EquiTV.cz

Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Global Champions 2019 začala. Sledujte souhrn z CSI5* v Dauhá

reklama
09.03.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Ve čtvrtek 28. února začal v Dauhá první mítink Global Champions letošního roku. Na start se tam postavili také jezdci z týmu Prague Lions. Jak dopadli, kdo si odvezl body v soutěži družstev i v túře jednotlivců se dozvíte v reportáži EquiTV.

reklama 32D
banner
banner
banner

Série závodů Global Champions se letos rozrostla o tři nové destinace. Fanoušci špičkového parkuru budou moci sledovat soutěže nově také ve Stockholmu, Montrealu a New Yorku. Vysoký počet mítinků donutil pořadatele odstartovat seriál už na přelomu února a března. První kolo hostilo katarské Dauhá, kde se v minulosti okruh pravidelně uzavíral. 

Zahajovací parkur týmové Global Champions League vyrostl na stadionu Al Shaqab ve čtvrtek 28. února. Připravil ho Ital Uliano Vezzani, který je s tímto projektem neodmyslitelně spojený. Pro začátek zvolil mírnější obtížnost v dané úrovni, čemuž odpovídal vysoký počet čistých jízd. Sobotní druhé kolo s překážkami do 160 centimetrů však už bylo postavené na maximální obtížnosti, a to nakonec významně promluvilo do konečného pořadí. Za Pražské lvy nastoupil k první jízdě nováček, Belgičan Wilm Vermeir, jenž v sedle hnědáka Iq van het Steentje udělal jednu chybu. Jedno shození v úvodu zaznamenal i jeho krajan Niels Bruynseels, který sedlal desetiletého valacha Deluxe van T & L. S ním absolvoval i sobotní jízdu, v níž nechyboval a vedle výborného výsledku pro tým si zajistil i start ve večerní Grand Prix. Vermeira vystřídala v druhém kole Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can. Přestože o den dříve zajela tato dvojice velmi dobře v rámcové stopětapadesátce, v tomto případě se jí nevedlo. Inkasovala patnáct trestných bodů a celek Prague Lions skončil v celkovém hodnocení na patnáctém místě. Wilm Vermeir v tandemu s hnědákem DM Jacqmotte absolvoval druhé kolo ligy jako jednotlivec, a ačkoliv zaznamenal dvě chyby, stačilo to na postup do Grand Prix.

Druhé kolo ligy potrápilo dvojici Marlon Modolo Zanotelli a Jos Verlooy, startující za Monaco Aces. Ti přicházeli do sobotní soutěže s dvěma nulami jako lídři katarské soutěže. Jenže Brazilec Zanotelli s ryzákem VDL Edgarem M nasbíral v sobotní jízdě dvanáct trestných bodů. Jos Verlooy v sedle Igora k tomu přidal jedno shození a tým Monaco Aces klesl celkovým pořadím až na desátou příčku. Bronz získali v konečném součtu jezdci New York Empire. Brit Scott Brash startoval dvakrát s holandským valachem Hello Senatorem a ani jednou nechyboval. Němec Hans Dieter Dreher byl napoprvé čistý v sedle Berlindy, v sobotu pak přesedlal na Prinze a shodil jednu překážku. 

Na mládí vsadil trenér družstva Valkenswaard United a vyplatilo se mu to. Třiadvacetiletý Ir Bertram Allen zaznamenal s běloušem Harleym vd Bisschop dvě nuly. Nizozemský jezdec Frank Schuttert, patřící rovněž do věkové kategorie U25, sedlal hřebce Chianti's Championa a chyboval pouze jednou v druhém kole. Irsko-holandské duo mělo o necelé tři sekundy lepší součet časů než třetí New York Empire, a tak obsadilo druhé místo. Zahájení ligy patřilo dvojici v barvách Shanghai Swans. Němec Daniel Deusser na koni Callisto Blue dovezl do cíle v obou kolech nulu. Konto týmu nezatížil trestnými body ani švýcarský reprezentant Pius Schwizer, který se v Dauhá předvedl se svým momentálně nejúspěšnějším svěřencem, valachem s ženským jménem Cortney Cox. Šanghajské labutě si tedy v Dauhá připsaly nejvyšší bodový příděl do pořadí Global Champions League. 

V sobotu 2. března uzavírala program celého mítinku Grand Prix Dauhá, bodovaná do seriálu jednotlivců. Pražský lev Wilm Vermeir na koni DM Jacqmotte zaznamenal osm trestných bodů, což stačilo na dvaadvacáté místo. Lépe si vedl další zástupce Prague Lions Niels Bruynseels, který po lehké chybě v dvojskoku inkasoval čtyři trestné body a tento výsledek mu vynesl osmou příčku. 

Pětice startujících se po bezchybných jízdách probojovala do rozeskakování. Ital Alberto Zorzi s Contangou v rozhodující části jednou chyboval a s časem 43,51 sekundy skončil pátý. Chyba potkala po riskantním obratu na kolmém skoku také Franka Schutterta s Chianti's Championem. Čas byl o poznání lepší, než v případě Zorziho, a tak z toho bylo čtvrté místo. Na stupně vítězů dosáhl Belgičan Nicola Philippaerts. Spolu s holštýnským hřebcem Chilli Willi projel kurzem bez zaváhání v čase 43,43 sekundy. O tři sekundy rychlejší a rovněž čistý byl britský reprezentant Ben Maher. Grand Prix absolvoval s ryzákem Explosion W, s nímž zářil během vítězné loňské sezony. Forma této dvojice se zdá být konstantní, v Dauhá brala druhou příčku. Nejrychleji procválal parkurem Francouz Jullien Epaillard na valachovi Usual Suspect d'Auge. Navíc na překážkách nechyboval, a tak se jako vítěz Velké ceny stal prvním účastníkem soutěže Super Grand Prix. Tu stejně jako loni bude v závěru série hostit pražská O2 arena.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE