EquiTV.cz

reklama 21C
banner
banner
banner
banner

Equinews: Češi při olympijské kvalifikaci v pražské Chuchli neuspěli

reklama

Olympijskou kvalifikaci parkurových týmů v Chuchli vyhráli Izraelci a druhé postupové místo berou jezdci Polska. České družstvo skončilo páté. – V nedělní Grand Prix Air Bank při CSIO4* CET Prague Cupu skočila druhá Sára Vingrálková.

01.08.2023 16:04  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22A
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který najdete také například na Stream.cz nebo v programu televize A11. Jednotlivé reportáže vysílá v rámci zpravodajské relace Report kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Český parkurový tým se do Paříže neprobojoval. Vingrálková uspěla v GP

Při olympijské kvalifikaci v Chuchli, jež se uskutečnila v rámci pátečního Poháru národů, český tým, jehož členy byli Vladimír Tretera, Filip Doležal, Anna Kellnerová a Aleš Opatrný, neuspěl. Naopak v Grand Prix měla blízko k výhře Sára Vingrálková.
 
V první rundě startoval Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddevelt a začal výborně. Až do dvanácté překážky, kterou byla modrá zeď s logem pořádajícího Czech Equestrian Teamu, neudělal jedinou chybu, ale nové překážky s neobvyklým vizuálem se Gangster zalekl a odmítl ji dvakrát překonat, což znamenalo jeho vyloučení. Ostatní členové týmu tak věděli, že všechny jejich výsledky se již budou počítat, což na ně zákonitě vytvořilo větší tlak. 
Filip Doležal v sedle valacha Coup de Coeur GP Madame Z udělal tři chyby a přidal drobnou penalizaci za čas. To znamenalo zatížení čtrnácti trestnými body. O chybu méně udělala Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can Old a mrzela jí především penalizace na vodní překážce. K osmi bodům se připočítávaly další dva za čas a Češi tak měli po třech jízdách 24 trestných bodů. Finišman Aleš Opatrný na Locantovi RN přidal ještě další čtyři a po své jízdě již byl pevně přesvědčen, že se olympijský sen pro české jezdce definitivně rozplynul, neboť Izrael měla čtyři body, Maďarsko pět a Polsko šest. 
 
Češi však pokračovali i do druhého kola naplno, mimo jiného i kvůli domácím fanouškům, kteří zaplnili ochozy chuchelského závodiště do posledního místa a vytvořili tak skvělou atmosféru. Bohužel v případě Vladimíra Tretery na Gangsterovi se opakovala situace z úvodní části soutěže a opět nepřešel přes dvanáctou překážku kurzu. Filip Doležal s Coup de Coeurem zaznamenal tři rychle po sobě jdoucí chyby na překážkách šest, sedm, osm a následně ještě na skoku 10A. Anna Kellnerová na Catch Me neshodila žádnou z překážek, ale opět nedoskočila za hranici vodního prvku. Odměnou pro početné publikum tak byla čistá jízda v podání Aleše Opatrného a teprve osmiletého Locanta RN. V konečných součtech český tým měl 48 trestných bodů a skončil pátý. 
 
Čtvrtou příčku obsadili turečtí jezdci, jejichž družstvo patřilo do širšího seznamu favoritů. Nejlepší výkony předvedl dle očekávání finišman Omer Karaevli na hřebci Policeman 2, jenž v obou kolech dovezl do cíle jen čtyři trestné body. Celkové skóre však bylo 45 trestných bodů. 
 
Do posledních jízd byl otevřený souboj o jedno ze dvou postupových míst mezi Poláky a Maďary. Reprezentanti Polska předváděli velmi vyrovnané výkony, přičemž nikdo nechyboval více než jednou v každém z kol. Jedinou nulu však zapisoval pouze Maksymilian Wechta na hřebci Chepettano. 
 
V případě maďarských jezdců naopak čistě šli Gábor Szabó junior s klisnou Mezohegyes Chabala, Ferenc Szentirmai na valachovi Melypso Blue PS FRH i András Kövy junior. Jenže zároveň přicházely i vyšší bodové penalizace a poslední jízda Kövyho rozhodla ve prospěch našich severních sousedů. 
 
Lídry byli po prvním kole Izraelci, když zaznamenali jen čtyři body. V solidních výkonech pokračovali i v kole druhém, byť si Robin Muhr s valachem Galaxy HM vybral slabší chvilku při druhé jízdě. Přesto ve chvíli, kdy Daniel Bluman nastupoval na valachovi Ladriano Z do závěrečné jízdy, bylo jasné, že si finišující dvojice může dovolit až tři chyby. Nakonec Bluman dokončil se čtyřmi body a Izraelci mohli začít slavit ještě víc než v danou chvíli Poláci. 
 
Čeští parkuroví příznivci sice byli svědky skvělé sportovní podívané, ale museli se smířit s informací, že na olympijské hry do Paříže nepojede v této disciplíně žádný z našich jezdců – v týmu, ani mezi jednotlivci. Anna Kellnerová i Aleš Opatrný totiž vyloučili, že by se v následujících měsících snažili sbírat olympijské body, neboť v polovině sezony mají k dispozici oba jen jednoho koně do takto vysokých soutěží a šance uspět ve velmi silné konkurenci je v podstatě nereálná.
 
Celkem osm českých dvojic nastoupilo do Grand Prix Air Bank, která byla vrcholem čtyřdenních mezinárodních závodů CSIO4* CET Prague Cup 2023 v Chuchle Areně Praha. Filip Doležal v sedle valacha Coup de Coeur GP Madame Z zaznamenal chybu hned na druhé překážce a poté ještě na předposledním skoku. K osmi bodům přidal další dva za překročení času a skončil nakonec až na 31. místě. Sára Vingrálková na valachovi Kas-Sini DC startovala v závěru první poloviny startovního pole a byla teprve druhá, komu se podařilo dokončit základní parkur bez penalizace.
 
Hned po krátké přestávce na úpravu povrchu vstoupila do kolbiště Nikola Bielíková s hřebcem Carisonem. K postupu do rozeskakování jí zabránila chyba na osmé překážce a ta ji odsunula v důsledku na 18. řádek výsledkové listiny. Jiří Skřivan s valachem Hollandem TN nezopakoval čtvrteční úspěch a po sérii chyb se rozhodl soutěž nedokončit. Podobný osud později potkal i Emmu Augier de Moussac s klisnou Jasmin. Velmi solidně zaplněné tribuny doslova zahučely, když na šestém skoku inkasoval čtyři trestné body Aleš Opatrný s valachem Locantem RN. Domácí fanoušci parkurového skákání si právě od této dvojice po bezchybném druhém kole pátečního Poháru národů hodně slibovali, ale postup do rozeskakování se v tomto případě nekonal. 
 
Vše se vyvíjelo velmi slibně i pro Miloslava Příhodu s valachem Ibizou D, a to až do překážky s číslem 10, kde chyboval. Následně mu nevyšel nájezd na závěrečnou třináctku a musel ho zopakovat, kvůli čemuž nasbíral v součtu 26 trestných bodů znamenajících až 45. příčku. Diváci tak doufali, že se k několika málo bezchybným přidá alespoň Anna Kellnerová v sedle klisny Catch Me If You Can Old. Jenže ta lehce zavadila o horní břevno šesté překážky, které se vykutálelo z háků a následně ještě přišla další penalizaci na následném oxeru 7A. Osm trestných bodů v kombinaci s časem 78,42 znamenalo pro českou jezdkyni 27. pozici.
 
Do rozeskakování nakonec postupovalo pět účastníků. Tím prvním byla Anastasia Bondarieva z Ukrajiny na valachovi Calder. Zkrácený kurz absolvovala se čtyřmi body a v čase 54,72. Sára Vingrálková s valachem Kas-Sini DC hned od začátku nasadila o poznání rychlejší tempo a časomíra v jejím případě ukázala v cíli hodnotu 44,27, jenže na posledním skoku chybovala. Ir Matt Garrigan s valachem Quantum Robin V byl o téměř dvě a půl sekundy pomalejší, ale zopakoval čistou jízdu, což mu zajistilo vedoucí pozici. Adam Grzegorzewski ve dvojici s valachem Issem zapisoval dvě chyby a tušil tak, že skončí až pátý. Jeho polský kolega Wojciech Wojcianiec sice také neudržel nulu, ale díky čtyřem bodům a času 46,36 nakonec ukořistil alespoň třetí stupínek při slavnostním dekorování. Na tom druhém byla Sára Vingrálková a nejvýše vystoupal Matt Garrigan.
 

Kritérium mladých koní pokračovalo v Hradištku. Uspěl tam Cartier RVP

Pátého kola Kritéria mladých koní v Hradištku u Sadské se účastnilo více jak sto dvojic, které hodnotil komisař Roman Drahota. Průběh závodů však ovlivnila v odpoledních hodinách nepřízeň počasí, a tak část programu musela být zrušena.
 
V kategorii čtyřletých klisen skončila třetí BP Blue Diarado s Andreou Halíkovou, která obdržela 25,300 bodů. O dvě desetiny více získaly další dvě klisny, avšak nižší známka za provedení skoku zařadila na druhou příčku La Este v sedle s Danielem Pospěchem. Vítězkou se stala Aifee prezentovaná Janou Stebelskou. Jde o klisnu po otci Chacoon Blue z matky Atessa B.L.H. po hřebci Oklund v majetku Czech Equestrian Teamu, který je také jejím chovatelem. 
 
Mezi dvaadvaceti čtyřletými hřebci a valachy skončil třetí Sassiere s jezdcem Josefem Lánským, jehož bodový zisk byl 25,100. Jedna desetina navíc znamenala druhé místo pro Scorbixe s Markem Klusem, jenž sedlal i vítězného hřebce Cartiera RVP po otci Calox z matky Connie po Clinton II. Vysoká známka 25,900 jistě udělala radost nejen jezdci, ale i chovateli a majiteli v jedné osobě Radkovi Vitáskovi. 
 
Z šestnácti pětiletých klisen získala přesně polovina hodnocení 25 bodů či vyšší. Třetí místo patřilo Canosině WH s Terezou Kalužíkovou díky 25,300 bodům. O jednu desetinu více měla druhá Alfa 50 pod Petrem Vančurou a další desetina k dobru zajistila vítězství klisně C-My Little Girl po hřebci Classic z matky Carpe Diem af Pan po hřebci Cardento v sedle s Ondřejem Nágrem. Czech Equestrian Team si tak v pozici chovatele a majitele připsal již druhý úspěch během tohoto mítinku. 
 
Vysoké známky uděloval Roman Drahota i v soutěži pětiletých hřebců a valachů. 25,500 bodů by hřebci Eldorado 45 při jiných kolech stačilo k vítězství, tentokrát byl s Antonií Sabathilovou až třetí s desetinovou ztrátou na valacha Carlblue vedeného Ondřejem Nágrem. Vítězem se stal hřebec Dicalant WH po otci Dicapo Boegegaarden z matky Calanthia WH po Colman. V Hradištku jej prezentovala Tereza Kalužíková, majitelem a chovatelem je společnost Winner Horses. 
 
Soutěže šestiletých nakonec neproběhly, jelikož při tréninku klisen se do Hradištka přihnala bouřka a poté jezdci vyhodnotili, že povrch není způsobilý k tomu, aby se dál závodilo. Další kolo KMK proběhne 8. srpna ve Zduchovicích.
 
Foto: Kateřina Návojová

reklama 23A
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
SO⏳03.08.  ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
SO⏳03.08. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳03.08. ⏰00:00 chov (Shagya) Hradištko  
NE⏳04.08. ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
NE⏳04.08. ⏰00:00 skoky (MČR) Zduchovice  
NE⏳04.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
PO⏳05.08. ⏰00:00 výstava koní Svržno  
ÚT⏳06.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳11.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 dostihy Netolice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 skoky (ČSP) Jítrava  
ÚT⏳13.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Písek  
SO⏳17.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky Chuchle  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Opava  
NE⏳18.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
SO⏳24.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Ptýrov  
SO⏳24.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
SO⏳24.08. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳25.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
PÁ⏳30.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 přehlídka ČT  Písek  
NE⏳01.09. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (AJT) Hradištko  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (ČSP) Hořovice  
NE⏳01.09. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE