen čtyři trestné body za shození hned na začátku kurzu. Jenže belgický reprezentant Gregory Wathelet s běloušem Nevadem S neměl svůj den. Na konto Pařížských panterů přidal dalších šestnáct trestných bodů, což stačilo na patnácté místo.

Dvěma čistými jízdami vstoupili ve čtvrtek do soutěže také vítězové prvního katarského mítinku Shanghai Swans. Švéd Peder Fredricson, jehož jsme ještě loni vídali v barvách Pražských lvů, podržel tým výborným výkonem i v sobotní jízdě. S holandským valachem H&M Christian K zapsal druhou nulu. Německá dvojice Daniel Deusser a Calisto Blue pak chybovala jednou na kolmém skoku s úzkým profilem. Celkové čtyři trestné body stačily Šanghajským labutím, aby i podruhé v sezoně ovládly soutěž Global Champions League. 

O jediný trestný bod více dovezli jezdci celku Hamburg Giants a skončili na druhé příčce. Nováčkem v ligové sérii je nizozemský reprezentant Bart Bless, který v sedle klisny Israel v. d. Dennehoeve zazářil dvěma čistými výkony. Pět trestných bodů v druhém kole inkasoval zkušený francouzský skokan Simon Delestre na valachovi Uccello de Will. Na stupně vítězů se probojovali ještě členové Monaco Aces. Belgičan Jos Verlooy s Igorem zapsal v prvním kole nulu a v druhém chyboval jednou. Stejný scénář pak mělo účinkování jeho americké kolegyně Laury Kraut v sedle holštýnské klisny Zeremonie. V čele bodování týmů jsou s plným počtem šedesáti bodů Shanghai Swans. Druzí New York Empire na ně ztrácí dvacet pět bodů a stejné skóre mají také St. Tropez Pirates.

Sobota večer nabídla ještě druhý vrchol tohoto zastavení na okruhu Global Champions, a to Grand Prix Mexico City. Do ní se kvalifikovalo jednatřicet dvojic včetně jednoho z Pražských lvů Nielse Bruynseelse. Ten absolvoval v tandemu s Ganciou de Muze základní část stošedesátky bez zaváhání. Čekalo ho tedy rozeskakování, v kterém se rozhodl riskovat. A to se mu nakonec nevyplatilo, chyboval dvakrát a skončil na jedenácté příčce. Celkem sedm soutěžících dokázalo překonat bez zaváhání jak základní část, tak kurz rozeskakování.

Patřil k nim i Daniel Deusser s dvanáctiletým valachem Calistem Blue. Dosažený čas 43,29 sekundy byl ovšem ze všech bezchybných jízd nejpomalejší, takže dojel sedmý. O šest desetin sekundy rychlejší byl Simon Delestre z Francie, který tak s ryzákem Uccellem de Will dokončil na šestém místě. Pátý dojel nizozemský reprezentant Eric van der Vleuten s klisnou Wunschkind. Tomu se podařilo dosažený čas stlačit pod 42 sekund. Výbornou formu potvrdil Švéd Peder Fredricson, který s Christianem K protnul cílovou čáru s nulou a s časem 41,14, což stačilo na čtvrté místo.

Na stupně vítězů dosáhl Harrie Smolders. Parkurem projel s hřebcem Donem VHP bez zaváhání a o čtyři desetiny rychleji než Fredricson. Jen s velmi těsným rozdílem pak proletěl trasou rozeskakování egyptský jezdec Abdel Said s francouzskou klisnou Venise du Reverdy a mohl se tak radovat z druhé příčky. Absolutně nejrychlejší byl na zkráceném kurzu Belgičan Jerome Guery na koni Quel Homme de Hus, který si díky vítězství zajistil účast v soutěži Super Grand Prix při listopadovém mítinku Global Champions PlayOffs v Praze. 

Lídrem žebříčku jednotlivců je člen Prague Lions Niels Bruynseels, který prozatím nasbíral 55 bodů. Jen o tři body za ním se drží Daniel Deusser. 48 bodů mají na kontě shodně Ben Maher a Pieter Devos. 

POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE